Jump to content

razvod i skrbništvo


zoran988

Preporučene objave

dobro večer, s obzirom da Vas već dugo pratim odlučio sam se registrirati i postaviti vam pitanje, također oprostite što će post biti duži.

Naime, bio sam u braku 5 godina, i nakon proslave godišnjice, supruga je podignula kredit u kojem sam ja pristao biti jamac, nakon što su novci sjeli na njen račun ista je izjavila da se želi rastati i u roku 15 dana je odselila. zanima me dali po vašem mišljenju tu ima obilježja kaznenog djela prevare, s obzirom da se sada prijeti da će prestati plaćati samo da meni napakosti. Druga bitnija stvar je skrbništvo, s obzirom da je moj jedini uvjet bio da viđam svoju princezu od 5 godina redovno, i da ju pusti k meni kad djete izrazi želju (za mene nije redovno par sati tjedno i svaki drugi vikend), otišli smo na centar i dogovorili zajedničko skrbništvo s mojim uvjetom u skladu sa zakonom koji je ustavni sud srušio. Nakon što je dotični zakon pao u vodu ista je protiv mene podnijela tužbu za rastavu, u kojem traži puno skrbništvo i želi se preseliti iz mjesta u kojem sada živimo,što će bitno utjecati na vidanje djeteta. Sada sam ja odlučio pokrenuti postupak za skrbništvo.naime, ista me je prijavila da sam joj rekao da je kuxxx, bio na sudu i priznao i platio kaznu, pa je slagala da sam joj prijetio, bio uhićen, vodi se kazneni postupak, moja riječ protiv njene. Također, radimo u istoj firmi, ja sam visoko pozicioniran ona je radnik u proizvodnji, alimentaciju joj plaćam od prvog dana kako je otišla, ja sam joj našao stan i preselio ju dok je ona bila na vikendu sa novim dragim, u svemu mi je bitno zaštititi interes djeteta i njenu dobrobit. Sada kako je ona počela filozofirati sam sredio da ju stave u smjene i mala je skoro svaki dan kod mene, a ona sad hoće dati otkaz da ne izgubi skrbništvo. želi se preselit kod svojih a otac joj je na bolovanju dve godine zbog psihičkih problema. mater joj radi u Austriji za 1000 eura i to su im jedina primanja koja su i kreditno opterećena. Djete ima astmu a svi oni puše oko nje, skoro ju ne vodi iz stana van i sl. prema ovome kakve su šanse da dobijem skrbništvo, s tim da ne tražim alimentaciju i dat ću joj da vida djete kad god želi.

u braku imamo kredit sa ratom od 500 eura, nenamjenski, isti potrosen većinom na život, nisam tražio da ga vraća, ali mislim da ću morati ako me ona bude ucjenjivala sa svojim kreditom i djetetom. kako ovaj dio riješiti. hvala ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zorane, a bogami imate "lijepu" situaciju...

 

Ajmo redom - prije svega, na kazneno djelo prijevare zaboravite, jer bi se navedeno djelo progonilo po privatnoj tužbi, obzirom da se radi o bračnom paru (obiteljski odnos - čl. 245. st. 3. KZ-a). Plus činjenica da je nemoguće za dokazati. Kredit je bračna stečevina i dijelit će se, ako se drugačije ne dogovorite - napola.

 

Nadalje, skrbništvo i dalje ostaje zajedničko, to je nešto što ljudi često brkaju. Ono na što vi mislite, jeste odluka s kime će dijete živjeti. Ne vidim razloga zašto se ne bi poštivao dogovor koji ste postigli, unatoč suspenziji zakona, obzirom na mandatorno posredovanje (mirenje), a u sklopu kojega je i odluka o tome sa kime će dijete živjeti, jedna od točaka glede koje se može postići sporazum. Međutim, ukoliko je ona odustala definitivno od dogovora, morat će se sklopiti novi ili će sud odlučiti.

 

Ono u čemu ste se "zeznuli" (po mom mišljenju), a u pogledu odluke kome će se dijete povjeriti, je to da ste cit. "bio na sudu i priznao i platio kaznu", a za njenu prijavu da ste je vrijeđali pogrdnim nazivima. Sada ste registrirani obiteljski nasilnik (verbalni), plus na sve to kažete da vas je dodatno prijavila sada i za prijetnju, što nije mala stvar, jer će se voditi kazneni postupak, a ova prekršajna osuda će biti indikativna, i to sve debelo ide u prilog da će dijete biti povjereno njoj. Neovisno o ovim objektivnim okolnostima, koje spominjete na njenoj strani.

 

Ovo ne znači da vi ne možete pokušati boriti se svim dopustivim načinima za to da dijete bude povjereno vama, ali moram vam napomenuti kako sud na registrirane obiteljske nasilnike, ne gleda baš kao ogledan primjerak roditelja, kojem bi dijete moglo biti povjereno da živi s njime. A vi ste još k tome to i priznali. Dosta nezgodno, a ako budete i kazneno osuđeni, biti će samo gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, a kako se kredit djeli? tako da ja imam potraživanje prema njoj ili prema rješenju suda banka direktno nju tereti? također zar je moguće zbog riječi da su mi značajno umanjene šanse za skrbništvo, a sve drugo mi ide u korist?kako dobiti barem privremeno skrbništvo s obzirom da ista radi u smjenama, a do okončanja postupka, ako ista prije neda otkaz. a za ovo kd ću se osloboditi optužbe sigurno, jer isto je neosnovano i za sta imam svjedoke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, a kako se kredit djeli?

 

Ako neće biti dogovora, sud će odrediti da ste oboje dužni plaćati ga, u jednakim dijelovima. Hoćete li doista to i činiti, vaša je stvar. Vjerovnik je tu u dobroj poziciji, obzirom može naplatiti cijelo svoje potraživanje od samo jednog od vas (imajte na umu da ste vi jamac-platac), a drugi onda neka ovog prvog regresno tuži za njegovu polovicu. Hoće li se uspjeti naplatiti - pitanje je.

 

također zar je moguće zbog riječi da su mi značajno umanjene šanse za skrbništvo, a sve drugo mi ide u korist?

 

Moguće je, jer vi ste trenutno u očima zakona, pravomoćno osuđeni obiteljski nasilnik (verbalni).

 

kako dobiti barem privremeno skrbništvo s obzirom da ista radi u smjenama, a do okončanja postupka, ako ista prije neda otkaz.

 

Skbrništvo je zajedničko i takvo će biti i nakon razvoda braka. Govorite o tome, s kojim će roditeljem dijete živjeti. Pokušajte sa traženjem donošenja privremene mjere o tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susosjećam s vama gospodine,u nezavisnom ste položaju ali ne i u bezizlazonome

meni je bilo još teže,toliko da mi ni meodrtor sa ovoga cijenenjog portala nije htio pomoći već mi je dijelio paušalne savjete kao da sam umislio sve što mi se događalo

u međuvremenu,uz Božju pomoć,to napominjem s punom odgvovornošću i nadams e da nitko neće zamjeriti i obrisati ovu izjavu,dobio sam spor,dobio sam djecu i alimentaciju za najmlađeg a odnedavno i za drugo dvoje punoljetnih koji su na fakultetu,dovoljno novaca mjesečno da se ne moraju brinuti dok god se rdovno obratuju.eto,budite ustrajni,proučavajte ovdje srodne teme,pomaže to i tekako,i psjećujte i druge korisne srodne portale,šaljite žalbe,tražite savjete,i povh svega,molite se Bogu i da to sve činite zbo svoje djece a ne zaradi osobne koristi.

ima pitanje ako mi itko može pomoći,moj sin sad ide prvi razred srednje škole na zanatu je.iduću godinu želi upisati policisku školu,dali i dalje zadržavam pravo na alimentaciju i dali imam pravo na dječju doplatak i u kojem inosu u tome slučaju

eto ne amjerite,hvala u svakom slučaju

tejoš jedno pitanje,kako mogu osobno otvorti temu a da se ne šlepam ovaku pod rep drugima

lijepi pozrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...moj sin sad ide prvi razred srednje škole na zanatu je.iduću godinu želi upisati policisku školu,dali i dalje zadržavam pravo na alimentaciju i dali imam pravo na dječju doplatak i u kojem inosu u tome slučaju?

 

Prije svega, Čarli (i nemojte ovo shvatiti kao na krivi način, ali moram napisati) - uzdržavanje je pravo djeteta, ne roditelja. Tako da će vaše dijete i dalje imati to pravo do kraja redovitog školovanja (hoće li to stati na srednješkolskom obrazovanju ili možda ići i dalje, vidjet ćete).

 

Pravo na dječji doplatak postojati će do završetka srednje škole, jasno ukoliko udovoljavate uvjetima propisanima Zakonom o doplatku za djecu.

 

...te još jedno pitanje, kako mogu osobno otvorti temu a da se ne šlepam ovaku pod rep drugima?

 

Vrlo jednostavno - otvorite podforum u kojem želite objaviti temu, i tamo vam pri vrhu stranice, iznad naziva "Forum : npr. Obiteljsko pravo", stoji crveni izduženi pravokutnik u kojem piše "+ pokreni novu temu". Kliknete na njega i otvara vam se poseban prozorčić, u kojem ćete napisati naziv svoje teme te njezin sadržaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

također zar je moguće zbog riječi da su mi značajno umanjene šanse za skrbništvo, a sve drugo mi ide u korist?

 

a za ovo kd ću se osloboditi optužbe sigurno, jer isto je neosnovano i za sta imam svjedoke.

 

prema mojem iskustvu to sto ste je nazvali imenom koje pocinje sa k, ne mora nista znaciti

naime ja i sam bio ucjenjen kako ne bih bio zatvoren na tjedan dana prije puta, da "priznam da sam je nazvao imenom koje pocinje na k, intersantno u istoj prijavi negdje je pisalo ime domace zivotinje na k, a drugdje u istom tekstu zena nemoralnog ponasanja isto na k

 

ja nisam nista ni govorio niti priznavao nego je sudac sam diktirao rjesenje za tu situaciju tako da mogu sutra otputovati

nikad nisam trebao platiti nikakvu kaznu, a niti je imalo ikakvog negativnog utjecaja na druge postupke

 

naime postupci su svaki za sebe, i ovise o tome kako ste se postavili, o inteligenciji i integritetu onoga koji vodi postupak, tako da te nekave iznudene situcaije mogu biti beznacajne

 

 

kazneini postupak medutim vam je puno neizvjesniji nego sto vi mislite

 

morate znati da kad ste optuzeni da ste vec napola osudeni i nikakvo oslobadanje nije opcija

jedino preko ustavnog suda i kasnije medunarodnog(ih) suda-sudova mozete ganjati satisfakciju ako imate novaca i niste na neki nacin ucjenjeni

 

naime mi imao takav defekt da se uspjesnost suda mjeri u osudujicim presudama

to vuce porjeklo jos iz najopresivnije faze pravosuda iz vremena nakon drugog svjetskog rata i jako je cvrsto ukorjenjeno

 

sto se tice placanja alimentacije, ja imam dojam da ste u zabludi i da ne znate da jedino ako postoji nepravomocna presuda mozete placati akontaciju alimentacije ili po pravomocnoj presudi, sve drugo su pokloni

 

takoder ako nema nikakve odluke suda kcer moze biti doma dakle kod vas cijelo vrijeme

 

kredit ako vam sjedne kao jamcu cete morati isplacivati a mozete tuziti duznika

 

medutim najbolje bi vam bilo ga zatvoriti isplatom da se ne gomila kamata i troskovi

 

koliko sam shvatio izbacili ste bivsu iz stana? proslo vam je, ali je pitanje da li vam se to isplatilo s obzirom na kcer?

 

ako uspijete potpuno prekinuti repove iz odnosa sa bivsom to ce vam omoguciti da budete uspjesniji u odnosu sa kceri

 

ako budete gubili vrijeme i energiju za dokazivanje, pokazivanje da ste bili u pravu samo cete naskoditi djetetu a veza je bila i ostala propala, pa vam je to besmisleno

 

sretno

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija