Jump to content

Zeleni ugovor


ntpr

Preporučene objave

Pozdrav svima braniteljima,puno sreće i zdravlja u 2015.godini.Ovih dana listam svoju vojnu dokumentaciju,kao i teme na forumu i dolazim do zaključka da se u svemu ovome teško snalazimo(mislim na veći dio naše populacije),puno je zakona i propisa kad mali obični čovjek (branitelj)vrlo teško može razumiti sve navedene propise i pravila koji se nas branitelja koji su u mirovinama i onih koji iz raznih razloga nisu u tom statusu,dotiču.Najviše me iritiraju članci, stavak taj i taj, kojeg se razne ustanove drže kao pijan plota te striktno postupaju po njima,dok vidim nekima od nas preostaju tužbe,povlačenja po sudovima ,da bi ishodili svoja stečena prava.Sve gore navedeno možemo ,a i nemoramo gledati kao uvod u bit naslova ove teme.Sam naslov "zeleni ugovor" o službi u hrvatskoj vojsci-gardijskim brigadama-kojeg smo potpisivali barem dobar dio populacije od 92.god.pa nadalje govori između ostaloga o pravima i obvezama ugovornih strana,sadrži 12 članaka.Članak 6.ugovora govori o plaći,znači o primanjima gdje stoji da se pripadniku gardijske postrojbe jamči i osigurava između ostaloga i plaća prema koeficijentu utvrđene osnovice u visini od tri i pol prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po radniku u gospodarstvu RH.Osobno se ne sjećam niti jednog primanja po navedenom u članku.Svi branitelji koji znaju za ovaj ugovor shvatit će bit gore navedenog.Mislim da je nepravičnosti bilo u samim počecima,kada uistinu i nije bilo važno šta piše u ugovoru kada je osnovni cilj bio obraniti što je naše i dr.Ovo je samo jedan mali dio administrativnih zavrzlama koje su naša svakodnevica,uvjek prisutne,uvjek su tu.Nadam se da nisam nikoga povrijedio sa ovom temom koja je možda nekada i bila obrađivana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija