Jump to content

preseljenje s djecom u inozemstvo nakon rastave braka


Ontario

Preporučene objave

Treba mi savjet odakle da krenem..

trenutno sam u sporazumnom razvodu braka i dogovoreno je da djeca zive samnom..u Svicarskoj zivi osoba s kojom zelim zapoceti novi zivot...zelim znati da li trebam traziti dopustenje oca djece ili kao majka imam pravo odseliti uz dogovor o vidanju...Jer i da odem dala bi sve od sebe da vidanje bude po dogovoru i uz mogucnosti.....jer otac djece nije bas zadovoljan s tom odlukom da oni idu sa mnom...na koji nacin da dobijem dopustenje? Da trazim pomoc suda? Djeca su jako vezana za mene a otac bas i nije puno zainteresiran za vidanje djece...u nekoliko mjeseci ih je vidio par puta...moram naglasiti da djeca zele sa mnom...jeli zelja djece presudna u ovom svemu?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam za dogovor oko svega ali na zalost...on izgleda nije...zato sam vas molila za savjet jer...djeca su vezana jako za mene i zele ici sa mnom ...ali samo me interesiralo kome da se obratim u slucaju da on ne zeli pristati ...i da li ja kao majka i djeca zive sa mnom moram imati njegov potpis ili je dovoljno da se obratim sudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo vas molim jos ako mi mozete reci par odgovora jer u teskoj sam situaciji...i brinem se kako i sto i odakle...sad cemo ici na prvo rociste i dali da spomenem tad na sudu da namjeravam odseliti s djecom u inozemstvo ili da prvo rijesimo razvod a to pitanje na sudu pokrenem uz odvjetnika nakon razvoda? Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji Vam zakonski i polako ako ste to sigurno odlučili i ako imate problem s protustrankom. Ako se možete dogovoriti to bi bilo najbolje ali ako i najmanje sumnjate u dogovor najbolje je sve urediti sudskim putem, ponavljam ako ste se zasigurno na to odlučili. Sudovi su spori, spor je sam sudski postupak, a i onda pravo žalbe, riješavanje žalbe 6 mjeseci minimalno do godine dana......Najbolje vam je konzultirati se sa CZZS s obzirom da se radi o mld. djeci....a kontakti drugom roditelju moraju biti omogućeni.

U presudi o razvodu drugom roditelju će biti određeni kontakti koje ćete vi ( naravno uz pretpostavku da će djeca živjeti s Vama) samim time što ćete se odseliti i onemogučiti, te će stoga biti potrebno pokrenuti novi postupak u kojem će se kontakti drugačije urediti. E sad računajte postupka traje cca 6 mjeseci, pa pravo žalbe još 6 mjeseci do godinu dana, pa puta dva sudska postupka toliko.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci onda najbolje je na prvom rocistu spomenuti sto namjeravam i pokusati dogovoriti kako ce se ubuduce odrzavati kontakti s ocem jer to mi je cvrsta odluka ......ja sam zaista za svaki dogovor...ali voljela bi da je tako i sa strane od oca ali....

znaci ako bi to spomenula odmah sve bi se odvijalo puno brze jer bilo bi sve u jednom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci iako smo vec prosli sve na CZZS ja bi im se mogla ponovno obratiti vezano za ovo pitanje? Sto se desava ako on na sudu ostaje pri tome da ne zeli da djeca idu sa mnom?Da li mi savjetujete da kroz cijeli ovaj postupak ..i rastave i odlaska...imam odvjetnika uz sebe?

 

 

ja nekako imam osjecaj da rijec dogovor ne koristite u pravom smislu te rijeci

 

ako ste se sporazumno rastavili a pri tome zatajili da zelite odvesti djecu u daleko inozemstvo onda se to ne moze zvati dogovorom nego prijevarom

 

ako tvrdite da otac moze vidati djecu koja su inozemstvu onda ne zelite dobro svojoj djeci, jer ocito radi daljine djeca nece moci imati oca u svome zivotu

 

mozda vam se dogodi da otac povuce sporazum i zatrazi jedno ili oboje djece da zive i odrastu tu gdje su navikli

sud moze presuditi ovako ili onako, pa cak i razdvojiti djecu

 

a nigdje ovdje ne mogu procitati sto djeca zele

da li netko njima daje mogucnost da iskazu svoju zelju?

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Coruptionbuster otac djece zna da ja imam u inozemstvu novu osobu s kojom cu zapoceti novi zivot....nije to tajna a niti se to moze kriti zar ne vidite da sam ode puno puta u svoja pitanja napisala da zelim sve napraviti po dogovoru sa ocem ako bude htio i po zakonu....nitko ne zna gdje ga zivot vodi...eto mene vodi van RH i naravno da se moram boriti da djeca idu samnom ako su jako vezana za mene i udaljili se od oca...njegovom greskom ..ne mojom....djecu je u 5mjeseci vidio 10ak puta....zar mislite da ce mu onda biti problem ako ih vidi godisnje preko praznika? Izgleda da ce tada provesti s njima vise vremena nego sad...jako je ruzno kad kazete da ne cinim dobro svojoj djeci s odlaskom..nikome nije lako kad se radi o djeci...isto tako bi bilo tesko i meni da je obrnuta sitacija ali moramo se prilagoditi zivotu i onome sto nam donosi.. ja sam njihova majka i oni su mi sve u zivotu zato sam i izasla iz braka jer su se nagledali i naslusali svega ..zbog toga je krenulo nizbrdo i u njihovom odrastanju ...puno psihickog maltretiranja koje vise nije bilo izdrzivo ni njima ni meni...

Naravno da se djeci daje mogucnost da

iskazu svoju zelju i njihova zelja je uvijek ona najbitnijia i uvijek je ista: jedva cekaju da odemo i vesele se ...i ja cu se kao njihova majka boriti za to da idu sa mnom i trudit cu se da vidaju oca ono najvise sto se bude moglo.

Coruptionbuster vjerujte nije mi bilo lako i mislim ujedno i na buducnost svoje djece ne samo na svoju....zato sam i pisala ovdje ..da dobijem savjet a mozda ima jos netko da je bio u slicnoj situaciji...

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..otac djece zna da ja imam u inozemstvu novu osobu s kojom cu zapoceti novi zivot..........

ako su jako vezana za mene i udaljili se od oca...njegovom greskom ..ne mojom....djecu je u 5mjeseci vidio 10ak puta....zar mislite da ce mu onda biti problem ako ih vidi godisnje preko praznika?

pozdrav

 

ne znam kakav je taj otac, mozda je psihopat, mozda ispoljava ponasanja karaktteristicna za osobe sa poremecajima osobnosnosti

ali kako o tome nista ne znam, ne mogu nista korisno napisati

 

ali ono sto vidim i znam iz sadrzaja onoga sto ste sami napisali da kod vas ima dosta toga sto bi ste trebali popraviti

 

u dvije kategorije idu moja zapazanja

 

prvo je da rijec dogovor ne koristite smisleno

 

ako se mozete s ocem dogovoriti onda nikakvih problema nema, idite sto prije

 

ali ocito da postoji protivljenje oca, tako da ne moze biti govora o dogovoru

 

druga stvar na koju vam zelim skrenuti paznju tice se onoga dijela kojeg sam vam citirao

 

proglasavanje drugog roditelja nekompetentnim, nedostojnim ili nepotrebnim, bezvrijednim jest sindrom paternalne alijenacije

 

vi vjerujete da je otac takav, neadekvatan, uvjereni ste u to ali to jednostavno ne moze biti tako jednostavno, jednostrano

 

i tu i iza toga trebate postaviti sebi brojna pitanja i biti iskreni prema sebi

 

ja slutim da cete naletjeti na nove izazove i porive da idete za laganim odgovorima koji ce biti beskorisni osim zato da se privremeno osjecate bolje

 

to kako biste izbjegli kognitivnu disonacu

a trebate biti hrabri i iskreni prema sebi

 

tada imate vece sanse da vam djeca sretno odrastaju i da ne nose kroz zivot duboke traume

 

ovdje vam nitko ne moze odgovoriti sto da radite

eventualno mozete dobiti nekavu potvrdu da bi se vi osjecali bolje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da bi me sigurno mogli bolje shvatiti kad bi znali cijelu pricu ali na zalost ne stane ode sve ..mogla bih pisati do sutra...

Ja nemam namjeru ici prije kraja skolske godine...zato sam pisala ode za savjet...dali bi bilo dobro odmah na sudu spomenuti namjeru ili da nakon rastave pokrenem taj postupak....dakle...svakako nisam htjela niti bjezati niti skriti vec da znam posto sam sama u svemu...bez odvjetnika ....borim se sama kao majka i kao covjek....

Nikad on nije izrazio svoje misljenje kako treba...nego ona recenica...ja necu dopustiti da mi odvedes djecu...nekako imam osjecaj da tu stavlja mene u misli ..pokusava meni docarati svoje nezadovoljstvo zbog mojeg izbora a ne stavlja pritom u misli djecu koja to zele i da svojom voljom i zeljom zele ici s majkom...razumijete?

Zato se iskreno nadam da ce dobro promislit i pokusati staviti djecu u misli i viditi koliko bi skodilo djeci da se protivimo njihovim zeljama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud donosi odluke, večinom na temelju mišljenja CZSS zato ako su vaše namjere ozbiljne najbolje vam je otići konzultirati se sa djelatnicima centra, ako se otac protivi, centar će svakako dati svoje mišljenje....prešućivanje toga sada na sudu !? Uistinu ne vidim smisao toga! Kako znate da otac nece to pitanje pokrenuti na sudu ako ste mu dali do znanja što namjeravate? PO meni je najbolje kozultirati se sa CZSS I zatražiti njihovu pomoć u pronalsku zajedničkog riješenja a sve u cilju dobrobiti vaše zajedničke djece.

 

Ažurirano

 

I svakako angažirajte odvjetnika, teško ćete se u ovome izboriti sama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija