Jump to content

bracna stecevina i darovni ugovor


momo1234

Preporučene objave

ovako da pocnem ispocetka.. moji roditelji( oba zivi) vjencali su se 1971, dobili dvoje djece mene i sestru, 1980 krenuli gradit kucu, kupili parcelu, digli kredit, napravili građevinsku dozvolu i 1983 dovrsili kucu, na svim ti dokumentima pise ime oba roditelja znaci i oca i majke! s vremenom kako to obicno ide nije vise bilo to to, moji otac je nagovorio majku da njemu prepise polovicu kuce na njega darovnim ugovorom 1990 godine a oni su se rastali na papiru znci zakonski 1992god! ( darovni ugovor je sam bio na sudu znaci samo pecat suda bez javnog biljeznika, mislim da javni biljeznik nije ni postojao 1990 u hr) međutim mi smo svi jos zivjeli u toj kuci do 2000god. dok on nije nju doslovno potjerao iz kuce( postoji i zapisnik sa suda gdje pise da ju je potjerao radi svade o raspodjeli imovine stecene u braku). rekao da ce kuca ostat dijeci tj. meni i sestri. ali on se 2002god ponovno ozenio za strankinju i izgleda da nama nece ostat nista jer je ta gospoda mlada od mog oca 35god. i sigurno se nije udala za ljubav vec zbog kuce..... moji otac nema djece u drugo braku vjencani su od 2005!

E SAD MENE ZANIMA: posto moja majka nije nikad nista dobila niti joj je isplaceno njezin dio te kuce niti je ona sudski otvarala parnicu za raspodjelu imovine stecene u braku a sad smo u 2015god dali ona ima jos to pravo traziti s obzirom da je ona dok su bili u braku njemu darovala svoju polovicu! i dali ona bez obzira tog darovnog ugovora moze traziti raspodjelu te nekretnine? i dali se moze pobiti taj darovni ugovor? hvala! kuca nema tereta i moji otac je jedini vlasnik, on se vjerovatno upisao kao jedini vlasnik kad su napravili taj darovni ugovor 1990god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se,postojala je mogućnost opoziva ugovora,budući da se obdarenik ogriješio o darovateljicu,no opoziv otpada zbog proteka roka.

Ništa,ostaje šansa da djeca u budućnosti nasljede imovinu,zajedno sa novom suprugom(ukoliko brak opstane do smrti vašeg oca),izuzev ako otac kakvim ugovorom otuđi imovinu,tad otpada i nasljeđivanje ukoliko bi se radilo o teretnom ugovoru,dok u slučaju besplatnog raspolaganja(darovanje,oporuka) ostaje pravo na nužni dio nasljeđivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nma bračne stečevine. tvoja majka je svoj dio kuće darovala bivšem.

vlasnik kuće je 1/1 i to 1/2u braku i 1/2 darovnim ugovorom.

 

izvadite vlasnički list za kuću pa saznate ko je vlasnik.

 

vlasnicki list je vec vađen i otac je vlasnik 1/1.

oni su taj darovni ugovor sklopoli dok su jos bili u braku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nma bračne stečevine. tvoja majka je svoj dio kuće darovala bivšem.

vlasnik kuće je 1/1 i to 1/2u braku i 1/2 darovnim ugovorom.

 

izvadite vlasnički list za kuću pa saznate ko je vlasnik.

 

u vezi vašeg upita citirana činjenica nemijenja ništa.

 

znaci da ne postoji nikakva sansa da se taj ugovor pobije??? ili da ga sud uzme u obzir kao ništavnim ili kako se vec to kaze?

 

posto mi u ovu kucu nemozemo uopce da uđemo!!! namjera ti darovnog ugovora vrlo ocita.... da se svih uspio rijesit i zadrzat sebi cijelu kucu!

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili da ga sud uzme u obzir kao ništavnim

pa koja obilježja ništavosti ima navedeni ugovor,nemožemo napamet pisati.

 

posto mi u ovu kucu nemozemo uopce da uđemo!!! namjera ti darovnog ugovora vrlo ocita.... da se svih uspio rijesit i zadrzat sebi cijelu kucu!

On je vlasnik kuće,glede čega uopće nije dužan da vas pusti u kuću,i to vam nije nikakva osnova za pobijanje ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa koja obilježja ništavosti ima navedeni ugovor,nemožemo napamet pisati.

 

 

On je vlasnik kuće,glede čega uopće nije dužan da vas pusti u kuću,i to vam nije nikakva osnova za pobijanje ugovora.

 

pa ako on svoju biolosku kcer istjera iz kuce, ima li majka pravo trazit ponistenje tog ugovora s obzirom da je proslo toliko godina?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je u braku stečena kakva druga imovina osim darovane nekretnine?

 

bio je jedan auto koji je moji otac prodao prije 3-4 god, ali je kupljen dok smo mi jos zivjeli tamo. al mislim da je to jako sitna stvar za koju se ne isplati uopce spomenuti, s obzirom da mi tu pricamo o trokatnici na moru i u sklopu kuce je i poslovni prostor (kafic cca 100 mq2)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija