Jump to content

Ovrha


walterwolf25

Preporučene objave

U pravnom se prometu uzima da je idealni dio nekretnine samostalna stvar,glede čega se nad istim može provesti ovrha,no sve da toga i dođe,postavlja se pitanje,tko bi pristao da kupi tako nešto,ali opreza nikad dosta jer životinja nikad nemože biti čovjek,ali što čovjek može biti životinje je za nepovjerovati,

nadam se da ste shvatili poruku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravnom se prometu uzima da je idealni dio nekretnine samostalna stvar,glede čega se nad istim može provesti ovrha,no sve da toga i dođe,postavlja se pitanje,tko bi pristao da kupi tako nešto,ali opreza nikad dosta jer životinja nikad nemože biti čovjek,ali što čovjek može biti životinje je za nepovjerovati,

nadam se da ste shvatili poruku.

 

Matrix76 slažem se u potpunosti s tobom. Čudim se čak i ljudima koji kupuju 1/2 nekretnine koja ja cjelina. Ali istina je da čovjek može biti najveća životinja nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo da pitam i u ovoj temi, radi se o sljedećem, suprug mi je prije braka bio jamac i naravno ovršen, ima zaštićeni račun, bio je zaposlen i otplatio neki mali dio, ali zbog bolovanja dobio otkaz. Moje pitanje je da danas sutra kupimo neku pokretninu/nekretninu na moje ime, znači u vlasničkom listu sam ja vlasnik, da li mi na to mogu sjesti njegovi dugovi prije braka? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug po jamstvu je osobni dug. nasljednici ga ne nasljeđuju.

dug prije braka je osobna imovina(obveza). nebi trebalo biti moguće naplatiti ga iz osobne imovine bračnog partnera.

ovrhovoditelj bi morao dokazati da je imovina bračna stečevina. sve što kupiš u braku upiši na svoje ime.

 

ako dođe do spora muž izjavi da je to tvoja imovina koju si kupila novcem darovanim od članova obitelji (tvoje ili njegove svejedno. dar je dar.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija