Jump to content

Iseljenje bivšeg supruga?


moses

Preporučene objave

Živimo u stanu koji je vlasništvo mog oca. Svi troškovi stanovanja - računi, režije - su na meni. Razveli smo se prije mjesec dana. Po pokretanju razvoda zatražila sam supruga da iseli, međutim to očigledno ne ide bez otpora i tvrdoglavljenja. Obzirom da je nezaposlen i nema sredstava za život, predala sam mu polovicu zajedničke ušteđevine i zamolila ga da si nađe alternativni smještaj.

Znam da je imao pravo posjeda dok smo još bili u braku, da li se sad nešto mijenja kad smo razvedeni? Smijem li promijeniti brave dok nije prisutan i na taj način ga "eliminirati" iz stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik stana pošalje (pismeno preporučeni i sa povratnicom ) prijedlog za sklapanje ugovora o najmu stana. ako odbije primiti ili potpisati prijedlog nezakoniti je korisnik stana. tužbom traži plaćanje najma za zadnjih 5 godina (uvečano za zakonske kamate) i iseljenje iz stana.

 

problem je plaćanje režija koje glasena tvoje ime.

predala si mu polovicu zajedničke ušteđevine? nezaposlenom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ufff.

 

Da, predala sam mu, sa preporukom da si s tim novcem nađe smještaj do idućeg zaposlenja i iseli. Zakonski, taj novac je bračna stečevina zar ne - mogao ga je i sudskim putem izvlačiti, meni je samo stalo da se makne.

 

A što ako odluči za...avati do kraja pa sklopiti ugovor?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija