Jump to content

prava supruge i djece nakon smrti dragovoljca


čegrtuša

Preporučene objave

Molim pomoć i upute od sviju koji znaju,mogu,hoće i žele.Prije nekih mjesec dana preminuo je branitelj dragovoljac u 57.g. od parkinsonove bolesti,imao je profesionalnu mirovinu 20 rat 80 van rata.Iza njega su ostala nezaposlena supruga 45.g., nezaposlena punoljetna djeca bez apsolutno ikakvih primanja.Želim pomoći toj obitelji ali neznam kako budući da im je rečeno da nitko od njih nema nikakva prava od ove države.Zanima me dali je to točno,a ako nije što napraviti.Hvala svima koji odgovore,Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć i upute od sviju koji znaju,mogu,hoće i žele.Prije nekih mjesec dana preminuo je branitelj dragovoljac u 57.g. od parkinsonove bolesti,imao je profesionalnu mirovinu 20 rat 80 van rata.Iza njega su ostala nezaposlena supruga 45.g., nezaposlena punoljetna djeca bez apsolutno ikakvih primanja.Želim pomoći toj obitelji ali neznam kako budući da im je rečeno da nitko od njih nema nikakva prava od ove države.Zanima me dali je to točno,a ako nije što napraviti.Hvala svima koji odgovore,Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

Supruga će imati pravo na obiteljsku mirovinu kad za to stekne uvijete (godine starosti)a djeca ako se ne školuju (studiraju) nemaju prava tako da u ovom trenutku možda i nema nikakva prava. Najtočniji odgovor dobiti će u mirovinskom, mada mislim da su ga već dobili. Bez obzira na često njihovo birokratsko ponašanje da se naći pojedinaca koji znaju i žele pomoći. Znam da će zvučati grubo ali reci i sam do kuda bi dovelo da i punoljetna djeca i radno sposoban supružnik koja su zdravstveno sposobni nasljeđuju mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da će zvučati grubo ali reci i sam do kuda bi dovelo da i punoljetna djeca i radno sposoban supružnik koja su zdravstveno sposobni nasljeđuju mirovinu.

 

Djeca možda ne al supruga bi po svemu logičnom i normalnom u CIVILIZIRANOJ I SOCIJALNOJ kako je nazivaju državi nešto MORALA IMATI,od nečega se mora živjeti zar ne? naravno on je umro ostali neka s snalaze kako znaju i umiju,al naravno ona je radno sposobna ,tek joj je 50 -tak i kusur godina što je njoj naći u ovakvoj državi posao,buda vjerovatno nema pravo ni na socijalu ako ima bilo kakvu imovinu na sebi,moraš biti čist kao rom da bi imao ikakva prava na socijalu i ona je velika maksimum 1000 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Zanima me sta u slučaju kada umre branitelj koji je u mirovini i iza njega ostanu djeca koja se školuju ili koja ce tek krenuti u skolu ? Koja su njihova prava i koliko im po zakonu od mirovine pripada? Sta je sa suprugom ako je u trenutku smrti mladja od 40 godina? Kada ona stječe pravo na obiteljsku mirovinu i koliko staza mora ona imati da bi imala pravo na mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me sta u slučaju kada umre branitelj koji je u mirovini i iza njega ostanu djeca koja se školuju ili koja ce tek krenuti u skolu ? Koja su njihova prava i koliko im po zakonu od mirovine pripada? Sta je sa suprugom ako je u trenutku smrti mladja od 40 godina? Kada ona stječe pravo na obiteljsku mirovinu i koliko staza mora ona imati da bi imala pravo na mirovinu?

 

Neka me ispravi Mrljavac ili slicni znalac ako grijesim.

 

Djeca bi do kraja redovitog školovanja u koje se računa i fakultet ako je redovit student, a nadulje do 26 god života imala pravo na 70% zadnje mirovine preminulog.

Naglasak treba staviti na redovno školovanje, što znači ako nema redovnog školovabja, iza 18. godine gube pravo na tih 70 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija