Jump to content

Marihuana-nastavak


DomyX

Preporučene objave

Eto 29.11.2014. sam uhićen zbog 3 grama marihuane i danas mi je dosao poziv na prekršajni sud.

Imam 18,učenik i sve to,dragovoljno predao,surađivao i sve.

U optuznom prijedlogu piše da se predlaže novčana kazna po čl 3. st.1 zakona o suzbijanju zloporabe droga.

 

1.Koliku kaznu mogu očekivati?

2.Kako bi se trebao ponasati i sto je idealno da kazem sudcu,odnosno sutkinji?

3.Zna li netko sudsku praksu?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, kazna je u rasponu od 5-20.000,00 kuna, ali priznanjem prekršaja, izražavanjem kajanja, obećanjem nikad više, opravdanjem mladost-ludost, navođenjem da ste još u srednjoj školi i nemate vlastitih prihoda, te isticanjem dosadašnje neosuđivanosti, kazna će biti višestruko smanjena (do ispod 2.000,00 kuna). Zamolite uz to i plaćanje na rate te oslobođenje od plaćanja troškova postupka.

 

Druga opcija jeste da se eventualno pozovete na odredbu čl. 64. st. 5. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, kod kojeg nema novčane kazne, ali u tom slučaju biti ćete dužni podvrgnuti se liječenju ovisnosti o drogi. Razmislite.

 

Za ime sutkinje, nema problema, zato sam ja tu, ali doista nije relevantno za samu odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, to je sve stvar izbora.

 

Ako želite to sve čim prije staviti iza sebe, bolja bi bila prva opcija. Ako pak želite izbjeći plaćanje novčane kazne - onda druga, uz napomenu kako sud nije dužan primijeniti tu opciju, već se radi o mogućnosti, koja bi doduše u vašem slučaju smatram bila vrlo izvjesna, imajući u vidu materijalne (ne)prilike. Liječenje se svodi na program odvikavanja, koji se provodi kroz određenu zdravstvenu instituciju, najčešće u vidu razgovora i testiranja (detalji mi nisu poznati).

 

Odluka je samo vaša.

 

Rehabilitacija nastupa protekom 3 godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju. Doduše, određene stvari ostaju u policijskoj evidenciji (neke i trajno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija