Jump to content

potraživanje banke


mdusko

Preporučene objave

Danas sam dobio "poziv nasljedniku" od HPB Zagreb da se javim Direkciji za naplatu potraživanja za stanovništvo, radi reguliranja obveza prema njima.

Otac je umro 26.12.2009. o čemu je banka obaviještena, a oni su se nedugo potom javili sa zahtjevom da im se vrate kartice (očeva i moja-opunomoćena)

Ostavinska rasprava je bila u veljači ili ožujku 2010. (ne znam točno ovaj čas)

HPB se po ovom pitanju nikad nije javila - nikakvim pozivom, dopisom sve do danas.

Koliko se sjećam očev tekući račun je bio u granicama dozvoljenog minusa (4000-5000 kn)

Zašto su čekali 5 godina da se jave? Da li se ovdje može pozvati na zastaru. Ja sam oduvijek na istoj adresi pa ne dolazi u obzir da su me "tražili"

Trebam savjet prije nego što im se javim "u najbližu poslovnicu ili telefonom"

 

Unaprijed se zahvaljujem

Maravić Duško

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi li vratio kartice ?

zašto nisi tražio stanje na karticai sa danom vračanja kartice ?

dali si nasljedio kakvu imovinu nakon ostavinske?

 

možda su čekali da narastu kamate .

zastara je 5 godina od dospjeća duga .

pozivanje na zastaru nemože škoditi ali kad stigne rješenje o ovrsi. nemoj priznati dug (otplata koje kune na ime duga, u razgovoru ili pismeno).

ako priznaš dug dužan si ga i vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vratio očevu osobnu i bankovne kartice prilikom prijave smrti. Na pitanje "a što s minusom na tekućem" matičar je samo odmahnuo rukom.

Ostavinska je bila 18.05.2010. a poziv je došao u veljači pa sam to pomiješao nakon toliko vremena. U Rješenju o nasljeđivanju piše da se isto dostavlja i HZMOu, HPBdd.

Oni se pak nikada nisu javili sve do jučer.

Sad oni zovu vjerojatno da dadu nekakav izlist dugovanja i da dobiju potpis.

skoro 5 godina šutiti mi se čini vrlo pokvareno pa mi se čini sasvim ljudski potruditi se da to ode u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija