Jump to content

neisplata place i izvanredni otkaz


nemirac

Preporučene objave

molim misljenja i savjet:glavomozid:

 

Radim u privatnoj firmi,4god i poslodavac ne isplacuje placu 3 mjeseca,blokiran je. Kako radimo za minimalac razmisljam o izvanrednom otkazu zbog krsenja ugovora o radu od strane poslodava.

kako to napraviti i koja prava imam? takoder imam godisnji odmor iz prosle godine. kako rijesiti zaostale place,mora li mi platiti godisnji odmor,imam li pravo na otpremninu....

 

zahvaljujem svima na informacijama i pomoci:mase2::mase2::mase2::mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Višemjesečna neisplata plaće jeste, prema našoj sudskoj praksi, jedan od opravdanih razloga zbog kojeg radnik može izvanredno otkazati ugovor o radu.

 

Bitno je da otkaz morate podnijeti u pisanom obliku sa kratkim navođenjem razloga. Što se tiče ostvarivanja prava, morati ćete utužiti dugovana potraživanja (neisplaćene plaće, naknadu za neiskorišteni GO te eventualnu naknadu štete, koju ste pretrpjeli).

 

Hoćete li se uspjeti naplatiti, drugo je pitanje (očito firma ne stoji najbolje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog cega je bitno da otkaz bude u pisanom obliku i treba li mi poslodavac ovjerit napisano?

 

Jer tako Zakon o radu propisuje u čl. 120. Dovoljan je vaš pisani primjerak, ali je oportuno dostaviti ga poštom preporučeno s povratnicom, radi dokaza o primitku. Također, pripazite da otkaz bude dan unutar roka od 15 dana od dana do kojeg vam je trebala biti isplaćena posljednja plaća.

 

ako firma ode u stecaj,cuo sam da nekakva drzavna agencija isplati nekakve minimalne 3 place i otpremninu,hvala

 

To će netko drugi potvrditi ili demantirati. Meni nije poznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija