Jump to content

Prijedlog ovrhe na neplaćene račune ispostavljene na krivu adresu


TeaBee

Preporučene objave

Korisnik sam b-neta koji koriste roditelji u svojem stanu.

Prije dvije godine sa ženom odlazim u podstanarstvo i tamo, na njeno ime, uzimamo b-net paket sa ugovornom obavezom od dvije godine.

 

Prošle godine u petom mjesecu selimo se u novi stan koji nema dostupan b-net i odlazim u njihov zagrebački ured za reklamaciju gdje se događa sljedeće:

 

- službenik me savjetuje da prebacimo ugovornu obavezu sa žene na mene, jer u stanu roditelja b-net imamo preko 5 godina i nema ugovorne obveze

- u Zahtjevu za raskid ugovora ženinog paketa navodi se nova adresa na koju se selimo kao razlog raskidanja ugovora i prijedlog da se ugovorna obaveza sa žene prebaci na mene

- vraćam sve uređaje i dobivam potvrdu da sam vratio.

 

Prije dva dana dolazi Prijedlog za ovršni postupak u kojem zastupnici b-neta navode sljedeće:

 

Dug od 0,10kn za 3. mjesec 2014.

Dug od 218.91kn za 5. mjesec 2014.

Penali za prijevremeni raskid ugovora (cca 1250kn, ne znam točno)

Razni troškovi zastupnika cca. 1000kn

 

- S obzirom da sam im vratio svu opremu i preselio ugovornu obvezu na drugi račun (za što imam potvrdu), moj stvarni dug je 219,01kn a ne cca. 2500kn koliko me terete (uvećano za troškove odvjetničkog ureda).

- Nisu uzeli u obzir promjenu adrese i slali su mi račune i opomene (pretpostavljam) na staru adresu (imam potvrđenu izjavu u kojoj stoji nova adresa sa žigom b-neta)

 

Moje pitanje je je li moguće izbjeći troškove i platiti samo stvarni dug,

s obzirom da je njihova greška što su mi slali račune na krivu adresu i nikad ih nismo primili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žena je raskinula ugovor ?

trebala je tražit preseljenje usluge (pismeno preporučeno i sa povratnicom) a ne raskid ugovora. dali postoje dokazi da vas je službenik b-neta savjetovo da izvršite raskid ugovora.

tek kad dobijete pismeno da uslugu nisu u miogučnosti iuzvršiti ugovor se raskida po sili zakona (ne podnosite zahtjev za raskid ugovora).

dali posjedujete pismeni zahtjev za preseljenje usluge?

dali je ugovorena usluga prebačena sa supruge na tebe ?

provjeri kod roditelja (na računu ili informacija kod operatera)

 

ja bi na porijedlog o ovrsi pisao prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjedujemo zahtjev za preseljenje usluge (ručno pisano, sa žigom b-neta) u kojem tražimo da se postojeća ugovorna obaveza prebaci na drugi račun (moj).

Taj dio je službenik odradio, ali nije odradio raskid njenog ugovora, odnosno to nije evidentirano u sustavu, ali papirnato postoje dokazi za sve radnje.

 

Službenik je savjetovao preseljenje ug. obv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija