Jump to content

natječaj za najam nekretnina u vlasništvu RH


luckylucy

Preporučene objave

RH daje natječaj za najam stanova, no ne želi nigdje objaviti primjer ugovora o najmu koji ste obvezni sklopiti nakon što date ponudu i uplatite depozit, koji vam se ukoliko odustanete od sklapanja ugovora ne vraća.

Kod natječaja su objavili neke od uvjeta najma ali ne sve.

Na moj poziv su komentirali da me "neće prevariti" pa kao zašto bi htjela vidjeti primjer ugovora prije davanja ponude.

Nisu li obvezni javno objaviti uvjete najma?

Konekretno zanimao me otkazni rok tj. da li uopće imam i kada pravo otkazati ugovor koji se sklapa na 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravilu, sve što dolazi od države/lokalne samouprave sa točno određenim rokom trajanja nekog obvezno-pravnog odnosa, ne može se otkazati prije isteka tog roka. To je na neki način i osiguranje državi/LS da neće dati, u ovom slučaju, u najam stan, koji će za mjesec-dva biti otkazan, jer je eto najmoprimac našao nešto bolje. Pa će onda biti primorani opet ponavljati cijelu ovu proceduru, koja je zamorna i troši vrijeme (čitajte novac).

 

Ne razumijem zašto vam u DUUDI-ju nisu htjeli decidirano to reći odnosno malo bolje to pojasniti, ali dade se iščitati to iz točke 10. njihova natječaja.

 

Dakle, ako ulazite u to, budite spremni biti tamo svih 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija