Jump to content

Zastara pokretanja kaznenog postupka?


OKAN

Preporučene objave

Prekida zastare kaznenog progona više nema. Postojao je u režimu ranijeg KZ-a, koji je razlikovao relativnu i apsolutnu zastaru (odnosio se isključivo na relativnu zastaru).

 

Joj, da zaboravio sam da su u sadašnjem kz-u jedinstveni zastarni rokovi, zato se produljuju nakon donošenja prvostupanjske presude za 2g. Premda mi je apsurdno jer postoji mogučnost da za vrijeme kaznenog postupka nastupi zastara. Ali takav je zakon i ne može se utjecati na njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prijašnjim zakonima postojala je zastara za pokretanje kaznenog postupka.

Da li i sada postoji rok zastare za pokretanje kaznenog postupka?

 

Hvala na odgovorima. pozdrav.

 

Sada također postoji, rok za pokretanje kaznenog progona, samo što ne postoji relativna i apsolutna zastara, vec su jedinstveni zastarni rokovi. I zastara tece za vrijeme kaznenog postupka. Taj rok je 15g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premda mi je apsurdno jer postoji mogučnost da za vrijeme kaznenog postupka nastupi zastara. Ali takav je zakon i ne može se utjecati na njega.

 

Moguće je, ali primarno za ova najlakša kaznena djela, koja i nisu previše komplicirana, osim ako se dozvoli komplikacija. Već drugi zastarni rok iznosi 10 godina (+ 2 ako se prije njega donese nepravomoćna presuda), a to je već malo teže za "probiti".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija