Jump to content

Kaznena prijava zbog prevare sudužnika


bracika68

Preporučene objave

Postoji li mogućnost kaznene odgovornosti ako je netko prevario sudužnika (jamac)

Kao sudužnik nisam znao i bio upoznat sa kreditnim opterećenjima dužnika, a i naknadno je dizao kredite (valjda u dogovoru sa voditeljem poslovnice banke jer ni stare nije vračao po šest mjeseci)

Znam da je u drugoj banci podigao kredit od u trenutku kada nije podmirio šest uzastopnih rata u prvoj banci. (imam i dokaz otplatni plan za prvi i upis u zemljišne knjige za drugi kredit)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji li mogućnost kaznene odgovornosti ako je netko prevario sudužnika (jamac)

Kao sudužnik nisam znao i bio upoznat sa kreditnim opterećenjima dužnika, a i naknadno je dizao kredite (valjda u dogovoru sa voditeljem poslovnice banke jer ni stare nije vračao po šest mjeseci)

Znam da je u drugoj banci podigao kredit od u trenutku kada nije podmirio šest uzastopnih rata u prvoj banci. (imam i dokaz otplatni plan za prvi i upis u zemljišne knjige za drugi kredit)

 

Ovo pitanje postavite u Kazneno pravo pa ćete tamo dobiti odgovor od G-man-a ili nekog drugoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sudužnik nisam znao i bio upoznat sa kreditnim opterećenjima dužnika, a i naknadno je dizao kredite (valjda u dogovoru sa voditeljem poslovnice banke jer ni stare nije vračao po šest mjeseci)

 

provjeri možda je dužnik drugim kreditom vratio klredit u kom si sudužnik.

isplatom kredita prestaje tvoja obveza jamca i sudužnika.

traži i od banke očitovanje (pismeno. preporučeno i sa povratnicom.moraš dobiti pismeni odgovor).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao sudužnik nisam znao i bio upoznat sa kreditnim opterećenjima dužnika, a i naknadno je dizao kredite (valjda u dogovoru sa voditeljem poslovnice banke jer ni stare nije vračao po šest mjeseci).

 

Želite reći da ste jamac-platac u kreditima za koje ni ne znate? Što bi govorilo u smjeru da je krivotvoren vaš potpis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znao sam i potpisao za "svoj" kredit (sudužnik). Ugovoreno je sa bankom i dužnikom da će se rata skidati sa njegove mirovine (Ne može dobiti otkaz od mirovine i skidaju mu direktno te sam bio uvjeren da "nikako" neću morati ja vračati jer je u slučaju smrti postojalo i životno osiguranje). Poslije toga on (bez moga znanja) u drugoj banci u dogovoru sa voditeljem banke (znam da je jer mi je ovaj priznao u razgovoru) uzima drugi kredit iako u tom trenutku šest uzastopnih rata nije uplatio za kredit gdje sam ja bio sudužnik. (banka nije provjeravala HROK). Ne vrača niti taj drugi kredit, ali druga banka prije aktivira ovrhu na njegovu mirovinu uzima mu dopuštenih 1/3, on otvara zaštićeni račun, druga banka nakon toga naplaćuje ovrhom kredit od mene.

Dakle sumnja je da se namjerno čekalo sa aktiviranjem instrumenata osiguranja kredita unatoč tome što nije uplatio šest mjeseci ratu (2900 EUR) . Poznavao je i jednog i drugog voditelja poslovnica banaka. Banke nisu izgubile jedan kredit sam ja vratio kao sudužnik drugi on vrača ovrhom na mirovinu 1/3. Ja sam tužio i dobio presudu, ali sam 32. u Fini za naplatu 800 000 kn prije mene. Druga banka drži hipoteku na stan i naplaćuje se iz mirovine. Ne znam da li je jedina mogućnost pristupa ovrsi nad stanom (bila je prva dražba)čija je vrijednost negdje oko 600 000 kn ili postoji kakve šanse sa tužbom zbog prevare jer dužnik nije namjeravao uopće izgleda vračati kredite.

 

Ažurirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znao sam i potpisao za "svoj" kredit (sudužnik). Ugovoreno je sa bankom i dužnikom da će se rata skidati sa njegove mirovine (Ne može dobiti otkaz od mirovine i skidaju mu direktno te sam bio uvjeren da "nikako" neću morati ja vračati jer je u slučaju smrti

 

Ažurirano

 

ako posjeduješ ugovor provjeri dali je ugovorena administrtativna zabrana.

ako je ugovorena a dužniku je omogučeno da sam uplaćuje rate traži utvrđivanje ništavnim ugovora o jamstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija