Jump to content

POMOĆ-GRANA PALA NA AUTO!


anonimno

Preporučene objave

Naime usljed nevremena grana na parkiralistu mi je pala na automobil i nanjela mi stetu, te sam se s zahtjevom za naknadu obratila koncesionaru parkinga-ali me je isti odbio, jer je naveo ali i prilozio i vjestacki nalaz po kojem je drvo bilo zdravo,i u tom slicaju je VISA SILA te da nisu u obvezi za nastalu stetu! Ali mislim da je definicija vise sile-nepredvidljivo, neizbjezivo i neotklonjivo...., a mislim da je to predvidljivo...zanima me kakve su tu mogucnosti i jel ima tko odluku suda na tu temu...unaprijed zahvalna Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovako Ivančice,

Obična osiguranja pokrivaju prometne nesreće, a prometna nesreća je nesretni događaj u kojem je sudjelovalo najmanje jedno vozilo u pokretu i u kojem je nastala materijalna šteta ili je bilo ozljeđenih ili poginulih ili tako nekako. Ako je grana pala na vozilo dok je ono bilo parkirano to nije prometna nesreća jer ono nije bilo u pokretu, pa to ne pokriva osiguranje, jebi ga! Možda da se neki drugi auto zaletio u drvo koje je palo na tvoj auto, e to bi bila pr. nesreća.

Ako imaš kasko, onda imaš sreće jer ono pokriva skoro sve.

Ali budući da smo mi pravna država, ti možeš tužit vlasnika drveta pa javi kak će se to riješit za desetak godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda koncesionar nije pasivno legitimiran, već onaj ko je vlasnik i tko je dužan održavati drvo.. ako je park.ili neka javna gradska površina... onda komunalno .( u Zg Zrinjevac) ... ili grad.. općina.. ima definicija po kojem je drvo opasna stvar, pa se pretpostavlja odgovornost vlasnika.. imam negdje jednu presudu !

 

Ni to tako lako za odbaciti !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buaaaaa...heheheheh...slusaj ti jednog pravnika "Možda koncesionar nije aktivno legitimiran, već onaj ko je vlasnik i tko je dužan održavati drvo"-hehehe...jos jednom da se nasmijem...U OVOM SLUČAJU KONCESIONAR ILI BILO TKO DA JE ODGOVORAN ZA PARKING MOZE BITI SAMO PASIVNO LEGITIMIRAN,P.A.S.I.V.N.O.!!!!!! Ajde sad na ucenje i iscekuj dan kad ces napokonj imati diplomu..hehe

 

P.S.od sad mi ovo stoji u potpisu svakog posta,e moj pravnice!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slusaj me djevojcice! Stvarno mi je debilno razgovarat s nekim tko s predstavlja pravnikom a ne zna razliku akt. i pas. legitimacije...suzdrzavam smjeh...i onda kad citam tvoje postove....ma internet je mila majka za takve kao sto si ti,vjerojatno mislis da kod nas suci sjede u perikama...e djevojcice,djevojcice...sudeci po vremenu koje provodis tu-pravnik si samo na netu, gdje se skrivas iza tog nicka..nego jel znas razliku izmedu tuzitelja i tuzenika????I ja svasta pitam, i dalje dijeli pamet ovdje i skrivaj se od realnog svijeta i savjet ako se kad nades s pravnicima u drustvu il se predstavi da si studirao teologiju ili se pravi njem....napravi si uslugu djevojcice..ah i dokaz spominjes? Jel znas sta je to dokaz?eheheh...citaj moj potpis djevojko i nemoj me vise ljutit! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EVO DJEVOJCICE TVOJ POST!

 

Možda koncesionar nije aktivno legitimiran, već onaj ko je vlasnik i tko je dužan održavati drvo.. ako je park.ili neka javna gradska površina... onda komunalno .( u Zg Zrinjevac) ... ili grad.. općina.. ima definicija po kojem je drvo opasna stvar, pa se pretpostavlja odgovornost vlasnika.. imam negdje jednu presudu !

 

Ni to tako lako za odbacit!

 

Jel znas koliko ispadas glup i smijesan sa svakim svojim postom poslije ovog?????? :-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija