Jump to content

Ugovor na neodređeno uz uvjet strucnog ispita


Fiona2015

Preporučene objave

Poštovani,

Radim u skoli i 02.05.2014. godine potpisala sam ugovor na neodredeno uz uvjet polaganja strucnog ispita u roku od 2 godine. 01.10.2014. Sam potpisala novi ugovor jer je skola promjenila ime, te smo proforme svi potpisali novi ugovor. Taj ugovor je također na neodređeno i nema spominjanja uvjeta strucnog ispita.

U međuvremenu sam zatrudnila i necu stici položiti stručni ispit. Mogu li dobiti zbog toga otkaz? Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

1.pravo ne poznaje "pro forme" Ugovor. Valjda u njemu nešto piše u smislu da se poziva nastari Ugovor vezano za prva i obveze ili sl.

2. Nije jasno kako "nećete stići" položiti stručni ispit zto jer se trudni?

3. Otkz nemoete dobiti jer jeisti zabranje za vrijeme korištnja prva i 15 dnanakon toga.

Ostalo zna tajnik/ca Vaše škole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Krivo sam se izrazila, ugovor je normalni, važeći, a u njemu se ne spominje nikakav poziv na stari ugovor.

2. Necu stici položiti stručni ispit jer su mi rokovi u veljači i lipnju. U veljači ne mogu izaći jer nemam godinu dana radnog staža, a u lipnju mi je termin, pa mislim da cu u to vrijeme biti u bolnici.

 

Znaci otkaz mi ne mogu dati? Odlicno, hvala! Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako u ugovoru nije naveden uvjet polaganja stručnog ispita, ne morate ga niti položiti.

Stav Olivere Marinković, pravnice HZOS. Druga stvar, svaki normalan tajnik koji je ikada pročitao čl. 12. st. 2. Pravilnika o polaganju stručnog ispita, čim radnica ode na komplikacije šalje u AZOO obavijest o prekidu stažiranja. A Vi još stažirate koliko sam shvatio. Over and out.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija