Jump to content

Osiguranje ne želi isplatiti punu štetu radi snijega na cesti


bplamen

Preporučene objave

Molim za pomoć!

Imao sam prometnu nesreću jer je vozač iz suprotnog traka prešao na moju stranu i udario moj auto. Policijski očevid napravljan, vozač drugog vozila priznao krivnju i platio kaznu za prekršaj na licu mjesta.

Nakon prijave štete, izvida procjenitelja, dostave zapisnika policije CO me tereti sa suodgovornošću 50% (točno tako navedeno u rješenju) jer su temeljem slika koje sam im ja dostavio putem maila, a koje su snimljene cca 6h nakon nesreće i temeljem policijskog zapisnika utvrdili da je bilo snijega na cesti koji po njihovoj procjeni nije očišćen. Temeljem toga mi nude polovicu ukupne štete nastale na mom vozilu jer prema njihovom navodu postoji odgovornost pravne osobe odgovorne za održavanje navedenog kolnika.

Zašto time terete mene za suodgovornost,a ne Županijsku upravu za ceste?

Ili mi pokušavaju smjestit patku?

 

Zar sam ja odgovoran 50% za nesreću sa zimskim gumama, pravilnom brzinom i vožnjom po svojem traku, a vozač koji je pod istim uvjetima prešao na moju stranu radi načina vožnje neprilagođene uvjetima na cesti i skrivio nesreću kriv je također 50%? Ima li tu ikakve logike i pravnog temelja ili sam ja valjda lud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) zatraži od CO naknadu potpune štete.

ako smatraju odgovornompravnu opsobu za održavanje ceste neka od njih tražinj povrat isplaćenog (regresni zahtjev).

vozač priznao krivicu. platio kaznu. osiguravatelj pokriva iz police štetu.

popravi auto i traži povrat ulaganja sa zakonskim zateznim kamatama prema računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Naime, procjenjena je totalna šeta, naravno.

Ima li osiguranje zakonskog temelja, pošto svog osiguranika smatraju odgovornim 50% zbog nerazgrnutog snijega, da na mene prebace teret tužbe protiv odgovorne pravne osobe za održavanje ceste za ostalih 50% ili sam ja zakonski osiguran, a na njima je da tuže ceste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija