Jump to content

Sklapanje braka s Njemcem - papiri, upomoć!


kretschica

Preporučene objave

Poštovanje,

 

imam pitanje u vezi papira potrebnih za sklapanje braka u Njemačkoj, s njem. državljaninom (ja sam Hrvatica). Naime, tamošnji matični ured traži od mene; internacionalni rodni list i potvrdu o slobodnom bračnom stanju.

 

Međutim, već 2 puta me šalju nazad govoreći da potvrda koju ja imam nije ono što oni traže.

Radi se o tome da je moja potvrda napravljena na 2 papira - prvi papir se zove Potvrda o slobodnom bračnom stanju i na dotičnom je navedeno moje ime, prezime, rođenje, bračno stanje, te imena i prezimena mojih roditelja i podaci o njihovim rođenjima.

A drugi papir se zove samo Potvrda i tu piše da se potvrđuje na temelju zakonskih propisa rh da nema zapreka za brak između -moje ime i prezime i oib- i -njegovo ime i prezime- te da će se sklopljeni brak priznati u RH i da potvrda služi za sklapanje braka u inozemstvu.

(I imam apostile za svaki od tih papira)

 

E sad, njem. matičar kaže da to nije ono što njima treba, već da bi trebalo bit njegovo ime na Potvrdi o slobodnom bračnom stanju, tamo gdje stoje imena mojih roditelja.

Pa meni nije jasno što da radim, sudac koji je davao potvrdu kaže da to tako izgleda; jedan dokument na 2 lista. Ljudi koje sam pitala a vjenčali su se u Njem. također kažu da je ta Potvrda o slobodnom bračnom stanju bila im na 2 lista.. Nije mi logično da odem sucu i kažem - e, dobar dan, ja bih potvrdu, al da mi na nju napišete to i to.. Pa zna se kako svaki dokument standardno izgleda, ne može on tu izmišljat šta njemcima odgovara?

Ima li tko kakva iskustva, što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

E sad, njem. matičar kaže da to nije ono što njima treba, već da bi trebalo bit njegovo ime na Potvrdi o slobodnom bračnom stanju, tamo gdje stoje imena mojih roditelja.

 

nemože niko u Hrvatskoj izdati potvrdu o njegovom bračnom stanju ako nije hrvatski državljan.

njemačka administracija ima njegove podatke.

nekako provjkeri da on tebe ne mulj. neće se ženiti (neće obvezu).

dobro mu je i bez obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože niko u Hrvatskoj izdati potvrdu o njegovom bračnom stanju ako nije hrvatski državljan.

njemačka administracija ima njegove podatke.

nekako provjkeri da on tebe ne mulj. neće se ženiti (neće obvezu).

dobro mu je i bez obveze.

 

Ma ne bi to bila potvrda o njegovom br. stanju, nego o mom, samo što po njihovom treba uključivat i njegovo ime.. Njegovu potvrdu već imamo - trebala je za izvadit ovu moju.

 

A nemam šta provjeravat, matičar je meni ovo objašnjavao, ne njemu :zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija