Jump to content

Alimentacija 2


anonimno

Preporučene objave

Ja sam rastavljen i imam sina koji zive u hrvatskoj a ja zivim u njemackoj vec trije godine sa zenom. Nikad nisam zakasnio sa alimentacijom i placam sad otkad sam u njemackoj vecu alimentaciju nego sto mi je sud odredio. Bivsa zena mi sad prijeti da ce ici na sud i zatraziti 50% moje njemacke place. Da li je ovo i moguce sa obzirom da sam sad drzavljan njemacke drzave? Ja se zelim brinuti za svog dijeteta i to i radim a ne zelim da moja bivsa zena se obogati na moj racun i racun naseg dijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li sigurni? Molim Vas objasnite zasto je onda covijek iz foruma Alimentacije ovo rekao:

 

"obicno uzimaju od 20 - 40% od place. ja sam od suda dobila presudu na iznos od 1.200 kn (bivsi ima placu 5.200 kn, a ja 2.770)

toliko o postenju"

 

Moje pitanje nije bilo u vezi drzavljanstva nego u vezi postotka. Moja placa u njemackoj je prosjecna placa..ali ta ista placa u hrvatskoj bi bila jako velika...da li sud uzima to u obzir? Jer nezelim da se moja bivsa zena obogati radi mene. Razumijete?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nažalost, vaše dijete ima po zakonu pravo na 30 % vaših mjesečnih primanja, ma gdje god vi bili. Taj postotak može biti i uvećan, jer po novom zakonu osoba koja živi sa djetetom podnosi veću žrtvu u drugim stvarima oko odgoja, tako da ima pravo tražiti i veći postotak, a da ona sama snosi manji. odvjetnički vježbenik dajana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija