Jump to content

Prijava protiv 2 službenika KRIM policije zbog kršenja mojih ljudskih prava


Pevec420

Preporučene objave

Poštovani ,

 

imam 21 godinu , student sam u Splitu na strojarskom fakultetu.

Policija mi je napravila pretres stana te se našli manje količine marihuane (15 grama). Da ne ulazimo u to jer to nije toliko bitno u ovoj priči.

 

Moj problem je nastao nakon što sam odveden u MUP na ispitivanje.

Trojica službenika su bila ljubazna dok su bili svjedoci u pretresu ali dolaskom u MUP priča se naglo mjenja.

 

Nakon što su me doveli u mup i nakon što sam ostao sam s njima u prostorijama počele su prijetnje od njih prema meni. Tražili su ime , osobe koja mi je preprodavač.Ja sam se branio šutnjom.

Rekli su mi da branjenje šutnjom postoji jedino u filmovima i da će mi glavu razbit ne počmem li pričat.

Tražio sam odvjetnika što su mi rekli da dolaskom u postaju moja prava više ne postoje i da za goxxx poput mene imaju rješenje a to su batine. Nadalje prijetili su mi da će mi u zatvoru oni osobno srediti da me zatvorenici siluju odnosno jexx u zatvoru i da ću biti kuxxx muška u zatvoru koja će ostalima pušit kuxxx. Nadalje rekli su da sam goxxx , smeće , pixxx te su mi nakon određenog vremena rekli da ne zaslužujem sjediti na stolici te sam morao satima klečati uza zid s uzdignutim rukama na šta su se oni glasno smijali i cijelo vrijeme me vrijeđali pogrdnim nazivima.Takodjer su mi prijetili da će mi zvat roditelje i reći im da sam goxxx dilersko iako ja sam odbio obavjestit roditelje.

Rekli su da sam od toga dana na crnoj listi KRIM policije i da će mi jexxx mater svaki dan kad me vide , da ću poželiti da se nisam nikad ni rodio. Nakon tih svih uvreda , na kraju mi je dotični KRIM policajac rekao da će sad reći svim kriminalcima u gradu sam sam propjevao njihova imena , i da će me oni vani ubiti jer ce mislit da sam druker.

Takodjer su mi cijelo vrijeme zamahivali kao da će me lupit šamarom , te su mi govorili da se tresem ko pixxx.

 

JA zbog ovih događaja već danima ne spavam , i ne znam kome da se žalim , odnosno dali žalba uopće protiv policije ima smisla???

 

Sramotna je naša policija , u koju od toga dana prezirem iz dna duše i imam noćne more...Što rade ljudima mladima zbog 15 grama trave pa to ni u najgorim mogućim filmovima nisam mogao zamišljati , od toga dana na MUP gledam kao logor u kojeg više nikad ne želim ući jer imam strahove od njihovih postupanja.Strah me poslati prijavu jer sam osjetio na svojoj koži za šta na šta su spremni.

 

Ako znate koji savjet molim vas dajte mi , ja sam mlada osoba koja nije sklona kriminalu , studiram svoj faks , nemam dosje i zeliim da se ovakva banda makne iz redova policije koja bi nas trebala štiti.

 

Hvala

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, editirao sam vam tekst zbog neprimjerena rječnika. Iako je u stvarnosti vjerojatno bio takav, ali ovdje ipak vrijede pravila elementarne kulture.

 

Drugo, jeste li bili uhićeni? Ako jeste, a smatram da ste morali biti, imate jasna prava koja vam pripadaju kao uhićeniku, među inim je i pravo na branitelja.

 

Ovo postupanje dotičnih plavih dečkiju je, najblaže rečeno, neprofesionalno i ispod svake razine dostojanstva profesije koju obavljaju. Volio bih vam reći da nije uobičajeno, ali lagao bih. Oni pribjegavaju tome da se ulove "veće ribe" (jer je to zapravo i bit njihova rada i posao im ovisi o tome), ali iako se to s jedne strane može razumjeti, ne znači da se i smije raditi. U konačnici - protuzakonito je.

 

E sad, vaša prava - možete se žaliti na njihov rad ovdje. Ali, hoćete li što postići time - ne vjerujem, jer ako ste bili uhićeni i potpisali papir da ne želite branitelja, ostati će vaša riječ protiv njihove, a obzirom nemate nekih vidljivih ozljeda (fizičkih), čista matematika vam daje rezultat - 3:1. Plus na sve to, vi "kriminalac", a njih troje policijska službenika ("zaštitnika zakona").

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija