Jump to content

HRT - prekršajna prijava


Cobol

Preporučene objave

Pozdrav,

 

znam da je ova tema već mnogo puta pokrenuta i pregledao sam sve slične forume ali ne mogu pronaći odgovor pa ću pitati ponovo.

 

Dakle, uselio sam se u stan i nisam nikada prijavio TV jer kao i većina ljudi sa ovim problemom jednostavno odbijam plaćati porez na budale. Prije jedno dva tjedna mi je pozvonila RTV kontrola na vrata i zaletio sam se i otvorio. Bio sam blesav i trebao sam odmah zatvoriti kad su se predstavili ali nisam. Međutim, rekao sam da nemam TV niti smartphone niti kompjuter niti išta drugo što se smatra prijamnikom. Ništa nisam potpisao, nisam dao nikakve podatke ukratko nisam napravio ništa blesavo osim što im nisam odmah zatvorio vrata.

 

Prije par dana mi je došla ona opomena da platim 240kn i budem uveden kao pretplatnik ili mi sljedi prekršajna. Izguglao sam ovu temu kolko sam mogao ali još uvjek nemam ideju šta se točno može dogoditi. Piše da je kontrolor utvrdio postojanje prijemnika što naravno nije istina. Također je prekršio jedan od članaka (mislim da je 26.) u kojem mi mora ponuditi zapisnik koji je napravio na potpis što nije učinio. Naravno prijetio se da će preko policije provjeriti dali imam automobil itd. uobičajena hrpa njihovih prijetnji.

 

Ono što me zanima je sljedeće:

 

1) Ako sam dobro shvatio HRT zapravo ne podnosi odmah prekršajnu prijavu nego prvo ide tražiti ovrhu što nije isto ako dobro shvaćam. Jel to točno?

 

2) Dali imaju na temelju ičega tražiti ovrhu s obzirom da nisu utvrdili ništa.

 

3) Sami HRT kontrolori ne mogu tražiti podatke od MUP-a niti providera kao što je B-NET o mojim podacima ali to može odvjetnički ured koji ih zastupa ali pretpostavljam da i za to moraju imati neki temelj. Jer u mom slučaju to postoji?

 

4) Ako mi dođe ovrha znam da mogu napisati žalbu ali šta onda točno?

 

5) Dali mi se isplati da odem i prijavim TV, kao sad sam ga nabavio bez da platim 240kn. Samo ga prijavim pa ga za jedno 3 mj. opet odjavim.

 

Vidio sam dosta pitanja na ovu temu međutim nikakvog konkretnog odgovora pa bi molio stvarna iskustva nekoga ko se sa ovim susreo ili nekog ko ima stvarne pravne prakse u ovome. Zahvaljujem unaprijed i pozdrav svima koji se hrabro suprotstavljate HRT-ovom lopovluku i huljskom zakonu koji im to omogoućava. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj ti je savjet da platiš. Dovoljno je da kontrolor vidi antenu na autu, ....bilo što drugo..on će svoj posao odraditi, a ti ćeš morati dokazati da nemaš nikakav prijemnik (i radio prijemnik).........i da kontrolor nije u pravu.

 

Većina hrvatskih građana plaća pretplatu (nisu budale i nemoj da vrijeđaš one koji redovno plaćaju HRT pretplatu).

 

Uostalom, ako imaš i mobitel na koji možeš slušati radio............. :-)

 

Mislim da ti je sve jasno. :-)

 

5) Dali mi se isplati da odem i prijavim TV, kao sad sam ga nabavio bez da platim 240kn.

 

Mislim da ti je to najpametnije rješenje, a što ćeš poslije uraditi, razmisli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ako se neko uvrijedio na moj post. Nije mi bila namjera nikoga vrijeđati kad sam rekao "porez na budale". Nažalost vjerovatno ste svjesni kao i ja da taj zakon radi od svih nas budale. Plačamo nešto što je jednostavno rečeno harač. Ja ne volim ulaziti u sukobe, ne želim imati posla sa sudovima, sve svoje račune plačam uredno. Nije mi ovih 80kn neki veliki izdatak ali tu se radi o principu. Negdje mora postojati granica dokle samo pokunjeno poginjati glavu i pustiti da nas pljačkaju. Ozakonjena pljačka nije ništa manje pljačka. Nadam se da me razumijete što želim reći. Još jednom isprika, nije mi namjera vrijeđati nikoga ko plaća samo mi je žao svih koji su na to prisiljeni, a mene samo zanima koja je pravna procedura da znam kako se dalje postaviti. Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma dobro, to si malo našvrljao u "afektu".

 

Nemoj se bosti sa rogatima HRT, i plati im.

 

Kada pogledam TV program.......ne zanam niti zašto ja to plaćam, ali takav je zakon i plati ili se bori sa sudovima.

 

Plati i gotovo........... bolje i platiti ono što većina građana plaća nego završiti na sudu, platiti ovrhu..............

 

I požuri, bolje platiti pretplatu, nego ovrhe i ovrhovoditelje.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RTV pristojba nema nikakve veze sa programom. To mi i je najgore. Ajde da plaćam program. Ali definicija pristojbe je najblaže rečeno "zato jer mi tako kažemo". Prije 20 godina ta pristojba je bila u redu kad je sve išlo preko HRT-a. Ali sve kabelske, MAX TV i slično obilaze HRT-ovu infrastrukturu, radiofrekvencije i sve ostalo. Nema realnih razloga za ovaj namet (osim ako niste na kučnoj anteni) samo prisila. I to me bode u živac. :)

 

Prema vlastitom zakonu moraju mi poslati 2 opomene pred ovrhu. Tako da ću za sad čekati drugu opomenu. S obzirom da ništa nisu utvrdili možda odustanu. Naravno, male šanse za to ali iscrpit ću sva svoja prava koja imam prije samog pokretanja postupka.

 

Savjet svima NE otvarat vrata ako vidite lika s fasciklom, ako ste otvorili odmah zatvorite čim se predstavi. Nikakve rasprave, niti jedna riječ. Tu ste u prednosti jer ne morate s njima razmjeniti ni jednu riječ bez ikakvih pravnih posljedica. A onda je loptica na njihovoj strani igrališa pa vidite. :)

 

I hvala na savjetu Mrljavac. :) Apsolutno si u pravu, neću se bosti sa rogatim. Sam HRT me ne plaši ni najmanje. Više me brinu Henžeković i njima slični uredi koji zarađuju milione na utjerivanju ovrha za HRT. Ti krpelji su ozbiljni i to svakako planiram izbjeći jer na ovrhu ili sud s njima je parter sa Mirkom Filipovićem.

 

Izvještavat ću kako se ovo dalje razvijalo pa da svi znate. Također ako je neko išao do kraja s ovime molim podjelite iskustvo sa mnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RTV pristojba nema nikakve veze sa programom. To mi i je najgore. Ajde da plaćam program. Ali definicija pristojbe je najblaže rečeno "zato jer mi tako kažemo". Prije 20 godina ta pristojba je bila u redu kad je sve išlo preko HRT-a. Ali sve kabelske, MAX TV i slično obilaze HRT-ovu infrastrukturu, radiofrekvencije i sve ostalo.

 

jedino si u pravu da pristojba nema veze sa programom.

pristojba je "porez na aparat",a iz tog poreza se financira javna televizija.

znači,niti ima veze sa programom, a niti sa tim preko koga gledaš programe.

 

to je porez na aparat i točka. Ništa više ni ništa manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!

Moj slučaj je sličan ovome, ali sa tom razlikom da ja nisam kontroloru otvorio vrata niti imao s njime nikakav razgovor osim preko portafona. Očekivao sam neku dostavu i pomislio da je dostavljač. Nakon što je rekao da je s hrt-a, više nismo komunicirali. Čovjek je bio dosta uporan i nekih 20-tak minuta vrebao na stubištu i čekao ne bih li slučajno izašao i sl.

 

Naknadno sam taj dan shvatio da mi je na ceduljicu koja na poleđini ima napisane neke članke o kaznama napisao broj mobitela 091 blablabla, i da ga nazovem.

 

Zanima me, kako postupiti u ovom slučaju?

 

Čini mi se da sam u nešto povoljnijoj situaciji od cobola, ali ... da ga nazovem? I što onda? A jedva krpam kraj s krajem.

 

Hvala unaprijed na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

I ja sam danas dobio obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka.

Kontrolor nije usao u stan, nije se mogao uvjeriti u postojanje bilo kakvog radio prijemnika. Ono sto je napravio je da je ostavio vizitku teti cuvalici koja ga, naravno, nije pustila u stan. Nitko ga nikada nije nazvao jer smo smatrali da nemammo razloga zvati ga, kao sto nemam namjeru zvati ni svaku pizzeriju koja mi ostavi na ovaj ili onaj nacin neku poruku...

 

Uglavnom, na ovoj obavjesti koju sam danas dobio, naveden je broj mob. kontrolora, i onako ljut sam ga nazvao.

Srecom, moj mob snima razgovore, i trazio sam kontrolora da potvrdi da je razumio da ga snimam.

Iz razgovora se lijepo potvrdjuje da nije bio u stanu, da mu nitko nista nije potpisao, ali se isto tako moze cuti da je on "cuo" tv. prijemnik?! sto je naravno nonsense, jer fakat nemamo doma nikakav tv prijemnik niti radio kojega je mogao cuti.

 

Sto bih mogao napraviti da vratim HRTu ovu obavijest? Da li je moguce cak ici to te mjere pa im zaprijetiti tuzbom o uznemiravanju i reketarenju? Jer to je upravo ono sto oni rade.

 

Ili da konacno i ja odem u Irsku ili Njemacku i da lijepo iza sebe ostavim ovo leglo korupcije, iznudjivanja i kriminala!

 

Ah, fakat sam ljut, ne zamjerite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam danas dobio obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka.

Kontrolor nije usao u stan, nije se mogao uvjeriti u postojanje bilo kakvog radio prijemnika. Ono sto je napravio je da je ostavio vizitku teti cuvalici koja ga, naravno, nije pustila u stan. Nitko ga nikada nije nazvao jer smo smatrali da nemammo razloga zvati ga, kao sto nemam namjeru zvati ni svaku pizzeriju koja mi ostavi na ovaj ili onaj nacin neku poruku...

 

Uglavnom, na ovoj obavjesti koju sam danas dobio, naveden je broj mob. kontrolora, i onako ljut sam ga nazvao.

Srecom, moj mob snima razgovore, i trazio sam kontrolora da potvrdi da je razumio da ga snimam.

Iz razgovora se lijepo potvrdjuje da nije bio u stanu, da mu nitko nista nije potpisao, ali se isto tako moze cuti da je on "cuo" tv. prijemnik?! sto je naravno nonsense, jer fakat nemamo doma nikakav tv prijemnik niti radio kojega je mogao cuti.

 

Sto bih mogao napraviti da vratim HRTu ovu obavijest? Da li je moguce cak ici to te mjere pa im zaprijetiti tuzbom o uznemiravanju i reketarenju? Jer to je upravo ono sto oni rade.

 

Ili da konacno i ja odem u Irsku ili Njemacku i da lijepo iza sebe ostavim ovo leglo korupcije, iznudjivanja i kriminala!

 

Ah, fakat sam ljut, ne zamjerite!

 

...iz osobnog iskustva, pred nadležnim sudom sam kroz jedan postupak postavio zahtjev sudu da obveže HRT na zabranu stupanja u kontakt (samnom), bez mog prethodnog pristanka dokazujući da me to uznemirava i da se osječam izmaltretirano...

stav suda je da se HRT na takvu zabranu ne može obvezati obzirom na njihovo zakonsko pravo o stupanju u ''ugovorni odnos'' s vlasnikom ili posjednikom prijamnika, koja bi u budućnosti mogla nastati,... ono što bi po mome stavu bilo uputno je obavijestiti HRT dopisom s povratnicom da Vam u roku koji im vi dajete (ne duže od 8. dana od dana primitka), na Vašu adresu dostave dokaz o postojanju činjenica za koje tvrde da Vas obvezuju u smislu obveznika plačanja pristojbe, u suprotnom ako(kada), to ne učine imate deklaratorni dokaz koji bi u potencijalnom postupku pred JB-om ili sudom mogli iskorstiti, opisujući njihovu namjeru kao pokušaj protupravne naplate, stjecanja nepripadajuće materijalne koristi i sl...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, evo daljnjeg razvoja situacije. Dakle godina je prošla od kad mi je stigao famozni papir sa opomenom o pokretanju postupka i uplatnica od 240 kn. Nakon toga nisam imao posla sa lešinarima, ako i jesu dolazili niko im nije otvorio. Jučer sam dobio novu obavijest o pokretanju postupka od HRT-a. Ova je malo drukčija i dolje je u prilogu. Zanima me mišljenje oko nekoliko stvari:

 

1) Dali je netko dobio nešto slično? (Ovdje molim odgovor samo ako je neko dobio isti papir).

2) Dali je ovo po vašem mišljenju još jedan APP (ako prođe, prođe) pokušaj.

3) Koja je točno procedura HRT postupanja? Čitao sam zakon ali ne mogu točno skontati redoslijed. Dali prvo pokrenu postupak, pa ako sud dosudi u njihovu korist ide ovrha ili kako?

4) Bilo kakvo mišljenje i savjet su dobrodošli.

 

Samo da napomenem par činjenica. Kontrolor mi je jednom bio na vratima. Nije ušao, rekao sam da nemam ništa. Ni TV, ni mob, ni komp ni auto. Taj put mi je u sandučiću ostavio onaj papir kojim je kao utvrđeno da posjedujem prijemnik. To je laž jer nije ušao. Zadržao sam papir kao eventualni dokaz za budućnost. U novoj obavjesti piše da postoji "osnovana sumnja" samo nisam siguran na temelju čega. Hvala na pomoći.

 

Ažurirano

 

Evo i dokumenta:

 

20161212_200628.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovlašteni tužitelj NAMJERAVA pokrenuti prekršajni postupak! Hahaha!

Ne znam što su do sad čekali, zato jer im je sve starije od godinu dana u zastari, pa i onih

famoznih 240 kn "kazne" ili pretplate prije pretplate! Maksimalna prekršajna kazna je 1000 kn, a sudac teško da će vas kazniti maksimalnom kaznom i to ako se utvrdi da ste doista počinili prekršaj pod uvjetom da vas doista prijave! U svakom slučaju sad ste u plusu za dvogodišnju pretplatu koju biste uplatili da ste odmah priznali posjedovanje prijemnika! Eh sad! Možete ih ignorirati i dalje pa ćemo bar vidjeti da li je to dobra taktika! Ili možete jednostavno prijaviti prijemnik i početi plaćati pretplatu kao da ste ga tek sad nabavili! Ponavljam kao i uvijek na forumu da ne postoji pravna osnova utemeljena na zakonu da plaćate za razdoblje prije prijave prijemnika (uplatnica 240 ili 480 kn kako vas već procijene)! S jedne strane logično je da HRT mora nedvosmisleno dokazati da posjedujete prijemnik kako bi vas prekršajno kaznili, a opet kako će te sucu objasniti da ne posjedujete ni TV prijemnik, ni radio, ni kompjuter, ni mobitel? Postoji li uopće takav freak!:pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da razmišljamo slično. :) Ja nisam pravnik ali sam studirao na fakultetu gdje sam imao pola pravnih predmeta uključujući prekršajno, kazneno materijalno itd. Ono što zapravo ne poznam je sama procedura u slučaju da HRT stvarno pokrene proces.

 

Ono što mi je upalo u oči je upravo to što ste i vi prijetili. Tužitelj NAMJERAVA. Pa što čeka? Da imaju dokaze već bi mi Hanžeković visio na leđima. Što se suda tiče nikad ne bi dozvolio da dođe do toga. Kao što i u samom papiru piše moguć dogovor prema čl. 109e. Uvijek bi radije išao na dogovor, platio neku "zakasninu" i počeo plaćati nego se upustio u avanturu sa sudom čak i da znam da mogu pobijediti. Jednostavno vrijeme utrošeno nije vrijedno toga. Tako da nadam se neću doći do toga da moram objašnjavati kako živim u pećini pa jadan nemam ništa. :D

 

Što se daljnjeg ignoriranja ja iskreno bi. Ali mi cura kvoca da joj je to stres pa razmišljam da prijavim i počnem plaćati. A to bi i (nadam se) riješilo ovu situaciju. Sretno im bilo da mi dokažu da sam prije imao išta.

 

Ipak zanima me dali je još netko dobio ovo pa da mi kaže što je bilo. Isto, kakva je točno priča sa zastarom? Godina dana od dana kad je javni bilježnik zaprimio zahtjev za ovrhom ako se ne varam. Ne znam kako je sa pokretanjem cijelog procesa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto, kakva je točno priča sa zastarom? Godina dana od dana kad je javni bilježnik zaprimio zahtjev za ovrhom ako se ne varam. Ne znam kako je sa pokretanjem cijelog procesa.

 

Ne! Obveza zastarijeva godinu dana od dana dospijeća svakog računa/uplatnice! Ako završi kod javnog bilježnika u tom roku, pa čak i ako je drži u ladici zastara praktično ne postoji! U vašem slučaju je to bilo samo za onih prvih 240 kn koje su vam poslali, a za što nema osnove jer zahtijevaju retroaktivnu naplatu prije prijave a i to bi bilo odavno u zastari! Ako vam nakon toga nisu slali uplatnice, nema ni osnove za plaćanje! Logično je da je prijava ključna, a ako je niste potpisali mogu vas jedino prekršajno goniti! Ako i kad pokrenu prekršajni postupak, teško će te se nagađati s njima osim ako im ne platite sve zahtjevano! Ukoliko sad prijavite prijemnik i počnete ubuduće plaćati pretplatu (od dana prijave) vjerojatno će prekinuti sve prijašnje postupke ako ih ima! :ceka: Držite se priče da nikakav prijemnik niste imali, a sad kad ga imate, prijavili ste ga u zakonskom roku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok kužim ovo oko zastare.

 

Ako sam dobro shvatio, ne mogu podnijeti nikakav ovršni prijedlog jer prijava Tv-a ne postoji pa mogu samo ići sa prekršajnom prijavom. Jesam to dobro shvatio?

 

Zanima me još jel postoji neki način da provjerim dali je pokrenut neki postupak?

 

Prekršajni vjerojatno nije ako vam tek prijete pokretanjem, a ovršni ne možete nigdje provjeriti osim u komunikaciji s HRT-om tako da saznate da li vas vode kao pretplatnika, ali ne znam koliko je to pametno da im skrećete pažnju na sebe, pogotovo ako ne želite postati pretplatnik! Ako vam nisu slali uplatnice i opomene, onda vas vjerojatno ne vode kao pretplatnika i nemaju "vjerodostojnu" ispravu na osnovu koje mogu poslati ovršni prijedlog! Ako kojim slučajem i pošalju uvijek možete prigovoriti da niste pretplatnik ili da je potraživanje u zastari (ako je?)!

Da li se protiv vas vodi kakav prekršajni postupak možete saznati u pisarnici nadležnog Prekršajnog suda, ali ne vidim razlog za to! Ako su pokrenuli prijavu, sigurno je neće povlačiti, a ako nisu (vjerojatno nisu s obzirom na opomenu) ništa vam to ne znači jer to mogu učiniti svaki dan! Sami morate odlučiti o svojim postupcima jer će te sami uživati u plodovima ili trpjeti posljedice! :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj ti je savjet da platiš. Dovoljno je da kontrolor vidi antenu na autu, ....bilo što drugo..on će svoj posao odraditi, a ti ćeš morati dokazati da nemaš nikakav prijemnik (i radio prijemnik).........i da kontrolor nije u pravu.

 

Većina hrvatskih građana plaća pretplatu (nisu budale i nemoj da vrijeđaš one koji redovno plaćaju HRT pretplatu).

 

Uostalom, ako imaš i mobitel na koji možeš slušati radio............. :-)

 

Mislim da ti je sve jasno. :-)

 

 

 

Mislim da ti je to najpametnije rješenje, a što ćeš poslije uraditi, razmisli.

 

Kolega Mrljavac , neosnovano se ljutiš jer to i je istina. HRT pretplata je porez na one koji su malo naivniji ( bez uvrede bilo koga - to je namet građanima ).

 

Neka HRT kodira svoj program , pa tko hoće neka ih sluša i neka ih gleda koliko mu drago.

 

Zašto bi trebao plaćati HRT pristojbu samo zato jer imam radio ili TV prijamnik ? Pa osim HRT-a ima tisuće drugih lokalnih programa koji su besplatni i koji imaju bolji sadržaj. Ili jednostavno TV mi može služiti kao monitor za PC ili igraču konzolu a radio prijamnik kao ukras za cvijeće ili da mi popuni rupu u autu na komandnoj ploči ili za slušanje CD-a.

 

To su lopovi nad lopovima. Mene su željeli opljačkati legalnim putem ( čitaj ovrhama ). Da se nisam u zakonskom roku žalio, tj. podnio prigovor JB-a i da ccijela stvar nije završila na sudu danas bi bio ovršen. Na sudu su Hanžeković i partneri ipak povukli tužbu protiv mene . Zašto su je povukli ? Pa sigurno ne zato jer su mislili da će na sudu dobiti. A preko JB-a su me željeli ovršiti.

Siguran sam da nisam jedini takav slučaj u RH, samo što mnogi iz neznanja nisu uložili prigovore na vrijeme pa su bili ovršeni.

 

Treba pokrenuti referendum tko je za plaćanje HRT pristojbe a tko nije ?

 

Nakon referenduma , siguran sam da bi bilo barem 80 % onih koji bi zaokružili da su protiv plaćanja HRT-a. Tada bi vladajući trebali poslušati glas naroda i promijeniti zakon o HRT-u. To je abeceda demokracije - referendum.

 

Ta obaveza pretplate je izgubila svrhu. To je iz razdoblja 60, 70, 80 , pa i 90 - tih godina dok je HRT držao monopol i bio jedina TV i radio kuća. Tada je ta pretplata i imala nekakvog smisla. Danas HRT pretplata na ovakav način nema apsolutno nikakvog smisla, osim silovanja i otimačine građanima na legalan način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer je trenutno tako određeno zakonom. Drugim riječima, zakon treba ili osporiti pred USRH-om ili izmijeniti.

 

Ovo se naravno ne odnosi na slučaj kada vas neosnovano pokušaju opelješiti, što je slučaj kod vas.

U danasnje vrijeme pretplata za HRT je namet.

Zakon kojime se regulira je zastario barem 30 godina.

Zasto bi placao ulaznicu za kino samo zato jer u mom mjestu postoji kino i prikazuje se film koji ja ne idem gledati? Ili imam tehnički ispravan i registriran auto ali ga ne vozim nego mi je garažiran , no svejedno svaki mjesec moram za njega platiti pun tank goriva i to samo kod određenog prodavača goriva!? Glupo , jelda ? Nema smisla.

Tako je i sa pretplatom za HRT.

 

Pretplatu treba ukinuti u ovakvom obliku. Tko zeli gledati HRT neka gleda i neka plati kodirani signal i problem rijesen. Tko ne plati, nece gledati. A ne ovako ovim mjesecnim nametom.

 

Treba mjenjati zakon o HRT-u pod hitno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim Vas povratnu informaciju što učiniti kada od strane HRT-a dobijem prekršajnu prijavu o neplaćanju pristojbe za TV prijemnik, budući da iznajmljujem apartman u vlastitom kućanstvu i imam prijavljen TV prijemnik koji koriste moji ukućani i turisti te isti plaćam. Prema HRT-u sam poslala prigovor te su mi odgovorili tako da su preoblikovali članke Zakona o HRT-u i Zakona u ugostiteljstvu u svoju korist, bez ikakvog službenog očitovanja.Tražila sam ponovno službeno očitovanje te sam spomenula da sam se konzultirala s odvjetnikom te da ću pokrenuti sudski postupak. Molim Vas povratnu informaciju što bi se trebalo dalje činiti. lp i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim Vas povratnu informaciju što učiniti kada od strane HRT-a dobijem prekršajnu prijavu o neplaćanju pristojbe za TV prijemnik, budući da iznajmljujem apartman u vlastitom kućanstvu i imam prijavljen TV prijemnik koji koriste moji ukućani i turisti te isti plaćam. Prema HRT-u sam poslala prigovor te su mi odgovorili tako da su preoblikovali članke Zakona o HRT-u i Zakona u ugostiteljstvu u svoju korist, bez ikakvog službenog očitovanja.Tražila sam ponovno službeno očitovanje te sam spomenula da sam se konzultirala s odvjetnikom te da ću pokrenuti sudski postupak. Molim Vas povratnu informaciju što bi se trebalo dalje činiti. lp i hvala

 

U pogledu obaveze plaćanja RTV naknade nažalost svatko tumači zakon kako mu odgovara.

Možda bi bilo korisno da se pozovete na ovo tumačenje:

http://hrturizam.hr/saznajte-kako-postupiti-s-hrt-pristojbom-u-obiteljskom-smjestaju/

 

Citiram:

"...preporuke kako postupati vezano uz RTV pristojbu u obiteljskom smještaju koje nam je dostavila Zajednica obiteljskog smještaja i turizma pri HGK iz koje ističu kako su i dalje odredbe navedenog zakona dvojbene i u dijelu kontradiktorne, preporučuju slijedeće „Plaćanjem jedne RTV pretplate domaćinstva stječu pravo na korištenje još tri RTV prijamnika bez plaćanja dodatne naknade. Veći broj RTV prijamnika od četiri treba odjaviti po isteku sezone iznajmljivanja i prijaviti ih sa datumom početka iznajmljivanja smještaja. Dodatnu pristojbu (jednu za svaka 4 nova RTV prijamnika) treba plaćati samo u periodu za koji ste prijavili dodatne RTV prijamnike“ ističe Nedo Pinezić predsjednik Zajednice obiteljskog smještaja i turizama pri HGK.

 

Zakon o Hrvatskoj radioteleviziji (NN 137/10, 76/12) propisuje člankom 34. stavkom 8. da pravne i fizičke osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost, sukladno posebnom zakonu, plaćanjem mjesečne pristojbe za jedan prijamnik u ugostiteljskom objektu stječu pravo korištenja triju dodatnih prijamnika u istom ugostiteljskom objektu bez plaćanja mjesečne pristojbe."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima! I ja imam problem kao i vi ovdje, znači došao inkasator nije ušao u stan, nakon mjesec dana dolazi obavjest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnica od 240 kn. Jedino stvar kod mene je da živim u iznajmljenom stanu na kojeg nemam prijavljenu adresu niti boravište, a uplatnica došla na ženino ime i adresa od stana u kojem jesmo. Dali oni mogu tako poslati nešto ako nismo vlasnici stana i nismo tu prijavljeni? a vlasnik stana nije u hrvatskoj i rtv pretplatu je odjavio kad je odlazio iz RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Pozdrav svima! I ja imam problem kao i vi ovdje, znači došao inkasator nije ušao u stan, nakon mjesec dana dolazi obavjest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnica od 240 kn. Jedino stvar kod mene je da živim u iznajmljenom stanu na kojeg nemam prijavljenu adresu niti boravište, a uplatnica došla na ženino ime i adresa od stana u kojem jesmo. Dali oni mogu tako poslati nešto ako nismo vlasnici stana i nismo tu prijavljeni? a vlasnik stana nije u hrvatskoj i rtv pretplatu je odjavio kad je odlazio iz RH.

 

Čl. 34. St. 5 zakona o hrt iz 2016 kaže da moraš u roku od 30 dana prijaviti hrt korištenje tv iako si u tuđem stanu i iako je tuđi prijemnik objavljen. A u roku od 15 dana da promjenis boravište.

 

Jednom kad platis uplatnicu na svoje ime i za tu adresu gdje si trenutno, zavedu te u sustav. I to je amen. Kako otkazati to zahtjevnom prema hrt ako nisi prijavio boravište.

 

Kako odjavit ako nisi prijavio.

 

Znači li to da prijava hrt vuče i prijavu boravišta ?

 

Ako ne platiš, prekršajni postupak do max 1000kn kazne, čl. 47 istog zakona.

 

Dakle...Jednom kad te ulove kaj si doživotno rob plaćanja. Posebno ako si tuđem stanu. Kaj ak uselis jednom u svoj a od tamo ne mozes odjavit adresu jer nisi nikad ni prijavio. Al si dao pristanak za plaćanje uplatnice.

 

Isti problem imamo...

 

Molim savjete, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Ovo je slucaj mog susjeda: 

1. odjavili tv

2. dosao inkasator, strasio babu handzekovicem... bla bla... baba mu potpisala zapisnik i na licu mjesta platila 500 k. Kao da je imala prijamnik u autu. Jos jojkao smanjio. 

3. doso deda, nafrnjo se na babu kaj pusta inkasatore

4. plati jednu uplatnicu

5.  odjavio tv

Dakle, eto tako i oni na 1mj bili te budale kaj placaju, ajd 6mj sa kaznom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Nida je napisao:

Ovo je slucaj mog susjeda: 

1. odjavili tv

2. dosao inkasator, strasio babu handzekovicem... bla bla... baba mu potpisala zapisnik i na licu mjesta platila 500 k. Kao da je imala prijamnik u autu. Jos jojkao smanjio. 

3. doso deda, nafrnjo se na babu kaj pusta inkasatore

4. plati jednu uplatnicu

5.  odjavio tv

Dakle, eto tako i oni na 1mj bili te budale kaj placaju, ajd 6mj sa kaznom ?

kako je moguće odjaviti tv a prijavljen mu je radio u autu.

odjavu pristojbe trebao je napraviti po prijavi koju je trebao dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

kako je moguće odjaviti tv a prijavljen mu je radio u autu.

odjavu pristojbe trebao je napraviti po prijavi koju je trebao dobiti.

Pa valjda je odjavionto kaj mu ovaj napisao da je je imao. Mislim da je napisao da je imao tv u autu. Nisam spominjao radio. Sto god bilo. Ovaj za jedan mjesec odjavio i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

pozdrav

Čitam teme uzduž i poprijeko. :)

Imam par pitanja. Čekam obavijest ... pokretanja prekršajnog postupka. Mada mi nije jasno jel mi sud šalej poziv ili ... hRT ?

Laik sam, i nemam veze s pravom. Dakle ne zamjerite :)

Na prvu "opomenu", s računom na 240 kuna -
Dao sam im rok od 8 dana da dokažu da su do mojih osobnih podataka koji su upotrijebljeni za dostavu računa odn. opomene, došli poštovannjem Zakon o zaštiti osobnih podataka. Odn. ako mi ne dokažu da potvrđuju moju sumnju u kršenje ZOOPa.
Naznačio sam da "ne ulazim u sadržaj". Dakle zadržao sam se samo na (ne)zakonitosti dolaženja do mojih podataka.
Na stanu mi ne piše išta osim prezimena. Pregledom google-a s mojom adresom i prezimenom se ne može ništa naći.

Nakon pola godine dolazi nova obavijest, o pokretanju prekršajnog postupka s time da su ovaj put došli i do mog OIBa.
U odgovoru sam naveo da su se oglušili na moj prethodni poziv, tj. prigovor, odn. da nisu dokazali da su do mojih podataka došli zakonito. Još jednom sam im dao rok da to učine, s time da sam još dodao: "U slučaju da i dokažete zakonitost", odričem vam svaku nabrojanu stavku. Gdje mi, između ostalog, nabrajaju prava i obveze, kao i to da se presuda može donijeti u mojoj odsutnosti i sl. Za ovo zadnje - naveo sam da se kosi s presumpcijom nevinosti. No poslije sam našao da taj pojam u Ustavu vrijedi samo za optužbe iz Kaznenog zakona ?!
Pretpostavljam da imaju uporište u zakonu u tom dijelu. Ali u svakom slučaju odbijam sve ponuđeno. AKO dokažu da su do mojih os.podataka došli zakonito. :)


Zanimaju me iskustva sa ovim na sudu. Da li se mogu zadržati samo na kršenju pravila dostave ? Proceduralni propusti ?
Jer pretpostavljam da uopće pristajanjem na dostavu na moju adresu a sad i s OIBom pristajem i na pravila igre "imaš TV ili nemaš", odn. što god kažem o sadržaju tumači se kao očitovanje. Na zapisnik u kojem osim "utvrđen TV" pišu i druge nebuloze, tipa "gospođa zalupila vratima". Pa da se onda uhvatim gluposti o nepostojećoj gospođi a prođem pored "utvrđen TV" i time potvrdim isto.
 
Također, suočavanje sa inkasatorom na sudu. Da li da to tražim ... gdje... Da li ga mogu pitati koje je boje TV ili ako je vidio kanalice - da je to baš za televizor i na kraju krajeva ... sve osim viđenog TVa ne može dokazati ... krivnju. Da li da pitam kakva to gospođa, i sl.... Npr. da pitam inkasatora u kakvom je odnosu s HRTom i daje li mu Zakon o HRTu mogućnost da bez ikakvog osobnog rizika za sebe ostvari novčanu korist lažnim prijavljivanjem i na kraju krajeva zastrašivanjem. Nije li to onda i iznuda. Itd.
Jasan mi je pojam "moja riječ protiv njegove", ali mi to i nema smisla. Dakle kako on uopće može išta dokazati. Mogu li se samo pokazati na sudu, reći "to je neistina", ne odgovarati na pitanja, odn. kako postupak uopće teče, moram li odgovarati na sva pitanja. Tipa "da li ste gledali EP u nogometu ... 2016 ?" Mislim, nemam pojma što očekivati i kako se postaviti. Jer u najgorem slučaju očekujem manipulaciju pitanjima na moj račun.

U par slučajeva sam pročitao da, unatoč presudama kojima se odbacuju optuzbe HRT, HRT i dalje prema tim osobama periodično postupa na isti način: Opomena, upozorenje, obavijest, prekršajni sud. Dakle svakih pola godine isto. Gube presude, a maltretiraju i dalje.
Može li se osoba inkasatora tužiti za krivo svjedočenje (i nanesenu štetu (živaca:)), oduzimanje vremena i sl.)?
Makar radi nekakve prevencije.


Ugl. priča s HRTom se čini toliko šuplja da ne znam kako da ih ... oborim. S koje strane. Ili da pustim ... da dokažu ?
Ponavljam, nemam veze s pravom, tako da molim da mi ne zamjerate iznesena, i posve osobna, mišljenja :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Što se mog "slučaja" tiče, osporio sam da su došli do mog imena i prezimena te OIBa na zakonit način, tj. poštujući ZZOP, "bez ulaska u sadržaj pisma naslovljenog na mene", uopće se nisam izjasnio o TV prijamniku, bivanju na tom mjestu i sl. Dakle uopće nisam gledao sadržaj pisma.
Samo sam ih pozvao da dokažu da su došli na zakonit način i, naravno, to nisu mogli jer je nemoguće pravnoj osobi doći do nečijih podataka poštovanjem ZZOPa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, MirkoP je napisao:

Što se mog "slučaja" tiče, osporio sam da su došli do mog imena i prezimena te OIBa na zakonit način...

Mirko, kako se je završio tvoj slučaj? :-?

Ja sam dobila račun za onih "početnih 240 kuna i tako dalje..." ali mislim to ignorirati. Tako i ovdje na forumu savjetuju. (Inkasator je bio samo pred vratima i sigurno ništa nije vidio ni čuo)

Dajte malo podrške molim vas. 9_9 Jeli to pravi put?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, TamaraTamara je napisao:

Mirko, kako se je završio tvoj slučaj? :-?

Ja sam dobila račun za onih "početnih 240 kuna i tako dalje..." ali mislim to ignorirati. Tako i ovdje na forumu savjetuju. (Inkasator je bio samo pred vratima i sigurno ništa nije vidio ni čuo)

Dajte malo podrške molim vas. 9_9 Jeli to pravi put?

nisam se javio, znači da nije bilo ničega. :D
Vi bi podrške ? Kakve ? :D
Željac je rekao. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, nadam se da bar netko jos cita temu i da ce mi dati savjet. 

Naime, zivim u ocevoj kuci, on u svojoj "prvoj" kuci(u kojoj zove roditelji) placaju pretplatu i sad imam pitanje. Da li sam duzna i ja na toj drugoj adresi istog vlasnika placati pretplatu?

Danas smo nasli za vratima zapiknutu cedulju da se javimo inkasatoru. Sto sad s tim? Kako postupiti? Naravno da ne zelimo placati pretplatu. U vrijeme kad je doticni bio, nikog nije bilo kod kuce i nema sanse da je ista cuo, pa cak niti susjedov tv jer ni njih nije bilo kod kuce. 

Pomozite prije nego nasjednem i padnem u zube tih hijena i pijavica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Na koga glasi ta ceduljica? Gdje Vi imate prijavljeno prebivalište?

Prijavljena sam na toj adresi,a ceduljica ne glasi na nikoga nego samo ima adresa i broj kuce. Dali da tu ceduljicu zanemarim i pravim se kao da ju nikad nisam ni dobila jer ponavljam, bila je zapiknuta za vratima a ne u sanducicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Bambin@ je napisao:

Prijavljena sam na toj adresi,a ceduljica ne glasi na nikoga nego samo ima adresa i broj kuce. Dali da tu ceduljicu zanemarim i pravim se kao da ju nikad nisam ni dobila jer ponavljam, bila je zapiknuta za vratima a ne u sanducicu

Za sada je ignorirajte. Ali ne bi me čudilo da inkasator ponovno naiđe, pa budite spremni za susret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, evo mog problema sa HRTom pa ako mi netko može dati savjet biti ću Vam zahvalna.

5.3. dečko je bio u stanu dok mene nije bilo, otvorio je inkasatoru jer je mislio da je možda neka pošta za mene kao što inače zna doći. Rekao mu je svoje ime i ništa više kad je shvatio tko je, inkasator nije ulazio u stan. Prije dva dana stiže nam uplatnica na 240 kn kao kazna za neplaćanje zadnja tri mjeseca 1 tv prijemnik. Ne posjedujemo tv prijemnik. u stanu smo podstanari ali jedino sam ja za sada prijavljena na tu adresu. Uplatnica je naslovljena na ime mog dečka(koji nije prijavljen na tu adresu) i na dva prezimena- jedno prezime koje nitko ne zna čije je i jedno prezime koje je bivše prezime najmodavke stana. Stvarnih trenutnih podataka nigdje na vidiku. Zovem br. sa papira sa uplatnicom i javlja se inkasator koji je valjda bio tada tu i on tvrdi(lažno) da je moj dečko njemu dao sve te podatke kao i podatak da mi imamo tv. To se naravno nije dogodilo onako kako on tvrdi već je sve potpuno izmišljeno.

Znači ponavljam na uplatnici/obavjesti o pokretanju prekršajnog postupka su sljedeći podaci: Ime mog dečka koji je službeno samo u gostima i nije prijavljen na tu adresu, bivše prezime najmodavke i neko nepoznato prezime.

Što učiniti? Samo ignorirati? Poslati prigovor?

Na temelju čega bi oni i mogli pokrenuti prekršajni postupak? samo na temelju imena i ničega više?

Hvala unaprijed svima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Cobol je napisao:

Pozdrav, evo daljnjeg razvoja situacije. Dakle godina je prošla od kad mi je stigao famozni papir sa opomenom o pokretanju postupka i uplatnica od 240 kn. Nakon toga nisam imao posla sa lešinarima, ako i jesu dolazili niko im nije otvorio. Jučer sam dobio novu obavijest o pokretanju postupka od HRT-a. Ova je malo drukčija i dolje je u prilogu. Zanima me mišljenje oko nekoliko stvari:

 

1) Dali je netko dobio nešto slično? (Ovdje molim odgovor samo ako je neko dobio isti papir).

2) Dali je ovo po vašem mišljenju još jedan APP (ako prođe, prođe) pokušaj.

3) Koja je točno procedura HRT postupanja? Čitao sam zakon ali ne mogu točno skontati redoslijed. Dali prvo pokrenu postupak, pa ako sud dosudi u njihovu korist ide ovrha ili kako?

4) Bilo kakvo mišljenje i savjet su dobrodošli.

 

Samo da napomenem par činjenica. Kontrolor mi je jednom bio na vratima. Nije ušao, rekao sam da nemam ništa. Ni TV, ni mob, ni komp ni auto. Taj put mi je u sandučiću ostavio onaj papir kojim je kao utvrđeno da posjedujem prijemnik. To je laž jer nije ušao. Zadržao sam papir kao eventualni dokaz za budućnost. U novoj obavjesti piše da postoji "osnovana sumnja" samo nisam siguran na temelju čega. Hvala na pomoći.

 

Ažurirano

 

Evo i dokumenta:

 

20161212_200628.jpg

Pozdrav svima!

ja sam danas dobio identicnu obavjest, moze li mi netko preporuciti sto napraviti?

Ili ako je cobol jos aktivan na forumu da vidim kako je zavrsilo?

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, skiler je napisao:

Pozdrav svima!

ja sam danas dobio identicnu obavjest, moze li mi netko preporuciti sto napraviti?

Ili ako je cobol jos aktivan na forumu da vidim kako je zavrsilo?

lp

Pozdrav,

I ja sam dobila prije par dana istu tu obavijest. Zvala sam jednog odvjetnika čijeg sina poznam, i on mi je rekao da oni ne zastupaju ljude u takvim slučajevima i da mi on tu ne može pomoći. Nakon toga sam zvala drugog odvjetnika koji mi je savjetovao da to platim (radi se o 12.2016. do 2.2017. 240 kn.. sada je 2019 godina i nije mi opcija da to platim jer bi me mogli teretiti za sve ove mjesece do sada) i da nakon što platim odjavim tv. Ili mu se nije dalo imati posla sa mnom rado 240 kn ili ne znam što...

Molim savjet što ćete vi napraviti...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila na savjetovanju sa dva odvjetnika  oba su me otkantala da nisam normalna sto bi isla na sud radi 240 kn. Grebem na sve strane i odvjetnike i suce koje poznam i nitko mi nista konkretno ne zna reci. Stvar je u tome sto mi je odvjetnik rekao da nista ne saljem ubuduce jer se s njima ne vrijedi natezat. Mene najvise od svega zamima na koji oni nacin dokazuju  na sudu da na imam tv. Znam da imaju nesto sto lovi signal odasiljaca ali zivim u zgradi sa 20 stanova i kako mogu znati da je to bas moj tv. Mozda je najbolje pustiti i ovu obavijest jer pise da namjeravaju pokrenuti, znaci nisu, jer da imaju neke dokaze vec bi pokrenuli postupak a ne slali obavijest. Procitala sam uzduz i poprijeko forume i sve moguce stranice na ovu temu i svi imaju isti problem, no nikako da netko napise kako je cijeli slucaj zavrsio.

Dakle, je li itko od vas ikad bio na PREKRSAJNOM SUDU I BRANIO SE? AKO JE, KAKO JE SLUCAJ ZAVRSIO? 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci preporucate mi da im ne saljem nikakav prigovor?

Kod mene traze od 11.2016. do 01.2017.

Na zapisniku od kontrolora pise kako je vidio laptop u stanu, međutim on u stanu nije bio, a ja laptop nemam, niti sam imao u periodu kad jekontrolor stigao, niti u periodu za koji imaju potraživanja.

 

Znači najbolje je ignorirati ovo? Jer ako platim tih 240 onda ceme zavesti pod pretplatnika pretpostavljam? 

 

 

Ako je cobol jos aktivan na forumu, violio bih znati kako je njegov slucaj prosao.

uređeno: od skiler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tina2904 je napisao:

Ja sam bila na savjetovanju sa dva odvjetnika  oba su me otkantala da nisam normalna sto bi isla na sud radi 240 kn. Grebem na sve strane i odvjetnike i suce koje poznam i nitko mi nista konkretno ne zna reci. Stvar je u tome sto mi je odvjetnik rekao da nista ne saljem ubuduce jer se s njima ne vrijedi natezat. Mene najvise od svega zamima na koji oni nacin dokazuju  na sudu da na imam tv. Znam da imaju nesto sto lovi signal odasiljaca ali zivim u zgradi sa 20 stanova i kako mogu znati da je to bas moj tv. Mozda je najbolje pustiti i ovu obavijest jer pise da namjeravaju pokrenuti, znaci nisu, jer da imaju neke dokaze vec bi pokrenuli postupak a ne slali obavijest. Procitala sam uzduz i poprijeko forume i sve moguce stranice na ovu temu i svi imaju isti problem, no nikako da netko napise kako je cijeli slucaj zavrsio.

Dakle, je li itko od vas ikad bio na PREKRSAJNOM SUDU I BRANIO SE? AKO JE, KAKO JE SLUCAJ ZAVRSIO? 

Hvala!!!

Vidite čl. 34. Zakona o HRT-u, bilo kakav uređaj kojim se može primati televizijski, odnosno radijski signal je televizijski prijemnik (mobitel, televizor, računalo, laptop, tablet, radio). Vrlo vjerojatno imate više takvih prijemnika, a ako imate motorno vozilo, plaćate za radio u vozilu.

Najveći dio predmeta završi osudom u prekršajnom postupku na novčanu kaznu i na plaćanje troškova prekršajnog postupka. Možda možete proći s opomenom. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, oprostite samo da se nadovežem, ova njihova "Obavijest" je samo citiranje čl. 209.a Prekršajnog zakona, usporedite ga, a u prekršajnom postupku treba prekršaj i dokazati, tj. na njima je dužnost dokazivanja činjenično i pravno opisanog prekršaja koji Vam stavljaju na teret, koliko znam, oni nemaju ništa što bi lociralo TV i drugu vrstu signala i nikakve relevantne dokaze o počinjenju prekršaja, osim prijave kontrolora, tako da je to, po meni, opet ona njihova APP...

Iznosim samo svoje mišljenje, a svako za sebe mora odlučiti što će i kako će dalje postupiti temeljem te njihove Obavjesti o počinjenom prekršaju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobar dan,

evo pojavio se isti problem kod mene. Uredno plaćamo pristojbu godinama ali sad su mi poslali i za apartman. Mene nije bilo doma, došao kontrolor sreo mi roditelje i ,iako mu nisu dali pristup apartmanu ni ikakve informacije, dobio sam obavijest o pokretanju prekršajnog postupka. Kontrolor je ostavio svoj broj mobitela i ja sam ga pokušao nekoliko puta kontaktirati isti dan kad se to dogodilo ali mi se nije javio. Ovo mi je posebno diglo tlak jer je u zapisniku posebno naveo da ga nisam htio kontaktirati. Čak imam i dokaz da sam ga zvao. Kad mi je došla opomena opet sam nazvao taj broj i kontrolor mi nije htio reći da je on osobno sve to zakuhao već da je sve to napravio njegov kolega. Nije se htio ni predstaviti nego mi je dao kodno ime. Da ne duljim priču nazvao sam hrt i tamo sam dobio njegove podatke bez problema i kontaktirao mu šefa.

Uglavnom, njihova priča se svela na to da ako želim bilo što saznati moram se obraditi HRT-u. Bizarna činjenica je bila da uopće nisam mogao doći do zapisnika puna 2 tjedna. Ali apsolutno nikako bez obzira koga sam zvao. Zapisnik nije imao veze s vezom, ovaj je sve živo izlagao. A najbizarna činjenica je što je opomena napisana na objekt koji uopće ne postoji na toj adresi. On je na blef napisao ime. Već sam napisao neki prigovor i htio sam ga poslati ali sam naletio na ovaj forum. Sad se mislim da ulazim u probleme tek ako im pošaljem prigovor.Kontrolor mi je osobno rekao preko telefona da je on zaključio da imam TV prijemnik  na temelju toga što je vidio tabelu apartman na kući. Zanima me što mi savjetujete da napravim s obzirom da je prekršajni postupak napisan na nepostojeći objekt iako je adresa prava?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih na vašem mjestu pričekao dopis HRT-a u kojem će vas oni pokušati uplašiti sa pokretanjem prekršajnog postupka i poslati vam uplatnicu na vjerojatnih 240 kn uz prijetnju prekršajne prijave i kazne od 1000 kn ako ne platite tih 240 kn kao kaznu za protekla tri mjeseca. 

Ako platite postati ćete pretplatnik i oni će vam nastaviti slati uplatnice za naredni period. I to je to.

Ako ne platite MOŽDA će pokrenuti prekršajni postupak u kojem možete platiti najviše 1000 kn kazne + neki manji trošak postupka. Naravno ako sudac ocijeni da je HRT služba naplate u pravu! Vi možete tvrditi da u apartmanu nemate TV prijemnik i da se to može vrlo lako utvrditi pregledom apartmana, a hoće li vam sudac povjerovati, teško je reći. Dobar argument je i pogrešna adresa, jer ako kontrolor nije mogao napisati ispravnu adresu, kako povjerovati da je vidio bilo kakav prijemnik i gdje ga je vidio.  Napominjem da pod prijemnike ulazi i radio prijemnik za koji se također plaća HRT pretplata.

U svakom slučaju NE MORATE platiti tih 240 kn za protekli period jer uvijek možete reći da ste tek nabavili prijemnik i da ste ga baš namjeravali prijaviti u zakonskom roku od 30 dana.

Sami morate odlučiti kako ćete postupiti jer i sami snosite posljedice ali siguran sam da nikakva komunikacija sa HRT-ovom službom pretplate neće uroditi plodom i da će stati iza svog kontrolora koji su i plaćeni po učinku! :ideja:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , joso111 je napisao:

Adresa je u redu ali ime objekta je krivo. Znaci ako me budu tužili, tuzit ce objekt koji ne postoji. Kakvog to smisla ima. Hoću li onda snositi posljedice?

U tom slučaju će oni jednog dana doći u fazu da raspolažu sa ovršnom ispravom za nepostojeći objekt i nikada je neće moći naplatiti. Kada se rješenje o ovrsi donese za jednog ovršenik, onda više nema ispravljanja i nagađanja oko osobnih podataka ovršenika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav, iz svega sta sam procitao zakljucak je da se na sudu dolazi di pitanja dalu imas neki od uredjaja koji moze reproducirati sadrzaj ili nemas.

Naravno da je "normalno" da imas, ali dali je dovoljno da je nesto normalno, da se to priznaje kao dokaz ili je potreban i dokaz?

Jer ima i nenormalnih ljudi.

Ako se izjavi na sudu nemam niti jedan od tih uredjaja, dali je to dovoljno? Ili cinjenica da zivimo u 2019g sama po sebi predstavlja dokaz da imamo jedan od tih uredjaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Cura nije imala nikada tv u stanu niti je bio prijavljen.

Dolazi obavijest da je inkasator uocio tv...bla bla

Nitko nikada nije zvonio niti ista, samo dosla obavijest.

Cura se zalila HRTu, i sad dosao poziv za sud.

Na sudu ce vjerojatno HRT pokusat dokazat postojanje nekog uredjaja. U stanu nisu bili niti zvonili niti nista.

I pretpostavljam da ce onda pitati imate li mobit, radio ili nesto.

 

Moje pitanje je na kome je teret dokaza ako cura na sudu izjavi da nema niti jedan takav uredjaj? Dali je to dovoljno ili se smatra dokazom da je "normalno" u danasnje vrijeme imati jedan od tih uredjaja?

Lp

B

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borisszg je napisao:

Moje pitanje je na kome je teret dokaza ako cura na sudu izjavi da nema niti jedan takav uredjaj? Dali je to dovoljno ili se smatra dokazom da je "normalno" u danasnje vrijeme imati jedan od tih uredjaja?

Teret dokazivanja ne leži uvijek na tužitelju. Tužitelj je dužan dokazati istinitost svojih tvrdnji, a tuženik je taj koji je dužan dokazati istinitost svojih navoda, prigovora ili žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borisszg je napisao:

Pozdrav, cura je dobila HRT poziv za sud. Dali mi moze potpisati neku punomoc da se ja pojavim umjesto nje na sudu?

Nisam pravnik vec obicna fizicka osoba.

Hvala, lp

Stranku kao punomoćnik može zastupati samo odvjetnik, ako zakonom nije drugačije određeno. Zatim, stranku može kao punomoćnik zastupati osoba koja je s njome u radnom odnosu, ako je potpuno poslovno sposobna. I stranku kao punomoćnik može zastupati srodnik po krvi u pravoj liniji, brat, sestra ili bračni drug – ako je potpuno poslovno sposoban i ako se ne bavi nadripisarstvom. Stranka koju zastupa punomoćnik može uvijek doći pred sud i davati izjave pored svog punomoćnika. Tako da prema navedenom, ne možete ju zastupati u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borisszg je napisao:

Naravno da je "normalno" da imas, ali dali je dovoljno da je nesto normalno, da se to priznaje kao dokaz ili je potreban i dokaz?

Nema potrebe da ponavljate isto pitanje na forumu.

Kako Vam je i odgovoreno, teret dokazivanja ne leži uvijek na tužitelju. Tužitelj je dužan dokazati istinitost svojih tvrdnji, a tuženik je taj koji je dužan dokazati istinitost svojih navoda, prigovora ili žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Teret dokazivanja ne leži uvijek na tužitelju. Tužitelj je dužan dokazati istinitost svojih tvrdnji, a tuženik je taj koji je dužan dokazati istinitost svojih navoda, prigovora ili žalbi.

To razumijem. Malo mi je nejasno kako onda u bilo kojem od ovih HRT postupaka, a kolko vidim ima ih puno, tuzitelj uspjeva dokazati da osoba ima neki od uredjaja? Ja ne mogu zalbu dokazivati jer zalba upravo je na to da je ovaj prvi dokazao postojanje uredjaja. Sta kaze praksa, kolko vidim vise ljudi je islo na sud. Navod tuzenika je da tuzitelj nije dokazao postoja je uredjaja. Dali sud smatra izjavu "pa normalno je da u 2019g osoba ima neki takav uredjaj"  dokazom?

Kako se uopce dokazuje nepostojanje necega?

Nemam doma vazu, nemam doma stolicu. Znam da vecina ima ali ja nemam. Kako da dokazem npr da nemam doma stolicu? Da slikam stan ili kako...?

uređeno: od Borisszg
Zaboravio
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, Borbena7 je napisao:

Isto kao i Vi da to nemate.

Kako ako on podize tuzbu? On nesto trazi..on pokrece postupak pa bi valjda trebao nesto i dokazati. Svi se radjamo bez imovine. Znaci defaultno stanje je da nemamk tv dok ga ne kupimo ili ne dobijemo.

On me tuzi za nesto pa valjda to treba dokazati. Dali to znaci da ja mogu prijaviti hrt za rasparcavanje droge i onda oni moraju dokazati da to ne rade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Imam istu situaciju. Došao kotrolor, nije pušten u stan, rečeno mu je da tu nitko ne živi dugoročno, da u posjedu nemam niti jeda uređaj koji može emitirati njihove signale... a kad evo prekršajnog postupka!!! Kotrolor je krivotvorio zapisnik, napisao da posjedujem laptop preko kojeg sve korsitim. Kotrolor se na ulaznim vratima odbio predstaviti, isto i nakon što sam ga nekoliko puta pokušala kotraktirati preko telefona. Zatim me optužio da ja njega uznemiravam (zvala sam ga puno puta i nije se javljao) jer sam od hrt-a tražila da mi u roku 24 h dostave njegovo ime kako bi mogla pokrenuti osobnu prijavu protiv njega jer to što rade je uznemiravanje i zlostavljanje građana. Postavila sam im 20-ak pitanja u 10-ak mailova i jedino što dobijem su kopirani članci iz zakona.

Istina je da se koristim laptopom ali on nije u mojem vlasništvu već u vlasništvu firme i to mogu dokazati. Odbijam pačati pretplatu za nešto što ne koristim i za nešto što nije moje!!! 

Od službe za korisnike sam dobila informaciju da pretplata nije vezana na osobu već na prostor u kojem se nalaze uređaji u nečijem vlasništvu. Međutim, gospodin iz odjela za pristojbe kaže sasvim suprotno, da je pretplata vezana na osobu i njeno vlasništvo. Pa se ja sad pitam i zaključujem!! Ako je pretplata vezana na osobu onda bi i svako djete pri rođenju uz rodni list i oib trebalo dobiti prvu uplatnicu za hrt :o:o 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poznata ekipica HRTa za utjerivanje pretplate je sastavila optužni prijedlog kojeg je sud nakon traženja prema istima da dopune informacije, odbacio, jer nisu imali informaciju kada je evt.TV kupljen.


nije mi nimalo drago za to što sud apriori prihvaća pretpostavku postojanja TVa kao činjenicu, ali eto. dakle optužni prijedlog Prekršajnom sudu je odbačen prije ičega jer ako traže da se plati pretplata onda moraju dokazati da nije došlo do zastare. uglavnom, iz šupljeg u prazno, ali eto. 
a više bih volio da je do suda došlo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, MirkoP je napisao:

poznata ekipica HRTa za utjerivanje pretplate je sastavila optužni prijedlog kojeg je sud nakon traženja prema istima da dopune informacije, odbacio, jer nisu imali informaciju kada je evt.TV kupljen.


nije mi nimalo drago za to što sud apriori prihvaća pretpostavku postojanja TVa kao činjenicu, ali eto. dakle optužni prijedlog Prekršajnom sudu je odbačen prije ičega jer ako traže da se plati pretplata onda moraju dokazati da nije došlo do zastare. uglavnom, iz šupljeg u prazno, ali eto. 
a više bih volio da je do suda došlo. 

A o ovome si dobio neku obavijest u kakvom obliku? Znaci zadnje si dobio obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka i sad ovo? Nakon koliko vremena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Dolcevita5 je napisao:

A o ovome si dobio neku obavijest u kakvom obliku? Znaci zadnje si dobio obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka i sad ovo? Nakon koliko vremena?

NE POSTOJI nikakva veza između dana kupovine uređaja i zastare prekršajnog progona! Dakle, vjerojatno MirkoP nije dobro shvatio napisano u rješenju Prekršajnog suda, pa bi možda bilo dobro da anomizira Rješenje i stavi ga ovdje na uvid. Bitno je samo da je u vrijeme počinjenja prekršaja, prekršitelj bio u posjedu prijemnika, a ne kad je on kupljen! :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, molim savjet, ni sama ne znam kako postupiti.

uopće ne gledamo tv, niti slušam radio. naravno da ga posjedujem.

prije nekoliko tjedana mi je mamu u automobilu  zaustavio hrt kontrolor, ne znajući tko je zaustavila  se. predstavio se, pitao da li plaća pristojbu na radio,  rekla je da ne jer je neispravan-što  i je istina. tražio je  podatke, nije mu ih dala i otišla. neki dan mi je stigla obavijest o prekršajnom postupku.

e sada:

- na uplatnici je  točna adresa (vlasnika automobila), ali su mašili prezime za koje slovo, ime je moje, ali ja nisam vozila nego mama

-mama nema  u vlasništvu automobil, a ni ja

-nije potpisala nikakav zapisnik niti išta što upućuje na to da su zaista vodili ikakav razgovor

-pretpostavljam da je podatke pokupio od nekog susjeda koji ne zna točno ime i prezime

namjeravam se žaliti, može neki savjet?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, 1364 je napisao:

pozdrav, molim savjet, ni sama ne znam kako postupiti.

uopće ne gledamo tv, niti slušam radio. naravno da ga posjedujem.

prije nekoliko tjedana mi je mamu u automobilu  zaustavio hrt kontrolor, ne znajući tko je zaustavila  se. predstavio se, pitao da li plaća pristojbu na radio,  rekla je da ne jer je neispravan-što  i je istina. tražio je  podatke, nije mu ih dala i otišla. neki dan mi je stigla obavijest o prekršajnom postupku.

e sada:

- na uplatnici je  točna adresa (vlasnika automobila), ali su mašili prezime za koje slovo, ime je moje, ali ja nisam vozila nego mama

-mama nema  u vlasništvu automobil, a ni ja

-nije potpisala nikakav zapisnik niti išta što upućuje na to da su zaista vodili ikakav razgovor

-pretpostavljam da je podatke pokupio od nekog susjeda koji ne zna točno ime i prezime

namjeravam se žaliti, može neki savjet?

hvala

Kako je uspio povezat mamu i bilo kakvu adresu? Hrt kontrolori zaustavljaju ljude po cesti? 😳

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , 1364 je napisao:

 

- na uplatnici je  točna adresa (vlasnika automobila), ali su mašili prezime za koje slovo, ime je moje, ali ja nisam vozila nego mama

-mama nema  u vlasništvu automobil, a ni ja

Auto je posuđen taj dan a ako vlasnik vozila plaća pretplatu na tv u kući ne mora plaćat na radio u autu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik automobila  -moj suprug ne plaća hrt pretplatu jer ne živi u rh. tek smo se doselili. i jako smo rijetko na toj adresi.

a zaustavili su ju gotovo ispred moje kuće. zato i vjerujem da je netko od susjeda dao te podatke. jedino što inače ja vozim taj automobil.

ugl. nebitno je kako su došli do podataka o identitetu, poanta je da nisu napisali dobre podatke. osoba na prijavi ne postoji na naznačenoj adresi, ako i uopće postoji. 

moja je adresa na prijavi, moje ime ali mašili koje slovo u prezimenu. nisam vlasnik tog automobila, niti sam ja vozila. u prijavi se nigdje ne navodi registracijska oznaka automobila. 

što biste vi na mojem mjestu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, 1364 je napisao:

uopće ne gledamo tv, niti slušam radio. naravno da ga posjedujem.

poklonite tv nekome i u prigovoru napišete da nemate tv ili radio i da dođu provjeriti ,kao i da vrlo rijetko uopće boravite na tom mjestu...

što se tiče auta...ne mogu vama naplatiti pretplatu za radio kad nemate auto uopće.....mogu vašem suprugu,al to je drugi postupak i druga priča...u auto nikaga ne puštajte jer to nije vaše vlasništvo...

ali ako planirate uskoro živjet tu onda vam je bolje plaćati to jer sad kad su vas uhvatili na "pik" teško ih se otarasit

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Htio bih se osvrnurti na ovu temu sa vlastitim događajem.

Optužni prijedlog  je stigao 14.10.2019.g gdje se navodi da nisam prijavio televizijski prijemnik koji je utvrđen temelju neposrednog opažanja ovlaštene osobe nadnevka 21.03.2017g.,niti u daljnjem roku od 30 dana od dana obavljene kontrole uređaja.

Ajmo sad podebljano..

Neposredno opažanje je da je ovlaštena osoba vidjela antenu na balkonu i u trenutku susreta na dvorištu sam mu rekao da adaptiram stan i da sam se tek doselio i da još neko vrijeme neću imati TV...I da ću čim ga kupim prijaviti se za pretplatu ali da kuća nije moje vlasništvo i da imam auto i neka se prijavi radio ako već mora neku prijavu sastaviti(nikakav zapisnik niti ništa slično nisam niti vidio da piše a kamoli potpisao).Nikakve podatke nisam dao niti je on ulazio u kuću. I još mu naglasim dali trebam te antene micati da ne bi bilo problema.On kaže ne.

Iza toga nakon 15 dana opet on ali sad nabasa na mog sina. On mu kaže isto da nemamo Tv i gospodin opet se okrene i ode.Da je pitao dali može pogledati objekt, sin bi mu vrlo rado dopustio da se uvjeri, ali on to nije zahtijevao niti mu je itko zabranio da uđe u kuću.

Obavljena kontrola uređaja je čista laž.

I od tada počinje progon HRTa.

opomene,bla,bla,bla

I na nijedan dopis nisam odgovarao osim što ću otići sada na sud,na koji sam pozvan, kroz 15 dana,jer sam strašno razočaran kako oni sebi daju za pravo da zbog svoje neprofesionalnosti izmišljajui pretpostavljaju , a pogotovo da me optuže za nešto što u tom trenutku(po i duže vrijeme) nije postojalo.

Tražiti ću suočavanje sa kontrolorom i ako treba sina dovesti isto.

I da ,sin je kupio u 6 mj ove godine Tv prijemnik(naravno za igrarije) za koji imam račun i dokaz da je na njegovo ime i on je podnio zahtijev za pretplatu prije neki dan ali njegovo ime nije predmet ovoga spora.

 

Biti će zanimljivo i javim Vam ishod.

Svaki stručni saviiet je dobrodošao.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Imam i ja problem sa HRT i isto moram na sud 

Molim neki savjet jer ja živim sa roditeljima u obiteljskoj kući,oni na katu ja u prizemlju.Kuća glasi na oca i sve režije voda,struja.Kuća nije etažirana niti ja imam nikakvo vlasništvo 

Znači ja imam samo odvojen ulaz kao i većina kuća na kat i hrt tvrdi da nismo zajedničko kućanstvo mada ja plaćam vodu,otac struju i sl. troškove dijelimo i sad bi po njima ja trebao plaćati svoju pretplatu bez obzira što roditelji već plaćaju pretplatu

Molim neki savjet što reći na sudu jer nemam novaca za odvjetnika

 

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , puprek je napisao:

Htio bih se osvrnurti na ovu temu sa vlastitim događajem.

Optužni prijedlog  je stigao 14.10.2019.g gdje se navodi da nisam prijavio televizijski prijemnik koji je utvrđen temelju neposrednog opažanja ovlaštene osobe nadnevka 21.03.2017g.,niti u daljnjem roku od 30 dana od dana obavljene kontrole uređaja.

Ajmo sad podebljano..

Neposredno opažanje je da je ovlaštena osoba vidjela antenu na balkonu i u trenutku susreta na dvorištu sam mu rekao da adaptiram stan i da sam se tek doselio i da još neko vrijeme neću imati TV...I da ću čim ga kupim prijaviti se za pretplatu ali da kuća nije moje vlasništvo i da imam auto i neka se prijavi radio ako već mora neku prijavu sastaviti(nikakav zapisnik niti ništa slično nisam niti vidio da piše a kamoli potpisao).Nikakve podatke nisam dao niti je on ulazio u kuću. I još mu naglasim dali trebam te antene micati da ne bi bilo problema.On kaže ne.

Iza toga nakon 15 dana opet on ali sad nabasa na mog sina. On mu kaže isto da nemamo Tv i gospodin opet se okrene i ode.Da je pitao dali može pogledati objekt, sin bi mu vrlo rado dopustio da se uvjeri, ali on to nije zahtijevao niti mu je itko zabranio da uđe u kuću.

Obavljena kontrola uređaja je čista laž.

I od tada počinje progon HRTa.

opomene,bla,bla,bla

I na nijedan dopis nisam odgovarao osim što ću otići sada na sud,na koji sam pozvan, kroz 15 dana,jer sam strašno razočaran kako oni sebi daju za pravo da zbog svoje neprofesionalnosti izmišljajui pretpostavljaju , a pogotovo da me optuže za nešto što u tom trenutku(po i duže vrijeme) nije postojalo.

Tražiti ću suočavanje sa kontrolorom i ako treba sina dovesti isto.

I da ,sin je kupio u 6 mj ove godine Tv prijemnik(naravno za igrarije) za koji imam račun i dokaz da je na njegovo ime i on je podnio zahtijev za pretplatu prije neki dan ali njegovo ime nije predmet ovoga spora.

 

Biti će zanimljivo i javim Vam ishod.

Svaki stručni saviiet je dobrodošao.

 

 

 

 

Ako su utvrdili postojanje prijemnika NEPOSREDNIM OPAŽANJEM onda znaju i  o kojem prijemniku se radi i kojeg proizvođača! Naime, u prijavi uvijek navode "da posjedujete TV prijemnik SONY tip taj i taj" Takvi su im i obrasci za prijavu. Dakle ja bih se tako branio na sudu, da nisu ni bili u objektu nego su izmislili postojanje uređaja i da uopće ne posjedujem uređaj ma koliko teško bilo uvjeriti Sud da postoji takav freak koji u današnje vrijeme nema ni TV, ni auto radio, muzičku liniju, mobitel ni laptop! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, yaqyaq je napisao:

Poštovani

Imam i ja problem sa HRT i isto moram na sud 

Molim neki savjet jer ja živim sa roditeljima u obiteljskoj kući,oni na katu ja u prizemlju.Kuća glasi na oca i sve režije voda,struja.Kuća nije etažirana niti ja imam nikakvo vlasništvo 

Znači ja imam samo odvojen ulaz kao i većina kuća na kat i hrt tvrdi da nismo zajedničko kućanstvo mada ja plaćam vodu,otac struju i sl. troškove dijelimo i sad bi po njima ja trebao plaćati svoju pretplatu bez obzira što roditelji već plaćaju pretplatu

Molim neki savjet što reći na sudu jer nemam novaca za odvjetnika

 

lp

 

Prema svemu navedenom vi živite u zajedničkom kućanstvu sa roditeljima a najbolji dokaz za to je izvadak iz zemljišnih knjiga koji možete isprintati i sa portala "uređena zemlja", zemljišne knjige! Osim toga imate uporište i u Zakonu o HRT-u članak 34, stavak 2 i 6 pa se na to pozovite na sudu!

Mislim da imate prilično dobre šanse da izbjegnete prekršajnu kaznu ako se budete držali priče o zajedničkom kućanstvu u kojem živite sa roditeljima uz priloženi dokaz o vlasništvu roditelja nad cijelom nekretninom! :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Prema svemu navedenom vi živite u zajedničkom kućanstvu sa roditeljima a najbolji dokaz za to je izvadak iz zemljišnih knjiga koji možete isprintati i sa portala "uređena zemlja", zemljišne knjige! Osim toga imate uporište i u Zakonu o HRT-u članak 34, stavak 2 i 6 pa se na to pozovite na sudu!

Mislim da imate prilično dobre šanse da izbjegnete prekršajnu kaznu ako se budete držali priče o zajedničkom kućanstvu u kojem živite sa roditeljima uz priloženi dokaz o vlasništvu roditelja nad cijelom nekretninom! :)

 

Nažalost ne mogu izvaditi izvadak jer kuća i zemljište nisu još upisane u zemljišne knjige, jedino mogu izvadak iz katastra gdje se vidi da je vlasnik moja majka ili potvrda o legalizaciji kuće koju smo obavili prije par godina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Ako su utvrdili postojanje prijemnika NEPOSREDNIM OPAŽANJEM onda znaju i  o kojem prijemniku se radi i kojeg proizvođača! Naime, u prijavi uvijek navode "da posjedujete TV prijemnik SONY tip taj i taj" Takvi su im i obrasci za prijavu. Dakle ja bih se tako branio na sudu, da nisu ni bili u objektu nego su izmislili postojanje uređaja i da uopće ne posjedujem uređaj ma koliko teško bilo uvjeriti Sud da postoji takav freak koji u današnje vrijeme nema ni TV, ni auto radio, muzičku liniju, mobitel ni laptop! :)

Biti freek nije lako,ali freek može biti svatko...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Ako su utvrdili postojanje prijemnika NEPOSREDNIM OPAŽANJEM onda znaju i  o kojem prijemniku se radi i kojeg proizvođača! Naime, u prijavi uvijek navode "da posjedujete TV prijemnik SONY tip taj i taj" Takvi su im i obrasci za prijavu. Dakle ja bih se tako branio na sudu, da nisu ni bili u objektu nego su izmislili postojanje uređaja i da uopće ne posjedujem uređaj ma koliko teško bilo uvjeriti Sud da postoji takav freak koji u današnje vrijeme nema ni TV, ni auto radio, muzičku liniju, mobitel ni laptop! :)

Sunčana strana ulice.

Vidim da ste upućeni u ovu tematiku pa bih vas zamolio da mi odgovorite na neke činjenice koje sam primjetio dok se glava ohladila.

1. Sud je poslao Pp na krivu adresu(stara adresa prebivališta koja je u istom kvartu),no kako se poštar i ja znamo nazvao me je i ja sam mu rekao da to ostavi na novoj adresi jer stvarno sam i čekao taj poziv.

2.U optužnom prijedlogu oštećenik postavlja imovinskopravni zahtijev za naknadu štete od 01.mj 2017 god ,a prijava prebivališta je 16.01.2017. god.

3. Navodi da se službena osoba ispita na adresi ovlaštenog tužitelja!!!!Pa zar se ta osoba neće suočiti sa mnom da joj samo gledam u oćč dok govori to što govori.???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Sunčana strana ulice je napisao:

Ako su utvrdili postojanje prijemnika NEPOSREDNIM OPAŽANJEM onda znaju i  o kojem prijemniku se radi i kojeg proizvođača! Naime, u prijavi uvijek navode "da posjedujete TV prijemnik SONY tip taj i taj" Takvi su im i obrasci za prijavu. Dakle ja bih se tako branio na sudu, da nisu ni bili u objektu nego su izmislili postojanje uređaja i da uopće ne posjedujem uređaj ma koliko teško bilo uvjeriti Sud da postoji takav freak koji u današnje vrijeme nema ni TV, ni auto radio, muzičku liniju, mobitel ni laptop! :)

Ovo sam koristio u pisanoj obrani.

Tako je i sutkinja dala obrazloženje uz još neke dodatke.

Hvala ..Sunčana strana (freeka ) ulice :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija