Jump to content

Brzina na temelju traga kocenja


mago1985

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci imala sam prometnu nezgodu te sad moram na sud :(

 

Situacija je bila ovakva:

 

Iz lijeve trake htjela sam se pebaciti desnu jer sam uocila parkirno mjesto. Palim desni pogledam natrag i prestrojavm. Smanjvam bzinu jer zelim ici u rikverc odjednom udarac.

 

da skratm, Motor me udario otraga. Medjutim, kako sam sad na sudu zanima me kojom brzinom je isao motoiklist?kako to utvrditi, odnosno mogu li obranu temeljiti na tome da je motorist vozio brze od 50km/h?

 

radi se o motou marke Honda, trag kocenj je nekih ca 7m nakon cega je vozc motra pao se motor jos do udara u moj auto kotrljao cca 10m(postoje tragvi ogrbotina po cesti)?

 

svaka pomoc je dobrodosla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medjutim, kako sam sad na sudu zanima me kojom brzinom je isao motoiklist?kako to utvrditi, odnosno mogu li obranu temeljiti na tome da je motorist vozio brze od 50km/h?

 

radi se o motou marke Honda, trag kocenj je nekih ca 7m nakon cega je vozc motra pao se motor jos do udara u moj auto kotrljao cca 10m(postoje tragvi ogrbotina po cesti)

I ako je išao brže od 50 ne znači da je on u cijelosti kriv za nezgodu.

 

Brzinu bi mogao izračunat sudski vještak za promet na osnovu zapisnika o očevidu i to je jedino što bi vrijedilo na sudu vezano za brzinu motocikla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija