Jump to content

Kupnja nekretnine sumnjivog porijekla


ivankahr

Preporučene objave

Poštovani, imam priliku kupiti nekretninu koja je u vlasništvu Hipoteke d.O.o. Čakovec.

Nekretnina nema tereta i vlasništvo je 1/1.

S obzirom da je tvrtka povezana sa aferom davanja kredita Raiffeisen zadruge iz Austrije i da se kroz medije saznaje da bi se mogli pokrenuti kazneni postupci protiv tvrtki koje su sudjelovale u sumnjivim kupnjama nekretnina, može li ta nekretnina biti dio istrage? To jest, ako mi nekretninu kupimo i prenesemo vlasništvo na svoje ime, može li ona biti predmet istrage? Možemo li ostati bez nej?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u gruntovnici traži vlasnički list i provjeri dali ima kakva zabilježba spora.

Hipoteka d.O.o. dat će ti na uvid stari vlasnički list.

ako i potpišeš kupoprodajni ugovor traži da u njemu piše da nema pravnih nedostataka.

traži da potpisnik ugovora (a ne Hipoteka d.O.o.) odgovara za pravne nedostatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne izvadiš novi vlasnički list (bez dogovora sa odgovornima iz Hipoteka d.O.o.) i izvršiš provjeru nemožeš se pozivati na povjerenje u zemljišne knjige.

 

pogrešno sam se odrazio. u ugovor bi trebalo napisati za pravne nedostatke odgovaraju solidarno Hipoteka d.O.o. i potpisnik ugovora(ime,svojom imovinom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija