Jump to content

Darovanje 1/2 zemljišta


difolt

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Žena i ja smo u braku i kupili smo građevinsko zemljište. Zemljište glasi na moje ime. I sada krećemo u izgradnju obiteljske kuće.

 

Savjetuju nas da prije početka gradnje prebacimo pola zemljišta na nju.

Ne bi htio oštetiti interese žene pa me zanima koje su prednosti ako se prebaci pola zamljišta za nju? Tj. da li je ona sada na "gubitku" ako je zemljište samo za mene, jer smo ga kupili kada smo već bili u braku.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvlajujem na odgovoru, takvog sam i ja mišljenja međutim punici se ne smijem prturječiti.

Pa me zanima da li možda imate primjer takvog ugovora jer navodno onaj iz NN nije dobar tj. ne prolazi kroz gruntovnicu?

 

Radi se o bračnoj stečevini neovisno sto ste samo vi upisani kao vlasnik 1/1,tako da supruga neće biti oštecena.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, zanimljivo.

Ako mi ipak otpišemo darovi ugovor, da li onda žena postaje vlasnikom svega jer onda ubiti ispada da joj ja dajem svoju polovicu?

Da li u tom slučaju mogu imati problem kod podizanja kredita, ako je sve na ženu?

 

Mišljenja sam da je greška ići sa darovnim ugovorom,čak što više nedopustivo,budući da bi takvim pravnim poslom darovali supruzi imovinu koja je već njena,zbog čega se savjetuje ugovor o diobi bračne stečevine.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija