Jump to content

Prijava radnog odnosa bez potpisanog ugovora


elerrian

Preporučene objave

U ZG sam dobio priliku za posao u jednoj firmi. Obavijestili su me o tome da sam primljen na posao 23.12.2014. te da bi se trebalo početi raditi 7.1. i da do tog datuma moram obaviti liječnički. Također su bili potrebni dodatni podaci kako bi mi pripremili Ugovor o radu:

 

 

Ime i prezime:

Ime oca:

JMBG:

OIB:

Prebivalište:

Stručna sprema:

Staž:

Broj tekućeg računa:

 

Istog dana sam odgovorio mailom te sam im poslao podatke i zamolio da mi pošalju Ugovor na uvid. Na liječničkom sam bio 30.12. te sam navratio u ured u ZG da ih zamolim da vidim ugovor.

Rečeno mi je bilo da će mi poslat ili na mail ili da će mi ugovor biti dan na uvid 7.1..

Došao sam 7.1. na edukaciju potrebnu za rad, ugovor taj dan nisam dobio jer im je trebao najnoviji izvod iz mirovinskog. Idući dan 8.1. sam dobio ugovor u kojem mi detalji ugovora nisu nimalo odgovarali, jer su mi ponudili putne troškove VŽ-ZG-VŽ 360kn. Bilo mi je rečeno da ću imati sastanak sa direktorom 9.1. ujutro no nismo mogli naći odgovarajuće rješenje za obje strane te nisam potpisao ugovor jer je ugovor bio ponižavajući.

 

Unatoč tome što su zavlačili sa uvidom u ugovor oni su napravili prijavu na mirovinsko s 7.1., te više nisu mogli poništiti radni odnos koji su sklopili sa mnom bez mog odobrenja.

 

Samim time sam izgubio sva prava na zavodu za zapošljavanje (stručno osposobljavanje, dugoročno nezaposlena osoba...) jer sam bio prijavljen na zavodu više od 12 mjeseci sa 0 sati radnog staža.

 

Da li se može nešto uraditi da ne izgubim stečena prava, te da se makne prijava koju nisam odobrio?

Da li su oni imali pravo napraviti prijavu bez mojeg pisanog odobrenja, odnosno potpisivanja ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

nepovoljnu situaciju za sebe ,sami ste zakuhli. Sad hitno na Zavod za zpošljavane po informacije o prvima u Vašem slučaju. Ne vidim da je poslodavac išta pogriješio,jer okud poslodavac možeznati da putujte iz Varaždina ukoliko mu to ne kažete. I kako to mislite da je ugovor "ponižavajući"?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac je jako dobro znao da putujem iz Varaždina, nakon 2 razgovora i testiranja, ispitivanjem o privatnom životu i slično, životopis, preslika domovnice, kopija indeksa, sve su imali. Znači jako dobro su bili upoznati sa svime. Ovo ponižavajući zanemarite.

 

A zanemarili ste najbitnije, a to je kako su me mogli prijaviti za rad ako ja nisam potpisao niti vidio ugovor, meni je normalno da prvo vidim ugovor i pristanem na nesto, a ne da naprave po svojem pa ocekuju, kriza je, pristat ce ljudi na sve.

 

Sto mene, osim morala, sprecava u tome da saznam JMBG, OIB i ostale potrebne podatke nezaposlene osobe prijavljene na zavod. Napravim prijavu da je zaposlena kod mene i nakon 2 dana je odjavim bez da ona to ikad sazna ili pristane na nesto. Samo dobije obavijest od svog savjetnika sa zavoda da je izgubila prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac je jako dobro znao da putujem iz Varaždina, nakon 2 razgovora i testiranja, ispitivanjem o privatnom životu i slično, životopis, preslika domovnice, kopija indeksa, sve su imali. Znači jako dobro su bili upoznati sa svime. Ovo ponižavajući zanemarite.

 

A zanemarili ste najbitnije, a to je kako su me mogli prijaviti za rad ako ja nisam potpisao niti vidio ugovor, meni je normalno da prvo vidim ugovor i pristanem na nesto, a ne da naprave po svojem pa ocekuju, kriza je, pristat ce ljudi na sve.

 

Sto mene, osim morala, sprecava u tome da saznam JMBG, OIB i ostale potrebne podatke nezaposlene osobe prijavljene na zavod. Napravim prijavu da je zaposlena kod mene i nakon 2 dana je odjavim bez da ona to ikad sazna ili pristane na nesto. Samo dobije obavijest od svog savjetnika sa zavoda da je izgubila prava.

 

Poštovani

sve o čemu poslodavac mora voditi računa pri sklapanju Ugovora o radu je propisano Zkonom o radu i drugim Zakonima (o mir. soc. osiguranju itd.). Pravo na prevoz to NIJE i o tome ste trabali voditi računa Vi jer je to Vas prioritetno pitanje. Da ste to znali, ovo Vam se nebi dogodio jer biste vjerovatno inzstirli na uvidu u druge normativne akte poslodavca (kol.ugovor,pravilnik o radu) kojima su regulirana takova pitnja.

Pijaviti Vas na osiguranja poslodavac može temeljem Potvrde o sklopljenom ugovoru o radu koji potpisuje samo on.

Iz Vašeg nepzonavanja materije prizlaze i Vaši strahovi o odjavi baz da vi imate ogućnost uvida u to jer uplatu doprinosa možete provjriti svakom trnutku kao i sumnju u odjavu sa osiguranja nakon "2 dana".

POZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
prije 12 sati , Đ.Marinko je napisao:

Kako me može prijaviti bez ugovora o radu i da mi da potvrdu iz zdrastvenog

Može, ako je krivotvorio ugovor o radu.

prije 12 sati , Đ.Marinko je napisao:

A kada pozovem svoju savjetnicu ona provjeri i kaže mi da nisam prijavit a poslodavac mi tvrdi da jesam.I

Provjerite pri HZMO-e i predočite Potvrdu (dokument) poslodavcu, te tražite da Vam ponudi na potpis ugovor o radu, jer ne pristajete na rad na crno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija