Jump to content

reguliranje statusa branitelja


vvito

Preporučene objave

Poštovani,

početkom 9.mjeseca 1991 godine sam sa 19 godina pristupio Rezervnom sastavu MUP-a RH.(zapovjednik mi je bio Tomislav Merčep),do 01.mjeseca 1992 kada sam istupio iz sastava zbog zdravstvenih problema.Bio sa stacioniran u Pakračkoj poljani i pokrivao sam područje Bujavice ,kasnije Lovske,Kukunjevca(uključujući i oslobađanje navedenog teritorija).U trenutku pristupanja Rezervnom sastavu imao sam 19 godina i nisam imao reguliran status vojnog roka.

Zanima me dali mogu i kako sada regulirati status branitelja,ili dragovoljca s obzirom da me sada za postdiplomski traže potvrdu da sam branitelj,da ostvarim pravo direktnog upisa.

Bio sam u MUP-u RH u Vukovarskoj ulici,i oni mi mogu dati potvrdu da sam bio u Rezervnom sastvu MUP-a,ali mi isto kažu da više ne mogu srediti bilo kakav status,s obzirom da to do danas nikada nisam tražio.

Napominjem da me ne zanima ništa drugo osim potvrde da mogu direktno upisati magisterij.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatraži tu porvrdu, a u tekstu će biti evidentirano u koje si vrijeme sudjelovao u Domovinskom ratu.

 

U potvrdi bi trebalo pisati da si bio u svojstvu dragovoljca.

 

Moraš to naglasiti.

 

Što si do sada čekao? Prošlo je 20-tak godina.

 

Nisam ništa čekao,nisam niti u snu mislio da će mi nešto trebati!Znam samo da sam još devedesetih godina odlučio da neću ništa tražiti(materijalno),imam posao,oženjen sam,imamo dvoje prekrasne djece,plača redovita i što je najvažnije koliko-toliko sam zdrav.Što mi treba više???Ali sada mi treba za školovanje-treba mi štap za pecanje,a ne riba da se prehranim i da uživam...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://registar.branitelji.hr/app/index.html provjeri.

 

MUP je trebao Ministarstvu branitelja dostaviti popis branitelja.

ako si bio branitelj (u sastavu ZNG ili policije) bio si branitelj.

taj status nije potrebno utvrđivati zahtjevima i dokumentacijom kao status HRVI.

 

 

dali si na kućnu adresu dobio iskaznicu hrvatski branitelj iz Domovinskog rata.

u madijima je bilo da su tu iskaznicu dobijali i pripadnici milicije srao krajine koji su do 1.4.1991. bili u sastavu milicile RH. (kasnije policija RH)

oni status nisu tražili (a možda i jesu) a dobili su ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobio ništa,ali me zanima kako me (AKO) netko mogao izostaviti sa popisa.Znaći,ili sam ja bio nelegalno tamo,pa bih po nekakvom zakonu za to trebao odgovarati,ili taj netko tko to vodi treba odgovarati za to što je mene izostavio!U tih par mjeseci sam imao četiri napada-oslobađanja terena i dosta čuvanja oslobođene naše zemlje,imam desetke ljudi sa kojima sam bio pa se to sve može dokazati!Pa nisam to radio na svoju ruku???Ili, po Vašem će ispasti da ipak jesam.U svakom slučaju nisam se češkao u podrumu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u MUP-u RH u Vukovarskoj ulici,i oni mi mogu dati potvrdu da sam bio u Rezervnom sastvu MUP-a,ali mi isto kažu da više ne mogu srediti bilo kakav status,s obzirom da to do danas nikada nisam tražio.

ovo mi nije nimalo jasno.....ako postojiš u evidenciji mupa,onda ti oni trebaju izdati potvrdu na kojoj piše status branitelja......jer ne daju oni potvrde,a netko drugi statuse...u tvom slučaju mup ti utvrđuje status branitelja.....

kao što je već navedeno,ti nikad nisi morao podnijeti zahtjev da bi dobio status branitelja...

međutim,ako ti taj status nije nikad dodijeljen ti si morao postaviti taj zahtjev....ako si evidentiran u mupu kao branitelj oni su dužni tebi izdati potvrdu,sa statusom.....međutim ja pretpostavljam da tebe nevode kao branitelja i sad bi ti morao dokazivati da si branitelj sa svjedocim,platnim listama itd....

napiši konkretno šta oni imaju o tebi,odnosno kako su te vodili...i ako su te vodili,zašto nisu ti dodijelili status branitelja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo mi nije nimalo jasno.....ako postojiš u e]

videnciji mupa,onda ti oni trebaju izdati potvrdu na kojoj piše status branitelja......jer ne daju oni potvrde,a netko drugi statuse...u tvom slučaju mup ti utvrđuje status branitelja.....

kao što je već navedeno,ti nikad nisi morao podnijeti zahtjev da bi dobio status branitelja...

međutim,ako ti taj status nije nikad dodijeljen ti si morao postaviti taj zahtjev....ako si evidentiran u mupu kao branitelj oni su dužni tebi izdati potvrdu,sa statusom.....međutim ja pretpostavljam da tebe nevode kao branitelja i sad bi ti morao dokazivati da si branitelj sa svjedocim,platnim listama itd....

napiši konkretno šta oni imaju o tebi,odnosno kako su te vodili...i ako su te vodili,zašto nisu ti dodijelili status branitelja....

 

Kolega ne predaj se!

Mup je dužan izdati POTVRDU o sudjelovanju u ratu temeljem tvog Zahtjeva! Bilo to 5...10...50.. ili preko 100 dana. Ratni put. Pročitaj ZOPHBDR-a. Ima izmjena i dopuna, ali smtram da si bistar i promoćurna osoba da skužiš. Inače ti neće nitko donijeti na stol, ak nebuš sam tražio.!

Pozdravljam te!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenićno stanje je da ja posjedujem fotokopiju iskaznice koja se vodi pod određenim brojem,te ću u slučaju da mi negativno odgovore tražiti da se očituju što sam tamo radio a da nisam zaveden i tko je za to odgovoran.Danas sam predao zahtjev i fotokopiju iskaznice,pa ću dalje vidjeti.U svakom slučaju ću to istjerati do kraja.Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija