Jump to content

Patentiranje u Americi


ludkokanta

Preporučene objave

Tražim nekog za besplatni ili jeftini pravni savjet.

 

Želim patentirati izum u USPTO jer su S.A.D. jedina zemlja koja omogućuje da se napravi prijava patenta (provisional patent application) i onda se u roku od 12 mjeseci može naći investitor od povjerenja za eventualno dalje patentiranje.

 

Pitanja su:

 

- dal da sam radim sve?

- ja sam privatna siromašna hrvatska osoba i ne znam da li se mogu kvalificirati kao "micro entity"?

- Ako se sam i prijavim da li da sam po nekoj špranci nudim "nondisclosure agreement" potencijalnim investitorima?

 

Radi se o nečem iz bazične fizike i nisam siguran da li se uopće može patentirati. Strategija je pronaći investitora kojeg to zanima a da sam ne razvija tu tehnologija da potpiše ugovor o povjerljivosti. Ponudio bih dogovor da investitor plaća trošak punog međunarodnog patenta u moje ime u zamjenu za ekskluzivno pravo na jednu godinu da ga koristi i razvija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Tražim nekog za besplatni ili jeftini pravni savjet.

 

Želim patentirati izum u USPTO jer su S.A.D. jedina zemlja koja omogućuje da se napravi prijava patenta (provisional patent application) i onda se u roku od 12 mjeseci može naći investitor od povjerenja za eventualno dalje patentiranje.

 

Pitanja su:

 

- dal da sam radim sve?

- ja sam privatna siromašna hrvatska osoba i ne znam da li se mogu kvalificirati kao "micro entity"?

- Ako se sam i prijavim da li da sam po nekoj špranci nudim "nondisclosure agreement" potencijalnim investitorima?

 

Radi se o nečem iz bazične fizike i nisam siguran da li se uopće može patentirati. Strategija je pronaći investitora kojeg to zanima a da sam ne razvija tu tehnologija da potpiše ugovor o povjerljivosti. Ponudio bih dogovor da investitor plaća trošak punog međunarodnog patenta u moje ime u zamjenu za ekskluzivno pravo na jednu godinu da ga koristi i razvija.

 

postovani, trenutno i sama imam isti problem, tesko je pronaci invenstitora, no ako se radi o izumu koji nepostoji na trzistu,ili protutipu, koji ima veliki izgled na trzistu, sve je moguce, onda je svew moguce, ja vam mogu reci sljedece ako pokusavate nesto u Americi skupo je i tesko, preporucila bih vam da se obratite agenciji za inovaciju u Zagrebu i podnesete zahtjev za financijsku potporu za realiziranje vaseg izuma, no istovremeno ispunite obrazac za > zastitu podataka< , na taj nacin se agencija obavezuje na tajnost povjerljivih podataka, ili ako pricate Engleski otidjite na web stranicu InventHelp.com i dobit ce te vrlo vazne i korisne informacije besplatno, ja imam ugovor sa tom kompanijom u vezi noga izuma...no put je dalek ako nemate novac, a kratak i lak ako ga imate...

 

Ažurirano

 

P.S. nakon svih pokusaja da ponudim svoj izum nekoj tvrtki pod bilo kojim uslovima odustala sam.. nijedna tvrtka nece da preuzme ideju ako nije patentirana ili takozvana " Patent Pending " neznam u kojem ste vi procesu sa svojim izumom da bih vam mogla dati vise i preciznije odgovore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Dižem temu, razlog je ovaj članak vezan uz patente i SAD.

 

Apple ponovno dobio sudski spor protiv Samsunga

 

(copy/paste)

Nakon što su prošli mjesec dobili parnicu protiv Samsunga, a s njom i rekordnu odštetu u iznosu od 548 milijuna američkih dolara, krajem istog mjeseca podigli su novu tužbu gdje traže dodatnih 180 milijuna dolara zbog kršenja patenta. Dok čekamo razvoj te tužbe, jedna stara tužba Applea dobila je konačnu presudu…

 

Borba po sudovima američke i južnokorejske kompanije traje dugi niz godina, a jedna od prvih tužbi bila je prije 5 godina, a tek je danas dobila svoju konačnu presudu. U toj presudi Apple neće novčano profitirati, jer je sutkinja Lucy Koh zaključila da se radi o nepopravljivoj šteti, te kako novac ne bi bio dostatna naknada, nego je odlučila izreći trajnu zabranu prodaje starijih modela Samsungovih pametnih telefona (kao što su Admire, Galaxy Nexus i Galaxy S II).

 

“Jako smo razočarani. Iako ovakva odluka neće utjecati na naše korisnike u Americi, ovo je još jedan primjer u kojem je Apple ometao pravosudni sustav i stvorio još jedan negativni pravni presedan, što u konačnici može naštetiti slobodnom izboru generacija koje dolaze.” – kratko je prokomentirao presudu glasnogovornik Samsunga, te dodao kako svi noviji modeli ostaju u prodaji.

 

Zabrana će stupiti na snagu idući tjedan i vrijedit će samo na području SAD-a, a osim prodaje zabranjeno im je daljnje korištenje patenta koje je Apple zaštitio, a koji su bili temelj ove parnice. Riječ je o otključavanju telefona “klizanjem” prsta po ekranu, te automatsko ispravljanje tipfelera (auto correct).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

 

Ažurirano

 

P.S. nakon svih pokusaja da ponudim svoj izum nekoj tvrtki pod bilo kojim uslovima odustala sam.. nijedna tvrtka nece da preuzme ideju ako nije patentirana ili takozvana " Patent Pending " neznam u kojem ste vi procesu sa svojim izumom da bih vam mogla dati vise i preciznije odgovore

 

Cijeli taj put do patenta ili prodaja rješenja u fazi ispitivanja je teža operacija od operacije mozga. "Ajkule" dobro znaju da novaca nemamo i ništa se tu napraviti ne može

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija