Jump to content

Prodati supruzi stan je li je moguće?


paponjadrazen

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

Kako prodati stan vlastitoj supruzi?

Imam pitanje za Vas na koje mi nije znao odgovoriti odvjetnik koji je član i odvjetničke komore te usko povezanih institucija.

Dakle ovako:

Vlasnik sam stana koji sam dobio darovnim ugovorom prije više godina od ujaka. Ugovor o darovanju koji smo sastavili je imao klauzula da on ima nesmetano pravo korištenja-stanovanja. Sud je odbio moj prijedlog da on ima nesmetano pravo korištenja-stanovanja i upisao vlasništvo na mene 1/1.Na ostavinskoj raspravi se ne pojavljuju dugovi nakon ujaka. Kako da prodam stan supruzi kad se rođaci pozivaju da je ugovor ne važeći jer je sud odbacio klauzulu o pravu korištenja-stanovanja.Vlasnički list je i danas 4 godine poslije na mene 1/1 bez tereta i hipoteka.Cilj mi je prodati/darovati stan supruzi.Kako postići cilj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo uživanja nemože imati osoba koja nije živa. predpostavljam da je upis vlasništva zatražen nakon smrti darovatelja.

 

stan možete prodati supruzi ali tada ona plaća porez.

niste ujakov nasljednik tj.stan niste nasljedili i niste dužni vračati ujakove dugove.

(nasljednik vrača dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine)

 

darovni ugovor može pobijati darovatelj (ako je umro to više ne može ) ili nužni nasljednici zbog povrede nužnog djela (rođaci nisu nužni nasljednici i nemaju aktivnu legitimaciju za vođenje postupka).

nužni nasljednici se supruga i djeca.

 

ko je pokrenuo ostavinsku raspravu? zašto?

na ostavinskoj se odreci nasljedstva. traži da se darovani stan izuzme iz nasljene mase.

rođacima osporavaj aktivnu legitimaciju za postupak utvrđivanja ništetnim darovnog ugovora.

prije ostavinske pismeno se odreci nasljedstva i traži izuzeče darovanog stana iz nasljedne

mase. dostavi novi vlasnički list za predmetni stan. sve to dostavi javnom bilježniku preporučeno sa povratnicom ili na uruđbeno uz ovjeru kopije izjave kao potvrde da je zaprimljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija