Jump to content

Odbijanje razvrgnuća suvlasničke zajednice


JohnDoe2013

Preporučene objave

Pozdrav;

 

Živim u kući koja se sastoji od dva neetažirana stana i 3 suvlasnika.

Stan u kojem živim je 2/3 na mene, a 1/3 na jednog starijeg gospodina ( nije krvni srodnik ) koji je uputio "suvlasnicima prijedlog za razvrgnuće suvlasničke zajednice".

 

"Pošto nije moguća geometrijska dioba nekretnine budući se nekretnina u naravi sastoji od dva stana. U skladu sa odredbom čl. 50 st.4 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima predlagatelj predlaže da sud odluči da se nekretnina proda na javnoj dražbi, a dobiveni iznos podijeli razmerno suvlasničkim dijelovima kako je naprijed navedeno.."

 

Mene zanimalju posljedice ovog dopisa ?

Da li postoji mogučnost da sud bez moga pristanka odredi javnu dražbu i izbaci me iz stana u kojem živim ili možda odredi da 1/3 stana moram pregraditi ?

Više puta sam pokušao isplatiti gospodina koji je vlasnik 1/3 stana, no bez nekog uspjeha.

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Više puta sam pokušao isplatiti gospodina koji je vlasnik 1/3 stana, no bez nekog uspjeha.

neznam što hoće onda,kakav je to njegov interes da se nekretnina proda pa da dobije novac u omjeru svog dijela,kad mu vi već tako nešto nudite.

Nek traži razvrgnuće putem suda,nevjerujem da će se udovoljit takvom prijedlogu,budući da se vašom ponudom ostvaruje isti cilj kojem predlagač teži,a to je novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija