Jump to content

Oduzimanje vozačke-novčana kazna


Ann M

Preporučene objave

Pozdrav!

Danas sam dobila presudu sa Suda kako mi se prihvaća prigovor-ukida mi se zaštitna mjera zabrane upravljanja u trajanju od 6 mj., te moram platiti paušalni trošak žalbenog postupka u iznosu od 200 kn. No, dobila sam dvije uplatnice: na jednoj je istipkan iznos od 300 kn (troškovi prekršajnog postupka plus nalog), a na drugoj ne piše iznos, već je u opisu plaćanja kazna i nalog. Zanima me je li dovoljno platiti samo ovu od 300 kn? Hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćaju se i troškovi suda po jednoj uplatnici i kazna po drugoj.Druga je prazna jer u presudi piše da je dovoljno platit 2/3 u roku 8 dana ili cijelu dosuđenu nakon 8 dana (zato je jedna uplatnica prazna).

 

Kakvi nalozi se točno spominju u presudi?

 

U presudi se ne spominju nalozi, oni se spominju u uplatnicama u opisu plaćanja. Citiram: Temeljem čl. 138 st. 2 točke 3b Prekršajnog zakona, okrivljenica je obvezna naknaditi paušalni trošak žalbenog postupka u iznosu od 200 kn u roku od 15 dana od primitka ove presude.

Znači li to da ću platit 2/3 ovog iznosa plus 300 kn s ispisane uplatnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija