Jump to content

HRT - prekršajna prijava

Cobol

Preporučene objave

Prije 35 minuta, Dolcevita5 je napisao:

Što znaci pisana obrana?

dobio si poziv za sud i onda? 😅

dao punomoć odvijetniku

odvijetnik je napisao pisanu obranu, naveli da je zapisnik lažan i neistinit te tražili saslušanje mojih svjedoka,inkasatora i očevid objekta i priložili slike ulaza u objekt

sudac je samo rekao da se pisana obrana prihvaća i da kontrolorov zapisnik nema mog potpisa pošto je mene naveo kao obveznika plačanja iako nisam bio prisutan toj kontroli.

kad dobijem rješenje onda će moći dati više info,da ne kažem što krivo

Podijeli na drugim stranicama
  • 11 months later...

Pozdrav dragi Hrt-ovci, 

Imam jedan zanimljiv slučaj. Dobio sam obavijest o pokretanju Pp bla bla (onih 240 kn). Zanimljivo kako uvijek pišu iste iznose. E sad, nepoznata osoba je pozvonila i Dadilja je otvorila glavna vrata zgrade jer se dotični predstavio kao poštar. Kroz ključanicu ga nije vidjela jer se navodno sakrio i otvorila je vrata i bam čovjek uskoci u stan. Ja naravno nisam bio doma jer radim, ali uvijek je zabrana da se bilo kome otvara bez moje dozvole. Lik ju je uhvatio na prepad i tražio ime. Ona se predstavila imenom, a prezime je uzeo sa portofona jer na vratima ne piše ništa i vidio je navodno tv.... I sad nakon nekog vremena dobijem doma obavijest na njeno ime i svoje prezime i da živi na drugom katu.... 🤣😂

Što je najbolje nije ništa potpisala, a nije ni dala oib. Znači imam dokument sa lažnim imenom i terete lažnu osobu. Ne mislim plaćat te gluposti jer me nema doma, a žena je u prošlom stanu odjavila već to.... 

Sad me zanima jer nisam vidio takav slučaj. Da li da čekam neki poziv za sud i tamo navedem da uopće nitko nije bio i da su izmisli osobu koja uopće ne postoji ili da sve to bacim i da pustim da ovrse tu ne postojeću osobu. Mislim kakva je to ekipa, pa ovo nije više reketarenje.... Zahvaljujemo unaprijed na trudu. 

, audifico je napisao:

Pozdrav dragi Hrt-ovci, 

Imam jedan zanimljiv slučaj. Dobio sam obavijest o pokretanju Pp bla bla (onih 240 kn). Zanimljivo kako uvijek pišu iste iznose. E sad, nepoznata osoba je pozvonila i Dadilja je otvorila glavna vrata zgrade jer se dotični predstavio kao poštar. Kroz ključanicu ga nije vidjela jer se navodno sakrio i otvorila je vrata i bam čovjek uskoci u stan. Ja naravno nisam bio doma jer radim, ali uvijek je zabrana da se bilo kome otvara bez moje dozvole. Lik ju je uhvatio na prepad i tražio ime. Ona se predstavila imenom, a prezime je uzeo sa portofona jer na vratima ne piše ništa i vidio je navodno tv.... I sad nakon nekog vremena dobijem doma obavijest na njeno ime i svoje prezime i da živi na drugom katu.... 🤣😂

Što je najbolje nije ništa potpisala, a nije ni dala oib. Znači imam dokument sa lažnim imenom i terete lažnu osobu. Ne mislim plaćat te gluposti jer me nema doma, a žena je u prošlom stanu odjavila već to.... 

Sad me zanima jer nisam vidio takav slučaj. Da li da čekam neki poziv za sud i tamo navedem da uopće nitko nije bio i da su izmisli osobu koja uopće ne postoji ili da sve to bacim i da pustim da ovrse tu ne postojeću osobu. Mislim kakva je to ekipa, pa ovo nije više reketarenje.... Zahvaljujemo unaprijed na trudu. 

Vjerojatno neće pokretati prekršajno gonjenje, a pogotovo ne za tih 240 kn jer za to nema nikakve osnove u zakonu budući se ne može naplaćivati pretplata za razdoblje prije prijave prijemnika! E sad, oni će vjerojatno tu nepostojeću osobu uvesti u svoje poslovne knjige kao novog pretplatnika i početi slati redovne uplatnice za ubuduće, na vašu adresu! 

Na vašem mjestu ja bih to ignorirao a pogotovo s obzirom da su kao pretplatnika naveli nepostojeću osobu. Kad vam stignu prve uplatnice vidjet ćete na koga su naslovljene. Dobili ste na vremenu, ali vjerojatno će ako i kad shvate da su pogriješili, inkasatori ponoviti postupak da utvrde stvarnog vlasnika prijemnika! 🙂

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...