Jump to content

Zastara poreza na darovanu nekretninu


pravni upit

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

 

naime prije par godina sam od brata dobio nekretninu (moja prva nekretnina), te je naravno nastupio porez. Kasnije smo saznali kako je vlasništvo nad nekretninom tokom darovanja bio predmet na sudu (tako da presudom Suda nikako nisam mogao biti 1/1 vlasnik nekretnine) te smo na koncu razvrgnuli isti darovni ugovor i proglasnili ih nevažećima, ali porez je i dalje ostao.

 

Ne samo to. nego sam temeljem tog poreza dobio i ovršni prijedlog, tako da sam sada blokiranih računa.

 

Ono što mene zanima je:

 

1. Kad nastupa zastara na potraživanja Porezne uprave na porez na nekretnine?

 

2. Da li u ovome slučaju, radi činjenice kako je to moja prva nekretnina, postoji mogućnost da sam oslobođen poreza?

 

3. Netko ima ideju kako ovo riješiti?

 

S poštovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

1.Teško da se radi o zastari tražbine,budući da je utvrđena odlukom nadležnog organa.

2.Ne,u smislu čl.11/a stoji kupoprodaja a ne darovanje i dr.

3.Ako je sporazum o raskidu ugovora zaključen nakon što je obavljen prijenos u zemljišnim knjigama na daroprimatelja/obdarenika kao novog vlasnika, postupak se ne može obnoviti i rješenje koje utvrđuje poreznu obvezu ne može se poništiti,u kojem smislu je i odluka Upravnog suda Republike Hrvatske, Br. Us-4962/2008 od 27. listopada 2010.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija