Jump to content

Strani isporučitelj nije naveo PDV ID broj na fakturi - porezna problem


think

Preporučene objave

Molimo za pomoć tko bi nam znao objasniti što sada.

 

Kupili smo neke proizvode od kineske tvrtke online koja ima skladište u Njemačkoj, ali nam na elektronskom računu nisu dostavili svoj PDV ID broj koji smo mi njima uredno dostavili.

 

Sad je problem nastao oko porezne uprave jer kao firma moramo prijaviti svaku kupovinu odnosno unos poreznoj upravi do 20. ovog mjeseca i treba nam taj broj, a oni nam ga ne

žele dostaviti.

Korisnička služba njihova nam je odgovorila da ima skladište PDV ID broj ali ga ne mogu dati što bi po pravilu trebali.

 

Što sada, kako riješiti taj problem, nebi htjeli probleme s poreznom upravom.

Molimo vas za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Obratite se za pomoč Hrvatskoj obrtničkoj komori,ona ima sjedišre u njemačkoj, tj, dignite problem na višu razinu, bar papirnato, da imate dokaz prema poreznoj da pokušavate riješiti taj problem. jer faktura, kao takva je nepotpuna i nemožete ju knjižiti i po njoj sravnavati stanje poreza !

Davno, prije 15g, mi je tvornica Zvijezda sa kojom sam poslovao 10g, ispostavila račun ali bez poreznog broja, to je omaškom ušlo u dokumentaciju, predporez obračunat, ali prilikom kontrole nakon par mjeseci,financijska je tu fakturu našla i nije priznala taj iznos odbijenog PDV-a, tko je napravio grešku, moj djelatnik jer nije pregledao fakturu i ustanovio da je kao takvaneispravna jer nema sve elemente zakonom propisane, poz,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija