Jump to content

Najam/zakup zajedničke prostorije i prenamjena u poslovni prostor


Svarog

Preporučene objave

Poštovani,

 

u stambenoj zgradi u kojoj živim svaki kat ima sušionicu od cca 10 m2 koje su zajedničke prostorije svih suvlasnika bez obzira što svatko koristi samo onu na svom katu. Sušionicu na svom katu želim prenamijeniti u ured te u kasnijoj fazi registrirati d.O.o. kojem bi tamo bilo sjedište. Moj otac koji je vlasnik našeg stana prikupio je potpise većine stanara, uključujući susjede na katu, no predstavnik stanara rekao mu je da bez suglasnosti svih stanara (koju ne možemo dobiti) prostor može unajmiti samo na godinu dana.

Zanima me sljedeće: 1. treba li se u ovom slučaju sklopiti ugovor o najmu ili zakupu jer mi razlika baš nije sasvim jasna,

2. trebaju li se potpisi skupljati svake godine ispočetka ili je dovoljno potpisati aneks ugovora kojim se pod istim uvjetima najam/zakup produžava još godinu dana,

3. koje korake još treba poduzeti da bi se prostor prenamijenio,

4. budući da firma ako nema poslovni prostor u svom vlasništvu treba u poreznoj upravi ovjeriti ugovor o najmu/zakupu mogu li ja kao vlasnik i direktor društva potpisati sa svojim ocem ugovor o podnajmu/podzakupu prostora, odnosno, može li se ta opcija predvidjeti u ugovoru o najmu/zakupu između oca i zgrade?

5. kako u ovom slučaju odrediti najamninu?

 

Pretpostavljam da, ako jednog dana želim otkupiti taj prostor, trebam suglasnost svih suvlasnika?

 

Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija