Jump to content

poništenje lihvarskog ugovora


jahran

Preporučene objave

2001 g napravio sam ugovor o zajmu 10000 maraka i napravio upis hipoteke po tom ugovoru na kuću,obavezao sam plaćati kamatu 10% mjesecno.to je ovjereno kod javnog bilježnika i upisan taj ugovor u gruntovnicu.usmeno sam dogovorio na godinu dana ,u ugovoru ne piše rok povrata. kako mi nije krenulo kako treba ,ja sam vracao u tih 9 mjeseci do konaćnog povrata kako koji mjesec dio glavnice,tako za 9 mjeseci vratio glavnicu 10000 maraka i kamatu u iznosu 4400 maraka imam sve odreske sa pošte kako sam vraćao dug.ugovor nije ovjeren u poreskoj.nakon 14g zovem ga da mi izbriše hipoteku sa kuće, neće traži još 2000 eura.

što mi je ćiniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi tužbu i traži utvrđivanje ništavnim lihvarskih kamata.

traži brisanje hipotekei povrat preplaćenog uvečano za kamate.

koristi usluge stručne osobe. radi se o lihvarskim kamatama i trebao bi dobiti spor i nužne troškove (ako ih tražiš). trošak zastupanja,sudske pristojbe.

 

kamate na 10000 DM na godinu dana bi iznosile oko 500,00DM. ukupan dug bi trebao biti oko10500,00 DM

 

kad primi tužbu možda dozvoli brisanje hipoteke tj. izda ti potvrdu o plaćenom dugu i suglasnost za brisanje hipoteke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izvinjavam se gdje trebam predati tužbu u njegovom mjestu ili u mom mjestu stanovanja

ako neznaš gdje treba predati tužbu bolje to prepusti stručnoj osobi (odvjetnik u mjestu tuženika ili odvjetniku iz tvogmjesta plaćaš trošak puta i izbivanja iz kancelarije za što nemožeš tražit povrat troškova).

imaš pravo tražiti nužne troškove (ako dobiješ spor)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija