Jump to content

Želim dati otkaz - pravo na naknadu sa zavoda?


ninanana

Preporučene objave

Poštovani,

trenutno se nalazim na bolovanju sa dijagnozom teške reakcije na stres i poremećajem prilagodbe čiji je okidač moj posao.

Ne mogu zamisliti da se ikada više vratim među okruženje puno licemjerja i laži.

Sutra idem psihijatru na kontrolu (bolovanje traje od 14.10.) i već sam tri dana u komi, zatvorena u sobi i u strahu da će mi moj dr prekinuti bolovanje.

Ne osjećam se sposobnom za posao koji obavljam iz zdravstvenih razloga, znam da ću u prvih pet minuta imati napad tahikardije jer od same pomisli mi se javlja.

Radim odgovoran posao s ljudima i ne mogu ga u ovom stanju obavljati.

Ukoliko me pošalju na posao, ja ću dati otkaz.

Imam li, obzirom na sve papire psihijatra, pravo na naknadu za nezaposlene u tom slučaju?

Ovako se samo vrtim u krug i ne vidim izlaz :(

Želim raditi, ali nikada više tamo jer ne mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi imali naknadu sa burze otkaz nesmije doci s vase strane niti smije biti sporazumni otkaz, u slucaju da nemozete vise raditi taj posao zbog zdravstvenih razloga dajte pisani zahtjev poslodavcu za "osobno uvjetovani otkaz".

Clanak 115., stavak 1., tocka 2. ZOR-a.

Citiram:

2) ako radnik nije u mogućnosti uredno izvršavati svoje obveze iz radnog odnosa zbog određenih trajnih osobina ili sposobnosti (osobno uvjetovani otkaz). zavrsen citat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi imali naknadu sa burze otkaz nesmije doci s vase strane niti smije biti sporazumni otkaz, u slucaju da nemozete vise raditi taj posao zbog zdravstvenih razloga dajte pisani zahtjev poslodavcu za "osobno uvjetovani otkaz".

Clanak 115., stavak 1., tocka 2. ZOR-a.

Citiram:

2) ako radnik nije u mogućnosti uredno izvršavati svoje obveze iz radnog odnosa zbog određenih trajnih osobina ili sposobnosti (osobno uvjetovani otkaz). zavrsen citat.

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija