Jump to content

Naplata neisplacenih placa iz firma u stecaju


silviozg

Preporučene objave

Postovani,

 

dvije firme su mi ostale duzne poveci iznos za place koje mi nisu isplacene. firme su mislim sada u stecaju. mogu li se ikako igdje naplatiti na ikoji nacin? obje su bile d.O.o.

 

nadam se pozitivnom odgovoru.

 

hvala unaprijed

 

Zavisi od toga što ste poduzeli?!Jeste li tražili i dobili obračune neisplačenih plaća i jeste li temeljem istih pokrenuli ovšni postupk? Jeste li u roku od tri godine po dospjeću utužili svoje potažrivanje i jeli ono ušlo u redosljed naplate? Provjerite to kod st. upravitlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Zavisi od toga što ste poduzeli?!Jeste li tražili i dobili obračune neisplačenih plaća i jeste li temeljem istih pokrenuli ovšni postupk? Jeste li u roku od tri godine po dospjeću utužili svoje potažrivanje i jeli ono ušlo u redosljed naplate? Provjerite to kod st. upravitlja.

 

Ovako, firme su bile u vlasnistvu iste osobe i da budem direktan, xxxxxxxxxx xxxxxxxx i xxxxxxxxx xxxxxx...obje su upale u stecaj i da, ja sam bio u nekakvoj stecajnoj masi...ali izgleda da se jedino moglo naplatiti od nekretnine koju je navodno uzela banka (hipoteka) i prodala...sto mogu ja kao pojedinac dalje napraviti ako ista mogu? btw. vidim da se web stranica redovito osvjezava znaci da nekako i dalje funkcionira???

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

pozz! Ne znam jesam pogodila temu di trebam postaviti pitanje. Naime,radila sam u firmi koja je bila pod stečajom,nakon zatvaranja firme (izgubili koncesiju prostora ) ostali su nam dužni isplatiti 3 plaće (sve to je bilo 2011-2012g.) . Nakon gubitka posla obratila sam se odvjetniku za dug koji mi poslodavac duguje rečeno mi je da ne idem u tužbu da ću dobiti presudu,ali ne i novac,jer je firma u stečaju. Prije koji dan sam dobila pismo od porezne uprave di mi je isplaćen porez iz te 2012.god. U poreznoj su mi rekli da firma izašla iz stečaja i blokade. Znači li to da ću ipak možda dobiti svoje 3 plaće iako nisam tužila poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz! Ne znam jesam pogodila temu di trebam postaviti pitanje. Naime,radila sam u firmi koja je bila pod stečajom,nakon zatvaranja firme (izgubili koncesiju prostora ) ostali su nam dužni isplatiti 3 plaće (sve to je bilo 2011-2012g.) . Nakon gubitka posla obratila sam se odvjetniku za dug koji mi poslodavac duguje rečeno mi je da ne idem u tužbu da ću dobiti presudu,ali ne i novac,jer je firma u stečaju. Prije koji dan sam dobila pismo od porezne uprave di mi je isplaćen porez iz te 2012.god. U poreznoj su mi rekli da firma izašla iz stečaja i blokade. Znači li to da ću ipak možda dobiti svoje 3 plaće iako nisam tužila poslodavca?

 

Znači da možete dobiti svoje plaće pod određenim uvjetima i to:

1. Ukoliko nemate obračune plaća na kojima piše doslovno: OBRAČUN NE ISPLAĆENE PLAĆE za mjesec x ,god.y, sa žigom firme i potpisom ovlaštene osobe, Vi odmah ,poštom,preporučeno sa povratnicom na adresu poslodavca i odgovorne osobe uputite Zahtjev za zaštitu prava i tražite:

1. Isplatu plaće ,odmah a ukoliko tako poslodavac ne učini, da Vam dostavi gore rečeni Obračun ne isplaćene plaće.

U tom Zahtjevu navedite da ukoliko ne postupi po Vašem Zahtjevu da čete biti primorani obratiti Inspektoratu za radne odnose i u konačnici nadležnom Sudu. Poslodavac sigurno zna kakove su sankcije za ne izdavanje obračuna ne isplaćene plaće.

Naime, poslodavac je dužan, ukoliko ne isplati plaću, dati Vam takav obračun koji je vjerodostojna isprava na temelju koje možete pokrenuti ovršni postupak i naplatiti svoje potraživanje.

Ako ne učini kao što ste tražili a po Vašoj prijavi inspektoratu učinit će jedan od najtežih prekršaja prema:

Članaku 229.

(1) Novčanom kaznom od 61.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj poslodavac pravna osoba:

34) ako radniku ne dostavi obračun dugovane, a neisplaćene plaće, naknade plaće ili otpremnine, ili ako obračun nema propisani sadržaj (članak 93. stavci 2. i 4.)

 

Eto,to bi bilo tak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija