Jump to content

Nasljedstvo


npavic

Preporučene objave

Imam pitanje vezano za nasljedstvo svog oca.Hvala Bogu jos uvijek je ziv,ali je tesko bolestan.pa ovako,da skratim..zivi vec 7 godina u svom stanu sa zenom u vanbracnoj zajednici.zajednice djece nemaju.ja sam jedino dijete svog oca.stan je kupljen dok su mi jos roditelji bili u braku,te je nakon toga dosla rastava.tati je ostao stan jer je majka polazila od toga da ce to meni ostati.nas dvije smo jos uvijek prijavljene na ovoj adresi,ali ja boravim na moru.on je taj stan dobio kao hrvatski ratni vojni invalid te u ugovoru pise za troclanu obitelj:tata,mama i ja.vec neko vrijeme se postavlja pitanje da li ce ona imati pravo na taj stan ukoliko otac umre? Molim vas ukoliko ima neka osoba koja se bavi pravom da mi kaze bilo kakvu informaciju..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa ocem sklopi ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ( isključuje nasljeđivanje).

ako to ne ide na ostavinskoj traži izuzeče majčine 1/2 stana.

probaj pokrenuti ostavinsku iz majke (naknadno pronađena imovina)

 

stan je stečen u braku (predpostavljam, kupljen barem dio) i bračna je stečevina.

stan je u suvlasništvu oba bračna partnera 1/2 i1/2 bez obzira na čije ime glasi vlasnički list.

 

izvanbračna supruga će imati pravo na obiteljsku mirovinu.

izvanbračna zajednica je zajednica neudane žene i neoženjenog muškarca.

 

obzirom da ima pravo na obiteljsku mirovinu (ako nije u braku sa nekim) mogao bi postiči dogovor da stan pripadne tebi tj.. da ti ga otac daruje a zadrži pravo uživanja (sebe i izvanbračnu suprugu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,majka zivi samnom na moru..i stan je kupljen dok su bili u braku.i nakon par godina dosla je ta"susa".da moram tako reci koja se uopce ne brine za moga oca.ali on je previse tvrdoglav..cijela rodbina govori kako hoce samo stan,ali on ne vjeruje.a ima jos jedna stvar:stan je vezan hipotekarnim kreditom.to placa moj otac jer ga je on i digao .ali ta doticna gospoda nece imati od cega to placati jer je njena placa mala za tu ratu kredita.ne znam vise ni sto bi mislila..ja sam mu jedina kcer..ima on i kucu jos jednu koju su graditi moji roditelji skupa,dizali temelj.pa nece valjda i na to imat pravo :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(nisam pozorno čitao)još bolje. majka može podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine (ne zastarjeva)

kad bude pisalo suvlasništvo 1/2 i 1/2 tada se nasljeđuje samo dio umrle osobe.

 

ako ostane ovako stanje stan nasljeđuju nasljednici (djete i vanbračna supruga)

majka traži svoje i nakon upisa suvlasništva svoj dio ti može darovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija