Jump to content

Hrvatska putovnica, bosanska vozacka


klipso

Preporučene objave

Postovani,

imam dvojno drzavljanstvo: drzavljanstvo RBiH i drzavljanstvo RH.

 

Vozacki ispit polozio sam u BiH, i imam samo bosansku vozacku dozvolu.

 

U Njemacku sam usao koristeci hrvatsku putovnicu, a nedugo zatim dobio sam i papir kojim se potvrdjuje moj stalni boravak u Njemackoj (ovo se jos zove i Anmeldebestätigung). I ovaj papir sam dobio koristeci hrvatsku putovnicu.

 

Sada je dosao moment da zamjenim bosanku vozacku dozvolu, za Njemacku, medjutim nisam siguran da li smijem to uraditi jer sam u Njemacku usao koristeci hrvatsku putovnicu?

 

Molim Vas da mi odgovorite sta je najbolje uraditi i da li cu prekrsiti ikakve zakone ako pokazem bosansku vozacku dozvolu prilikom pokusaja zamjene iste za njemacku?

 

Srdacan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Zamjeni je prvo za hrvatsku ako imaš prebivalište u RH pa onda za njemačku.

 

Za sve one koji imaju istu situaciju nema potrebe da mijenjaju svoju BiH vozačku za RH vozačku.

 

BiH ima ugovor sa Njemačkom tako da se vozačka zamjeni u roku od 30 dana. Potrebno je predati zahtjev za Njemačku VD i priložiti BiH vozačku. Ako je sve ok, nakon mjesec dana obavijestiti će vas da je nova vozačka stigla i da je možete podići. Kad podignete Njemačku vozačku, oni će zadržati BiH vozačku, i poslati je nazad u BiH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Da. Njemačka policija je oduzela vozačku prilikom kontrole. Još jedno pojašnjenje. HR vozačka imala vrijednost do 06/2021. Prošle godine sam u uredu za vočke dozvole u dobio njemačku karticu vozača (digotalnu kartici). Na moje pitanje dali mogu izvršiti zamjenu postojeće vozačke za D vočku, nakon ponovnog pregleda i konsultacoja, rečeno mi je da mogu, ali sad su sasvim druga objašnjenja. Oduzeli su je dali mi vozčku klase III, i sad čekam dalji postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija