Jump to content

Preuzimaju li djeca dugove svojih roditelja?


springstin

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Supruga i ja smo do prije dvije-tri godine bili u idealnoj situaciji.Supruga je radila u dobroj tvrtki , ja vlasnik uspješnog obrta dobra primanja , dvoje malodobne djece prava mala idila.Bili smo podstanari i 2006 god odlučili smo se kupiti stan , nažalost kredit smo digli u CHF.Uredno smo do do 2011 god vraćali sve obaveze koje smo imali , a onda slom firma gdje je supruga radila je propala ostali smo bez jedne plaće,rate kredita sa 3600kn su porasle na 6400kn nekako sam gurao neko vrijeme tako i onda sam i ja pao u blokadu jer je posao se prepolovio zbog krize.Da ne dužim više upao sam u žrvanj ovrha za ovrhom,dug na dug, kamate na kamatu. Gdje god samo zamolio da nam sa nekim moratorijom(banke,poreznai td..) izađu u susret ništa!!! Vremenom smo ostali dužni i bogu i vragu niti sami neznamo koliko.

Ono što me interesira MOGU LI NAŠA djeca nasljediti te dugove nakon naše smrti ili na bilo koji način??????

Hvala ( i oprostite na detaljnom opisu situacije)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nasljede kakvu imovinu (od vas) kao nasljednici vračaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

ili ako priznaju dug.

 

ako očekujete kakvo nasljedstvo (i supruga) oderecite se nasljedstva ili bi bez njega ostali ovrhom. ali moguće da do tada nastupi zastara otraživanja duga (osim ako priznate dug). zastara po pravomoćnim sudskim odlukama je 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali ako imovinu koju posjedujete steknu ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju nemaju obvezu vračati vaše dugove (osim ako se drugačije dogovorite)

 

za vrat im mogu sjesti samo ako bi bili vaši nasljednici.

ili ako bi im darovali imovinu da bi izbjegli ovrhe (u roku od tri godine).

djeca ne odgovaraju za dugove roditelja osim ako su nasljednici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija