Jump to content

novi ugovor i probni rad


zokaca

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zaposlena sam već 14,5 g kod velikog poslodavca, posljednje dvije godine na djelatnike se vrši pritisak da odu u mirovinu uz prijetnje premještanja, praćenja, prijavljivanja tehnološkog viška, mlađi radnici dobivaju opomene pred otkaz i uz dogovor odlaze na biro, ostali potpisuju anekse kojima se premještaju na druga radna mjesta itd. i tako je gotovo svaki dan. Meni je poslodavac prijetio da će mi namjestiti opomenu pred otkaz, ugasiti radno mjesto, ne dobivam informacije potrebne za obavljanje redovnog posla, sada mi nudi aneks na niže radno mjesto (izmišljeno - ne postoji nitko od kolega tko ima takvo radno mjesto) u drugoj službi,uz istu plaću što nigdje u aneksu ne piše. U aneksu se poziva na ugovor sklopljen 01.03.2015. - ali koji mi ne želi uručiti jer kaže da je aneks u svojstvu ugovora, a ugovor imam iz 2001 g. U aneksu stoji da prihvaćam video nadzor ali i probni rad 6 mjeseci. Jasno mi je već duže vrijeme da mi želi dati otkaz i da je probni rad i video nadzor samo nešto čime će mi u kratkom roku i bez otpremnine dati otkaz. Što napraviti. Poslodavac nije prijavio tehnološki višak mada otpušta više od godinu dana - u periodima u posljednjem krugu obavljen je razgovor s 16 kolega i samo nas dvije nismo potpisale.

 

Molim savjet čim prije - vrijeme mi ističe..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija