Jump to content

Brisanje osobe iz katastra


DrAnte

Preporučene objave

Trebalo bi napraviti prijepis zemljišta. Poljoprivredno zemljište je kupljeno prije 20 godina, ali nije napravljena uknjižba, nego samo upis u katastar. Kao vlasnik je i dalje susjed.

 

Sada je susjed spreman napraviti ugovor o kupoprodaji da to prodaje mojoj rodici, ali mater od moje rodice koja je upisana u katastar je psihički bolesna, živi u domu i njen skrbnik je Centar za socijalnu skrb.

 

Pitam se što će biti kad se moja rodica odluči uknjižiti. Na sudu ne bi trebalo biti problema jer je vlasnik susjed, a on će potpisati ugovor o prodaji. Problem je kako se upisati u katastar. Mater joj vjerojatno ne može potpisati ugovor jer nema poslovnu sposobnost. Da li je dovoljno doći u katastar sa vlasničkim listom pa da se odmah obriše osoba koja je bila upisana u katastar ili će morati ići prvo obavijest posjedniku (a posjednik je bez poslovne sposobnosti pa ispada da bi obavijest trebala ići Centru za socijalnu skrb).

 

Koji je najlakši način da se kupac zemljišta upiše u katastar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija