Jump to content

počinjen prekršaj vozilom koje sam prodao


krizme

Preporučene objave

14.07.2014. sam prodao vozilo i uredno je učinjen i ovjeren ugovor o kupoprodaji motornog vozila kod ovlaštenog javnog bilježnika. Novi je vlasnik prodao vozilo trećoj osobi i isto tako je vozilo uredno prepisano, no u knjižici je ostalo napisano moje ime budući da je vozilo bilo registrirano i ni jedan ni drugi novi vlasnik nisu pravili novu knjižicu. Sada kada je vozilu istekla registracija i ono nije odjavljeno u roku od 15 dana, meni je stigla kazna u iznosu od 700 kn. Budući da kaznu ne namjeravam platiti jer se ne radi o mojoj grešci, molio bih za pomoć. Što mi je činiti u ovoj situaciji? Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Konačno izmjena čl,250 ZSPC-a

 

"Članak 13.

U članku 250. stavci 3. i 4. mijenjaju se i glase:

 

„(3) U slučaju prodaje ili drugog načina promjene vlasništva na vozilu, novi vlasnik vozila dužan je u roku od 15 dana od stjecanja vozila registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, a ako ga ne registrira na svoje ime ili ne odjavi, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove će, na zahtjev osobe na koju je vozilo registrirano, rješenjem ukinuti registraciju vozila.

 

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...26%20-%203.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija