Jump to content

bolovanje i godišnji odmor


fricovica63

Preporučene objave

Poštovani,

s obzirom da bolujem od karcinoma debelog crijeva i na bolovanju sam od 24.6.2014 a u radnom odnosu sam u jednom obrtu od 1.10.2013 na 4 sata i koristila sam godišnji odmor samo 7 dana do 23.6.2014 a ostatak sad nemogu jer još imam kemoterapije i poslje operaciju pa će bit i godina dana bolovanja a bolovanje ne mogu prekidat zbog godišnjeg.:mrki: Što se dešava sa ostatkom godišnjeg inaće imam 27 godina radnog staža a godišnjeg imam 20 dana.Ostalo mi je još 13 dana za isoristit. Molim vas da mi netko odgovori?:majstor:

 

Još radim u jednoj firmi od 5.03. 2014 na 4 sata tu nisam koristila godišnji niti dana...

uređeno: od fricovica63
nadopuna podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz,

to sa GO bi se trebalo odvijati ovako:

Iz Vašeg pitanja , Vi ste privremeno nesposobni za rad te čekate operaciju, odnosno na bolovanju ste, stoga namožete koistiti odišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen,a koji zbog bolesti ili korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust imate pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine, sukladno članku 63. stavak 3. Zakona o radu. Premda bolovanje i bolest nisu isti pojam, primjenom načela in favorem laboratoris (u korist radnika), ova odredba primjenjuje se i na bolovanje.

Dakle, ako ste vratite na posao do 30. lipnja 2015. godine, možete iskoristiti cijeli godišnji odmor(pla kod jednog -ola kod drugog poslodavca). Ukoliko se vratite kasnije, to pravo Vam više ne pripada, odnosno gubite pravo na taj godišnji odmor.Nažalost!

Nadam se ćete prizdaviti i iskorstiti svoje pravo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru ali eto moja poslodavka kaže da nemogu koristit godišnji nakon bolovanja jer ona to ne može platit i za nju je to previše jer sad joj jedna cura radi na crno. Nego kad se vratim morat ću radit kome se poslje žalit . Kako stvari stoje moći ću izgleda ić radit tamo negdje oko polovice 5 mjeseca. Zašto su poslodavci takvi znači neda mi se ono što je moje i što mi pripada jer kaže moja poslodavka da se ionako odmaram lijepi je to odmor s karcinomom operacijom i kemeterapijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru ali eto moja poslodavka kaže da nemogu koristit godišnji nakon bolovanja jer ona to ne može platit i za nju je to previše jer sad joj jedna cura radi na crno. Nego kad se vratim morat ću radit kome se poslje žalit . Kako stvari stoje moći ću izgleda ić radit tamo negdje oko polovice 5 mjeseca. Zašto su poslodavci takvi znači neda mi se ono što je moje i što mi pripada jer kaže moja poslodavka da se ionako odmaram lijepi je to odmor s karcinomom operacijom i kemeterapijama.

 

Nesmije vam ogranicavati pravo na godišnji odmor, samo zato što ona to ne može platiti, otkaz vam ne smije dati, jer bi to bio neopravdani razlog za otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru ali eto moja poslodavka kaže da nemogu koristit godišnji nakon bolovanja jer ona to ne može platit i za nju je to previše jer sad joj jedna cura radi na crno. Nego kad se vratim morat ću radit kome se poslje žalit . Kako stvari stoje moći ću izgleda ić radit tamo negdje oko polovice 5 mjeseca. Zašto su poslodavci takvi znači neda mi se ono što je moje i što mi pripada jer kaže moja poslodavka da se ionako odmaram lijepi je to odmor s karcinomom operacijom i kemeterapijama.

Poštovna,

za neverovat kakvih ljudi ima (najrađe bih joj poželio "odmor" ko Vaš ali neću). Vi mislite na sebe i nemojte se sekirati to ni dobro u vašem stanju. Kad se vratite na posao ne plati li Vam naknadu za GO sačinit ćete ZZP i pripijetiti joj prijavom inspektortu. Pa nek plaća Zakonske kazne ako ne žei poštivati obveze iz Zakona o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija