Jump to content

ovrhe za režije na adresi gdje ne živim


jadrago

Preporučene objave

Dobar dan, prvi puta sam na forumu, pokušat ću ne biti predug. situacija je slijedeća:

- po presudi iz 1993. supruga i ja sve nekretnine dijelimo po pola iako glase na moje ime

- više od 20 godina ne živim u stanu u centru grada, tamo živi moja bivša supruga, režije koje joj ne mogu isključiti prebacila je na mene: pričuvu, vodu, smeće. Računi stižu njoj, baca ih u smeće

- ja dobivam ovrhe, dajem prigovore, sudski gubim parnice jer sam vlasnik, ne dira ih što je sudskom presudom ona suvlasnik i što sam to prijavom boravišta i dokazao

- tako sam doznao i da je držala podstanare (voda je za 4 osobe, a ona prijavljena sama)

- supruga ne želi prodati nekretnine, zašto i bi kada ja skoro sve plaćam, mirovina mi je pod ovrhom a ja ništa ne mogu prodati jer je na sve nekretnine stavila zabilježbe-plombe, traži uknjižbu u gruntovnicu a gruntovnice ju odbijaju jer u presudi iz 93. su nekretnine navedene samo adresom a ne i oznakom čestice

- neke nekretnine su bile vanknjižno vlasništvo tada, nakon što sam ih uknjižio (sve na svoj trošak jer ona nije htjela sudjelovati) stavila je zabilježbe

- oglušila se i na zahtjev za troškove za legalizaciju jednog objekta, a kada ga legaliziram i upišem, opet će mi staviti plombu

- jedan od sudaca je zaustavio ovrhu za pričuvu na temelju mog prigovora, odvjetnik GSKG je sada dao predstavku sudu po kojoj je potpisan Međuvlasnički ugovor (moje ime na njemu, potpisala bivša) i obrazlaže da ja nisam niti trebao potpisati (većina 51% je). Da li imam rok u kojem trebam odgovoriti na tu predstavu, što da odgovorim (znam da gubim)

- na sudu je moj zahtjev za razvrgnuće suvlasništva a i za naknadu troškova unatrag 5 godina, ali to traje i traje ...

 

Unaprijed zahvaljujem na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija