Jump to content

Rješenje o ovrsi HRT


puprek

Preporučene objave

Danas sam primio rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave-ovršni postupak od 15.04.2015.g.

Prijedlog za ovrhu sastavljen je 05.12.2014.g(odvijetničko društvo Leko i partneri).

Zbunjen pregledam uplate prema HRT-u i navedeni dug (opomena od hrt-a) sam uplatio 18.12.2014 god.

Zovem odvjet.društvo i želim im predočiti dokaze da sam uplatio navedeno dugovanje 18.12.2014.g što oni ne osporavaju(imaju dokaze o plati) ali traže naknadu NASTALIH TROŠKOVA u iznosu od 206,25 kn jeli je rješenje o ovrsi(kako sam ja skontao) pravomoćno od 17.12.2014.god. no tog datuma nema na prijedlogu ni rješenju o ovrsi

Javni bilježnik mi nalaže u rješenju da:

1.U roku 8 dana od primitka rješenja namirim tražbinu iz prijedloga za ovrhu zajedno sa odmjerenim troškovima, a ista je uplaćena prije 4.mj

2. Određuje mi ovrhu radi prisilne naplate tražbine zajedno s nastalim i predvidivim troškovima.

E sad mi njie jasno:

Dali moram platiti te NASTALE TROŠKOVE odvj.društvu i zašto javni bilježnik prilikom donošenja rješenja nema dokaze o stvarnom namirenju tražbine u postupku?

Dali sam trebao od odvj.društva primiti obavijest prijedloga za ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u roku od 8 dana protiv rješenja o ovrsi izjavi prigovor (javnom bilježniku iz rješenja).

osporavaj potraživanje u cijelosti zbog plaćanja duga.

uz prigovor dostavi kopiju uplatnice.

 

uz rješenje za ovrhu primio si i prijedlog(tako si naveo na početku posta) ali šte te to pati ako si potraživanje platio prije primitka rješenja.

ako si dugovanje plati na vrijeme ili po opomeni (i prije pokretanja postupka) nisi dužan platiti troškove odvjetnika i javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam primio rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave-ovršni postupak od 15.04.2015.g.

Prijedlog za ovrhu sastavljen je 05.12.2014.g(odvijetničko društvo Leko i partneri).

Zbunjen pregledam uplate prema HRT-u i navedeni dug (opomena od hrt-a) sam uplatio 18.12.2014 god.

Zovem odvjet.društvo i želim im predočiti dokaze da sam uplatio navedeno dugovanje 18.12.2014.g što oni ne osporavaju(imaju dokaze o plati) ali traže naknadu NASTALIH TROŠKOVA u iznosu od 206,25 kn jeli je rješenje o ovrsi(kako sam ja skontao) pravomoćno od 17.12.2014.god. no tog datuma nema na prijedlogu ni rješenju o ovrsi

 

A za koji mjesec je bio taj dug HRT-u za koji je bila opomena?

 

Iskreno, meni su svi ti datumi nekako blago sumnjivi.

 

HRT šalje opomenu, koju građanin dobije 13 dana nakon što je odvjetničko društvo sastavilo prijedlog za ovrhu , i jedan dan nakon što je rješenje prigodno postalo pravomoćno. A onda nakon što je sve to rješeno ekspresnom brzinom u samo nekoliko dana, rješenje putuje do građanina četiri i pol mjeseca...

Vrlo čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomena je za 04,05,06 mj 2014.god.Datum te opomene ne znam jer sam smatrao da je to riješen problem.

Kada sam zvao HRT oni su mi rekli da su 05.12.2014 to proslijedili dalje,

a kad sam zvao odvj.društvo oni su rekli da je prijedlog za ovrhu sastavljen 17.12.2014.g. a da je uplata izvršena 18.12.2014. To znači da su oni imali uvid u istu i ne znam zašto se sve to nastavilo do rješenja za ovrhu koje je ovijereno od strane javnog bilježnika 15.04.2015.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam zvao HRT oni su mi rekli da su 05.12.2014 to proslijedili dalje,

a kad sam zvao odvj.društvo oni su rekli da je prijedlog za ovrhu sastavljen 17.12.2014.g. a da je uplata izvršena 18.12.2014.

5.12 dali odvjetničkom uredu koji je 17.12 napisao prijedlogom i poslao JB-u koji je napisao rješenje.I pošto nije plaćeno do 17.12 a odvjetnički ured je nešto i radio žele svoju lovu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija