Jump to content

Narušavanje javnog reda i mira puštanjem glasne glazbe sa gramofona


perhat

Preporučene objave

Naime,jučer sam imao prazan stan i po običaju skupila se ekipa.Kada su se ljudi razišli oko 1,nas 6-7 je otišlo u moju sobu slušati ploče.Odjednom,netko zvoni.Ugasim glazbu.Otvorim vrata,pitaju jel mogu uci-ja kazem naravno.Udu unutra i sada da ne duljim napišu prekršajni nalog i daju mi uplatnice da platim kaznu.Pitam gospodina jel moguće da platim kaznu na licu mjesta,kaže on ne(!).

Kazna je 195 kn s 500(!) kuna troškova utvrđivanja prekršaja tih 15 minuta što su oni bili tu.

 

Mene sada zanima:

1.Jel vrijedi pisati prigovor?Ako vrijedi,ja bih se pozvao na to da jednostavno nemam novaca za placanje tih 500 kuna(toliko novaca potrošim u jednom mjesecu)i da uopce nismo bili upozoreni niti nam je itko od susjeda na ikakav način priopćio da smo glasni i da im smetamo.

2.Počeli su nas ispitivati jel imamo "trave" i općenito su cijelo vrijeme gurali takve teme kao da smo narkomani nekakvi,nas šestero sedmero koji sjedimo u krugu slušajući ploče.Mislim da ne bih htio prigovarati policiji jer svi znamo kako to završava u našoj najdražoj,slobodnoj državi.

 

Imam 18 godina i maturant sam.Otac je vlasnik stana.

Molim vas da pomognete,savjetujete jer ja stvarno nemam novaca za tu kaznu.

 

Unaprijed hvala,

 

Domagoj Perhat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posta nema nikakve veze s pustanjem glazbe. Ne mora se odjavljivati, to isto tako nema nikakve veze s time. Niti ce slucajan susret s policajcem imati ikakve veze s navodnim prekrsajem od prije tko zna koliko vremena.

 

Poanta je u tome da nitko ne treba olaksavati policiji posao ako time sam sebe dovodi u nepovoljan polozaj. A pustanje policajaca u stan bez sudskog naloga zbog navodne preglasne glazbe jest upravo to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poanta je u tome da nitko ne treba olaksavati policiji posao ako time sam sebe dovodi u nepovoljan polozaj. A pustanje policajaca u stan bez sudskog naloga zbog navodne preglasne glazbe jest upravo to.

 

Obratiti malo pozornosti i na kontekst.

Ovdje nije čangrizava baba zvala u 9 navečer jer susjedi iznad imaju malo dijete u hodalici ili su upalili vešmašinu.

18-godišnji dečko je iskoristio priliku dok nema staraca i napravio tulumćić, a "kada su se svi razišli" u jedan ujutro (a koliko ih je bilo? 25? 30? ) onda je samo njih 6-7 ostalo dalje navijati glazbu. Možda i ne previše glasno, ali u gluho doba noći sve se čuje, a od basova vibrira namještaj.

Pa je susjedima koji su vrlo tolerantno otrpili tulum do 1 ujutro pukao film i pozvali su policiju.

Ili su pozvali policiju i ranije, pa je to i bio razlog razlaza društva. Ali nam to ovaj Domagoj nije tako prezentirao.

Da ja živim u zgradi i da sin od susjeda napravi takav tulum, bio bih u 15 min. do 22.00 kod njih i rekao da je fajrunt za 15 minuta. Ne bih čekao do 1 ujutro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posta nema nikakve veze s pustanjem glazbe. Ne mora se odjavljivati, to isto tako nema nikakve veze s time. Niti ce slucajan susret s policajcem imati ikakve veze s navodnim prekrsajem od prije tko zna koliko vremena...

 

Iako si potpuno u pravu što se tiče puštanja u stan, misliš da će policajci jednostavno prihvatiti da im nitko ne otvara vrata i zaboraviti da se išta dogodilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto tocno drugo mogu napraviti? Mislis li da zaista postoji sudac koji bi im dao nalog za nasilni ulazak u neciji stan zbog navodne buke na koju se zali neki susjed?

 

Ili da ce ako ga slucajno sretnu na ulici prepoznati i znati da je upravo on skrivio navodni prekrsaj prije tko zna koliko vremena?

 

Nema ulaska u stan -> nema legitimiranja ni utvrdjivanja prekrsitelja -> nema sankcija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto tocno drugo mogu napraviti? Mislis li da zaista postoji sudac koji bi im dao nalog za nasilni ulazak u neciji stan zbog navodne buke na koju se zali neki susjed?

 

Mogu se i oni zainatiti, i čekati pred vratima.

Pa ako je u stanu 25 tulumaša, prije ili kasnije će izaći. Pa se onda svakome od njih napiše kakva kazna.

A doći će i vlasnik stana ( a to su roditelji, a ne 18-godišnji dečko u ovom konkretnom slučaju npr.) pa će dozvoliti ulazak u stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto tocno drugo mogu napraviti? Mislis li da zaista postoji sudac koji bi im dao nalog za nasilni ulazak u neciji stan zbog navodne buke na koju se zali neki susjed?

 

Ili da ce ako ga slucajno sretnu na ulici prepoznati i znati da je upravo on skrivio navodni prekrsaj prije tko zna koliko vremena?

 

Nema ulaska u stan -> nema legitimiranja ni utvrdjivanja prekrsitelja -> nema sankcija

 

Ne, za takvo nešto kod nas nema nasilnog ulaska u stan, ali nisam niti govorio o tome.

 

I ne radi se o "navodnoj buci", jer u tom slučaju policajci napišu da buke nije bilo i to je to. Ali ako je buke bilo, doći će se neki drugi dan (možda i pričekati, ovisno o situaciji) i vidjeti o kome se radi. Ne dolazi na tu adresu stotine policajaca, pa da svaki put dođe drugi, nego dolaze jedni te isti policajci (njih možda desetak), tako da će zapamtiti situaciju. Ako je ozbiljnija, onda će se svakodnevno obilaziti adresa kroz sve smjene dok se ne utvrdi počinitelj. Ako njegova obitelj ima auto, bit će zaustavljani u vožnji (i sankcionirani u slučaju utvrđenja prekršaja). Naravno da je to policajcima kompliciranije, ali ne radi se o nikakvoj novoj i/ili neobičnoj situaciji i ima načina na koji mu se može stati na kraj.

 

Uglavnom, situacija se može zakomplicirati na sto načina, sve radi kazne od 200 kuna. Ti i dalje misliš da je to dobar savjet? Ono, praviti se mrtav, i to je to?

 

 

P.S. I da, ako nakon takvog neotvaranja vrata naleti u nekom drugom prekršaju sličnog tipa, završit će na spavanju do jutra kada će ići na sud jer postoji sumnja (opravdana ranijim postupanjem) u nastavak činjenja prekršaja, skrivanje i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratiti malo pozornosti i na kontekst.

Ovdje nije čangrizava baba zvala u 9 navečer jer susjedi iznad imaju malo dijete u hodalici ili su upalili vešmašinu.

18-godišnji dečko je iskoristio priliku dok nema staraca i napravio tulumćić, a "kada su se svi razišli" u jedan ujutro (a koliko ih je bilo? 25? 30? ) onda je samo njih 6-7 ostalo dalje navijati glazbu. Možda i ne previše glasno, ali u gluho doba noći sve se čuje, a od basova vibrira namještaj.

Pa je susjedima koji su vrlo tolerantno otrpili tulum do 1 ujutro pukao film i pozvali su policiju.

Ili su pozvali policiju i ranije, pa je to i bio razlog razlaza društva. Ali nam to ovaj Domagoj nije tako prezentirao.

Da ja živim u zgradi i da sin od susjeda napravi takav tulum, bio bih u 15 min. do 22.00 kod njih i rekao da je fajrunt za 15 minuta. Ne bih čekao do 1 ujutro.

 

Sa susjedima sam popricao i rekli su da nisu ništa čuli i rekao sam im ubuduće neka dodu na vrata i neka kažu ako im je preglasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija