Jump to content

Holding-pauk-novi vlasnik-sud


tonel

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam jedan problem te moram hitno napisati zalbu.

Radi se o tome da sam automobil prodao u 3mj/2009 g.,

znaci tada sam napravio kupoprodajni ugovor kod j.bilježnika i na ugovoru

je napisano da tablice ostaju kupcu (kupac je isto u Zg kao i ja).

U 9mj/2009 kupac još uvijek nije prenio auto na sebe te je napravio prekršaj iz čl.250 st.1 zakona o sig.prom.na cestama.Pisao sam žalbu (priložio ugovor uz žalbu uz objašnjenje da nisam vlasnik vozila od 3mj/2009).. i dobio presudu u svoju korist na prekršajnom sudu temeljem čl.182.st.2 prekrš.zakona. Protiv te presude žalba nije bila dopuštena i sve ok.

 

Nekoliko mjeseci nakon toga kupac još uvijek nije prenio auto na sebe te mu je pauk digao auto i meni je došla opet kazna (tj.prijedlog ovrhe od javnog bilježnika) .. isto sam pisao žalbu (priložio ugovor..)

Tek u 11mj.2014 dobio sam poziv na općinskom sudu (tužitelj Holding)

za pripremno ročište (znaci pet godina je predmet stajao ili kod bilježnika ili kod suda..). Nakon što je završio sud , dobio sam prije 3 dana presudu prema kojoj sam ja kriv sa objašnjenjem :

"sukladno čl.40 pravilnika o reg.i označavanju vozila prodavatelj vozila je dužan u nadležnom tijelu kod kojeg se vozilo vodi u evidenciji u roku od 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo, vratiti reg.pločice te priložiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila radi evidentiranja odjave vozila...

 

Koliko ja vidim prema navedenom članku 40.pravilnika o reg.i označ.vozila potoji i stavak koji je sud zanemario a u njemu piše slijedeće :

"Osobe iz stavka 1. i 2. ovog članka nisu dužne vratiti registarske pločice ako su kupoprodajnim ugovorom ili pisanom izjavom danom u nadležnom tijelu ustupljene kupcu i ako se pri promjeni vlasništva ne mijenja registracijsko područje."

 

 

Sada moram napisati žalbu o kojoj odlučuje Županijski sud..Naveo bih navedeni stavak iz navedenog čl.40..,

Da li je to dovoljno i da li sam u pravu (da dobijem presudu u svoju korist) ?

 

puno hvala na pomoći,

 

Tonel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto ne koristiš uslugu odvjetnika.

košta li na kraju to će platiti ovrhovoditelj (ako tražiš trošak).

ili se sa odvjetnikom dogovoriš da račun naplati od ovrhovoditelja.

 

ako imaš kupoprodajni ugovor nisi vlasnik vozila koje si prodao( ZOV).

nisi odgovoran za tuđu stvar.

zašto se nisi pozvao na promašenu pasivnu legitimaciju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada moram napisati žalbu o kojoj odlučuje Županijski sud..Naveo bih navedeni stavak iz navedenog čl.40..,

Da li je to dovoljno i da li sam u pravu (da dobijem presudu u svoju korist) ?

 

puno hvala na pomoći,

 

Tonel

želiš li izgubiti i na županijskom sudu samo piši žalbu.

 

da si koristio uslugu odvjetnika rješio bi problem.

prepusti to onima koji znaju pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto ne koristiš uslugu odvjetnika.

košta li na kraju to će platiti ovrhovoditelj (ako tražiš trošak).

ili se sa odvjetnikom dogovoriš da račun naplati od ovrhovoditelja.

 

ako imaš kupoprodajni ugovor nisi vlasnik vozila koje si prodao( ZOV).

nisi odgovoran za tuđu stvar.

zašto se nisi pozvao na promašenu pasivnu legitimaciju ?

 

 

Poštovani,

Ne koristim uslugu odvjetnika jer sam odvjetnika koristio nekoliko puta u zivotu i imao sam na zalost loša iskustva (ili ne dovoljno kvalitetna zastita ili odugovlacenje postupka a samim time i veci troskovi - a ovo mi je bilo jako vazno kada sam ja bio za nesto kriv...).

 

Inace sam "sam" uz pomoc odlicnih ljudi i njihovih savjeta (pa i putem foruma) riješio dosta pravnih stvari...

 

No da prijeđem na stvar, vrlo jednostavno sam riješio (kao sto sam gore naveo) problem sa prekršajnim sudom koji je odmah prihvatio moj prigovor , znaci u tom slucaju sam u zalbi poslao kupoprodajni ugovor uz objasnjenje da od navedenog datuma nisam vlasnik vozila..

 

A vezano uz ovaj postupak na opcinskom sudu (samo bih jos naveo da sam u zalbi uz kupoprodajni ugovor poslao i ovu presudu sa prekrsajnog suda koja je bila u moju korist) ali ocito vrijede dvostruka pravila na sudovima u ovoj drzavi.. i napomena da na pripremno rociste nisam dosao (samo sam poslao sve navedene dokumente iz razloga sto sam bio uvjeren da je dovoljno kao i na prekrajnom sudu poslati sve dokaze..) te mi taj ne dolazak nije uzet kao otegotna okolnost i nije to utjecalo na presudu.., nego je kao razlog moje krivice naveden samo prvi stavak članka 40.pravilnika o reg.i označavanju vozila koji se ne odnosi na moj slucaj., jer koliko vidim ja se mogu pozvati na stavak 3. navedenog članka...(koji sam napisao).,

 

Znaci s obzirom da nisam isao na opcinski sud sada imam sansu napisati stavak 3. (članak 40) u zalbi na zupanijskom sudu i moje je pitanje jednostavno tj. da li mi je dovoljno da uz (postojece dokumente) navedem samo jos :

 

"Osobe iz stavka 1. i 2. članka 40 pravilnika o reg.i označ.vozila nisu dužne vratiti registarske pločice ako su kupoprodajnim ugovorom ili pisanom izjavom danom u nadležnom tijelu ustupljene kupcu i ako se pri promjeni vlasništva ne mijenja registracijsko područje."

 

Ili imate jos koji konkretan prijedlog koji bi se dao napisati u nekoliko dodatnih recenica ?

 

puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
želiš li izgubiti i na županijskom sudu samo piši žalbu.

 

da si koristio uslugu odvjetnika rješio bi problem.

prepusti to onima koji znaju pravo.

 

pozdrav,

 

Dobio ja presudu sa županijskog (nakon 4 mjeseca cekanja..) :)

u svoju korist..,

Bez odvjetnika glatko :)

 

ako ce netko biti u slicnoj situaciji neka na ovoj temi napise , rado cu mu pomoci.,

 

hv i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

 

Dobio ja presudu sa županijskog (nakon 4 mjeseca cekanja..) :)

u svoju korist..,

Bez odvjetnika glatko :)

 

ako ce netko biti u slicnoj situaciji neka na ovoj temi napise , rado cu mu pomoci.,

 

hv i lp

Radi pojašnjenja da li se radilo o kršenju pravilnika ili zakona o vlasništvu?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija