Jump to content

ovrha


idiot1

Preporučene objave

Pozdrav.

Što mi je činiti dalje imam li mogućnost žalbe na zastaru? Inače radi se o ovrsi za plaćanje sudskih troškova iz 2009.g.

Sud mi je poslao odgovor na moju žalbu:

 

- Sud je rješenjem o ovrsi br Ovr-70/11 od 29.08.2011 odredioovrhu na plaći ovršenika temeljem ovršne isprave-presude Općinskog suda od 29.01.2009. g, radi naplate novčane tražbine ovrhovitelja u iznosu 6250,00kn

-To rješenje pobija ovršenik žalbom od 13.09.2011 iz razloga predviđenog u čl.46 st.1. točka 9. ovršnog zakona, navodeći da je 17.02.2010g. uplatio iznos od 250,00 kn na ime predmetnog dugovanja. U prilogu dostavlja nalog za plaćanje iz kojega je vidljiva uplata a kao svrha plaćanja navedeni su sudski troškovi.

Stoga je osnovan žalbeni navod ovršenika iz čl.46. st.1. toč.9. OZ

Kako je ovrhovoditelj priznao postojanje tog razloga za žalbu, a osnovanost žalbe u tom dijelu proizlazi iz dostavljenog naloga za plaćanje, ovaj sud je temeljem čl.48. st.2. OZ-a djelomično prihvatio žalbu, ukinuto rješenje o ovrsi u dijelu 250,00 kn i obustavio ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

imam jedno pitanje što se tiče ovrhe..ovako, bio sam duzan bnetu ( vip) za 3 neplaćena računa 330kn, i oke, to ne sporim..nisam platio cca godinu dana i stigao mi prijedlog za ovrku od njihovih odvjetnika na iznos 2600kn. u dogovoru idem vratit opremu, da mi se dugovanje umanji, kad onda tamo shvatio da su mi htjeli naplatiti i penale za prijevremeni raskid ugovora- a koji nisu postojali, jer prijevremenog raskida nije ni bilo, pa su stornirali i to..i sad ostalo mi je za platiti 330kn bnetu i 800kn troskove ovrhe..e sad, dali se ja mogu zaliti na troskove ovrhe jer su mi htjeli naplatiti nesto sto nije postojalo, ne kazem da su namjerno htjeli prevarit me, ali tko zna i to je 1000kn!330kn sam vec uplatio i sve sutra saljem odvjetnicima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

imam jedno pitanje, radi se o prekršaju od datuma 12.12.2008 g. od zagrebparkinga, 16. 02. 2009 g. je stigla opomena , a 8.9. 2009. g. ovrha koju nisu proveli, znaci nisu se naplatili a mogli su jer imam stalna primanja. Sad 19. 01. 2015 g. dolazi od zagrebparkinga navodim "Budući da niste izvršili uplatu po gore navedenom PRIJEDLOGU za ovrhumolimo Vas da istu podmirite u roku 15 dana ili će morati izvršiti prisilnu naplatu." Sad ako netko zna nek mi kaže dal se mogu pozvat na kakvu zastaru jer su se mogli naplatit već 5 godina al nisu. Znam da je ovrha stigla na vrijeme al nije provedena.

 

Pomoć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav.

Nova sam ovdje, pa da ne trazim u beskraj.

Ugl, dobila sam ovrsni prijedlog od croatia osig za dopunsko osig, navedeno je nekoliko datuma pa se bunim.

16.12.2011.

16.01.2012.

16.02.2012.

16.03.2012.

16.09.2012.

16.10.2012.

Datum rijesenja je 22.01.2015.

Imam li pravo na zalbu ako se pozovem na zastaru ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako, ja uopce ne sporim da sam ja duzan bnetu platiti tri racuna u iznosu od 330kn, ali oni su greskom u sustavu, koji oni priznaju htjeli naplatiti jos 1100 kn penala za prijevrmeni raskid ugovora...e sad , posto je prijedlog ovrhe radjen na temelju vjerodostojne isprave, koja nije istinita, dal da se ciganim za troskove ovrhe od 450 kn il da platim i to? jer ta isprava nije istinita,i oni to priznaju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo podataka !

kad si dobio rješenje o ovrsi ?

ako protiv rješenja o ovrsi ne uputiš prigovor ( u uzakonskom roku od 8 dana,po uputi o pravnom lijeku) rješenje ćepostati pravomoćno i imat ćešobvezu platiti traženi iznos bez obzira na grešku njihova sistema.

iz kom si mjest? iz kog mjkesta je javni bilježnik koji je poslao rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija