Jump to content

Honorarno il ???


rafo2

Preporučene objave

Poštovani,

pitam u ime jednoga gospodina,gospodin je s dogovorom s jednom firmom uradio posao kao fizička osoba(u ovom slučaju su bile u pitanju električarski radovi),moj savjet mu je bio da to prijavi poreznoj.Na što je gospodin i pristao jer je postojala mogučnost da ne plati,tako je i bilo.Ali firma nije izdala račun,nego je napisao na običnom papiru,vlastitom rukom i potpisao se.

Moje pitanje vama je što da dalje uradi?Kako da prijavi urađeni posao kao fizička osoba,komu treba platiti?I što dalje uraditi?

Molim vas hitno

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rafo2,nejasno je:

tko nije izdao račun? ...Potoji naručitelj i izvršitelj. Tko je tko iz Vašeg posta?

Dotični gospodin(izvršitelj) trebao je sa naručiteljem posla napraviti Ugovor o djelu. Nije li,teško da može naplaiti svoju uslugu ukoiko u sad naručitelj posla ne želi platiti izvršenu ulugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija